EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Ranking funduszy inwestycyjnych kwiecień 2016

JEST JUŻ DOSTĘPNY NAJNOWSZY RANKING FUNDUSZY F-TRUST

RANKING FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Kwiecień minął pod znakiem dominacji rynków, które sporą część swojego powodzenia zawdzięczają bogactwom naturalnym. To już kolejny miesiąc gdzie wyborem inwestorów padają rynki i sektory, gdzie waga spółek wydobywczych, zwłaszcza z branży metals & mining jest duża. Wzrost wycen tych spółek, może być pierwszym wskaźnikiem powrotu globalnej inflacji, czyli tego o co zabiegają niemalże wszystkie banki centralne. Powrót inflacji sugerowałby również, iż lepiej będzie wyglądać wzrost gospodarczy.

W kwietniu, w regionie Azji-Pacyfiku najlepiej zachował się rynek australijski, czyli kraju, który jest zapleczem surowcowym dla Chin. All Ordinaries, czyli główny indeks tamtejszej giełdy w okresie jednego miesiąca urósł o 4,72% (stan na 29 kwietnia 2016 roku). W Europie dominowały rozwiązania najbardziej do tej pory ryzykowne. Najlepsza okazała się Ukraina, rosnąc o 15,9% (UX) oraz Rosja (RTS urósł o 12,8%). Średnio zachowały się rynki rozwinięte, brytyjski FTS100 urósł zaledwie o 2,23%, niemiecki DAX o 1,53%, zaś francuski CAC40 1,43%. Nawet na tym tle blado wypał rynek polski, gdzie WIG20 w analogicznym okresie stracił -2,93%. Patrząc na drugą stronę Oceanu Atlantyckiego widać, iż brazylijska BOVESPA przestała już pędzić i co prawda nadal imponująco rośnie, aczkolwiek, już nie w tempie z początku roku (+5,39% w okresie miesiąca). Najważniejsze globalne rynki, czyli te z USA, były płaskie, DowJones Industrial Average urósł o 0,80%, najpopularniejszy S&P500 o 0,50%, ale już NASDAQ spadł o -1,47%.

Przyglądając się jeszcze rynkom z perspektywy funduszy w naszej ofercie widać, widać, iż zarobić mogli najlepiej klienci, którzy nie stronili od ryzyka.

Ranking funduszy inwestycyjnych polskich TFI

Pośród polskich TFI z naszej oferty najlepiej wypadł fundusz akcji rosyjskich, kolejne 3 miejsca, to rozwiązania skupiające się na akcjach tureckich, zaś pierwszą piątkę zamyka fundusz akcji rynków afrykańskich i frontier.

Fundusze polskieStopa zwrotu kwiecień 2016*Stopa zwrotu 12 miesięcy**
QUERCUS Rosja (Parasolowy SFIO) +12,07% -5,3% szczegóły funduszu
Caspar Akcji Tureckich (Caspar Parasolowy FIO) +9,89% +12,49% szczegóły funduszu
QUERCUS Turcja (Parasolowy SFIO) +9,55% +8,25% szczegóły funduszu
UniAkcje: Turcja (UniFundusze FIO) +9,09% -2,94% szczegóły funduszu
Noble Fund Africa and Frontier (Noble Funds SFIO) +7,69% -16,45% szczegóły funduszu

*31 marca 2016 – 29 kwietnia 2016, **30 kwietnia 2015 – 29 kwietnia 2016

Ranking funduszy inwestycyjnych zagranicznych

Pośród zagranicznych funduszy inwestycyjnych towarzystw zagranicznych dominują tutaj rozwiązania poszukujące okazji do zarobku poprzez inwestycje w spółki zajmujące się wydobyciem metali, zwłaszcza tych szlachetnych. Wysokie miejsca zajęły również spółki z sektora wydobycia ropy i gazu.

Fundusze zagraniczneStopa zwrotu kwiecień 2016*Stopa zwrotu 12 miesięcy**
BlackRock GF World Gold A2 (USD) +25,44% +24,34% szczegóły funduszu
Schroder ISF Global Energy A1 (Acc) (USD) +25,41% -28,94% szczegóły funduszu
Franklin Gold and Precious Metals Fund A (Acc) (USD) +25,35% +30,24% szczegóły funduszu
BlackRock GF World Mining A2 Hedged (PLN) +21,12% -19,54% szczegóły funduszu
Franklin Natural Resources Fund N (Acc) (PLN) (hedged) +14,47% -21,38% szczegóły funduszu

*31 marca 2016 – 29 kwietnia 2016, *30 kwietnia 2015 – 29 kwietnia 2016

Nota prawna 
Niniejszy ranking obejmuje wszystkie fundusze inwestycyjne znajdujące się w ofercie F-Trust, w okresie obejmującym przedział od 31.03.2016r. do 29.04.2016r. Tabela przedstawia zestawienie pięciu najlepszych polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych na podstawie osiągniętej stopy zwrotu w okresie od 31.03.2016r. do 29.04.2016r Jeżeli dany subfundusz/fundusz występuje w większej liczbie klas i walut, wówczas w tabeli został ujęty jedynie typ jednostki oraz waluta, które dla danego subfunduszu/funduszu wypracowały najwyższą stopę zwrotu.

Informacje dotyczące treści.
Wszelkie wyniki inwestycyjne przedstawione w ramach niniejszego opracowania w chwili jego publikacji mają charakter historyczny i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych w przyszłości. Informacje zamieszczone w rankingu zostały przygotowane na podstawie źródeł własnych. F-Trust S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy lub braki w niniejszym opracowaniu, ani za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte w związku z tym opracowaniem.

Informacje dotyczące ryzyka.
F-Trust S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko. Fundusze nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością częściowej utraty wpłaconych środków. Indywidualna stopa zwrotu uczestnika nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym funduszu i jest uzależniona od dnia zbycia i odkupienia jednostek uczestnictwa oraz od poziomu pobranych opłat oraz innych obciążeń dochodów z inwestycji w fundusze, w szczególności podatku od dochodów kapitałowych. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w odpowiednim dla danego funduszu prospekcie informacyjnym oraz kluczowych informacjach dla inwestorów.

Ranking funduszy inwestycyjnych lipiec 2016

TAGI: Ranking funduszy inwestycyjnych,