EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi klienci zainwestowali
już 900 mln zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród klientów,
10 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Ranking funduszy inwestycyjnych z oferty F-Trust

Nasz Zespół Analityczny co miesiąc publikuje Ranking funduszy inwestycyjnych, który jest wskazówką i podpowiedzią dla klientów, którzy nie do końca wiedzą w co zainwestować

Ikona rankingu funduszy inwestycyjnych F-Trust Ranking funduszy inwestycyjnych czyli ostatni etap naszego procesu analitycznego – podsumowanie najlepszych wyników funduszy inwestycyjnych w poprzednim miesiącu, w podziale na fundusze oferowane przez polskie TFI i zagraniczne firmy zarządzające. Pokaż cały proces

W ofercie F-Trust, jednej z największych firm dystrybuujących fundusze inwestycyjne, jest ponad tysiąc produktów oszczędnościowych. Nasi klienci mogą inwestować swoje pieniądze praktycznie we wszystkie klasy aktywów, na wszystkich światowych rynkach i w bardzo wielu walutach.

Z tego powodu inwestorski wybór wale nie jest łatwy. Aby dostarczyć naszym klientom jak najwięcej rzetelnych informacji, nasz Zespół Analityczny co miesiąc przedstawia rankingi funduszy inwestycyjnych. Najlepszych – czyli tych funduszy inwestycyjnych, które w minionym miesiącu wypracowały najwyższą stopę zwrotu. Czytelnicy znajdą tutaj więc ranking funduszy inwestycyjnych na rynku polskim oraz najlepszych funduszy globalnych, inwestujących w innych częściach świata.

Fundusze zaprezentowane w poniższych rankingach dostępne są w ofercie F-Trust (wraz z ponad 1000 funduszy polskich TFI oraz zagranicznych firm zarządzających). W F-Trust możesz inwestować przez internet za pośrednictwem naszej Platformy Funduszy, podczas spotkań z naszymi doradcami lub w jednej z naszych Placówek.

Ranking funduszy inwestycyjnych październik 2020

Jędrzej Janiak 04 listopada 2020

Październik zapewnił sporo emocji. Indeksy za oceanem i w Europie początkowo wyraźnie odrobiły wrześniową korektę, po czym ponownie oddały pola. Wygranym dzisiejszego rankingu są zdecydowanie Chiny, choć tamtejsza giełda w trakcie całego miesiąca wyglądała dosyć płasko.

Przeczytaj całość

Ranking funduszy inwestycyjnych wrzesień 2020

Jędrzej Janiak 05 października 2020

Ciekawe zestawienie stóp zwrotu za sierpień. Dawno nie mieliśmy sytuacji, żeby w naszym zestawieniu obserwować taki przekrój geograficzny i sektorowy. Widzimy oczywiście fundusze inwestujące na rynku amerykańskim, w szczególności w sektorze technologicznym, co w obliczu kolejnych rekordów Nasdaqa czy S&P nie powinno dziwić.

Przeczytaj całość

Ranking funduszy inwestycyjnych sierpień 2020

Jędrzej Janiak 03 września 2020

Ciekawe zestawienie stóp zwrotu za sierpień. Dawno nie mieliśmy sytuacji, żeby w naszym zestawieniu obserwować taki przekrój geograficzny i sektorowy. Widzimy oczywiście fundusze inwestujące na rynku amerykańskim, w szczególności w sektorze technologicznym, co w obliczu kolejnych rekordów Nasdaqa czy S&P nie powinno dziwić.

Przeczytaj całość

Ranking funduszy inwestycyjnych lipiec 2020

Jędrzej Janiak 08 sierpnia 2020

W miesiącu, w którym złoto wyszło na swoje historyczne szczyty, nasz ranking nie może wyglądać inaczej. Fundusze inwestujące w spółki wydobywcze zdominowały zestawienie. Po stronie funduszy zagranicznych widzimy również fundusz powiązany z sektorem energii odnawialnej, który może zyskiwać na tzw. „zielonym ładzie”. Z ciekawą sytuacją mamy do czynienia po stronie polskich towarzystw.

Przeczytaj całość

Ranking funduszy inwestycyjnych czerwiec 2020

Jędrzej Janiak 02 lipca 2020

Zestawienie za czerwiec 2020 jest bardzo ciekawe, gdyż w ciągu ostatniego kwartału spółki z polskiego „indeksu małych spółek (sWIG80)” rosły niemalże identycznie jak te z technologicznego Nasdaq. Zatem miło zobaczyć polskie fundusze „misiowe” w rankingu.

Przeczytaj całość

Ranking funduszy inwestycyjnych maj 2020

Jędrzej Janiak 03 czerwca 2020

W zestawieniu za maj 2020 dominują fundusze oparte o spółki technologiczne, które jako jedyne w zestawieniu pokazują również bardzo dobre wyniki w ujęciu rocznym. Cięcia stóp procentowych oraz poszukiwanie rentowności wśród funduszy dłużnych skierowało kapitał do funduszy dłużnych z rynków wschodzących. Co najbardziej cieszy to uzupełniające podium przez fundusze małych i średnich spółek z Europy i Japonii. To właśnie ten segment rynku najczęściej zyskuje we wczesnych fazach ożywienia, w które zapewne światowa gospodarka właśnie zaczyna wchodzić, po lockdownie spowodowanym pandemią.

Przeczytaj całość

Ranking funduszy inwestycyjnych kwiecień 2020

Jędrzej Janiak 06 maja 2020

Kwiecień to kontynuacja odbicia zapoczątkowanego w połowie marca. Nie mniej zdecydowanym tematem numer jeden okazało się złoto, a właściwie to akcje spółek je wydobywających. To właśnie one są przedmiotem zainteresowania większości funduszy z zestawienia, co ważne wynik robi wrażenie również w okresie 12 miesięcy.

Przeczytaj całość