EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERNECJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Więcej

FUNDUSZE INWESTYCYJNE

Ponad 1000 funduszy polskich i zagranicznych, dostęp do wszelkich rynków połączony z płynnością, bezpieczeństwem i elastycznością.

WięcejSzybkie wyszukiwanie funduszy:IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

WięcejUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

A A A

Ranking funduszy inwestycyjnych maj 2017

JEST JUŻ DOSTĘPNY NAJNOWSZY RANKING FUNDUSZY F-TRUST

RANKING FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

F-Trust - ranking funduszyOstatni etap naszego procesu analitycznego – podsumowanie najlepszych wyników funduszy inwestycyjnych w poprzednim miesiącu, w podziale na fundusze oferowane przez polskie TFI i zagraniczne firmy zarządzające. Pokaż cały proces

Maj zdecydowanie należał do rynków azjatyckich. Fundusze akcyjne z Korei Południowej kontynuowały zwyżki zapoczątkowane w grudniu, a te z rynku chińskiego zaczęły korygować przecenę z kwietnia. Swoją siłę pokazał ponownie sektor technologiczny śrubując swój roczny wynik do poziomu 60%, jednocześnie wspierając fundusze z krajów rozwiniętych. Korekcyjny charakter maja ziścił się na polskiej giełdzie, co widoczne jest po wynikach funduszy typy short, czyli gra na spadek notowań. Przed nami czerwiec, który ma w swoim kalendarzu wybory w Wielkiej Brytanii oraz Francji, a już od pierwszych dni straszy zamachami terrorystycznymi.

Ranking funduszy inwestycyjnych polskich TFI

Fundusze polskieStopa zwrotu maj 2017*Stopa zwrotu 12 miesięcy**
Skarbiec Spółek Wzrostowych +6.04% +33.42% szczegóły funduszu
Skarbiec Top Brands +5.51% +32.96% szczegóły funduszu
Skarbiec Rynków Rozwiniętych (USD) +4.81% +22.19% szczegóły funduszu
Ipopema SFIO Short Equity Kat. B (os. fizyczne) +3.94% -27.74% szczegóły funduszu
Quercus short +3.75% -26.03% szczegóły funduszu

*30 kwietnia 2017 do 31 maja 2017, **31 maja 2016 – 31 maja 2017

Ranking funduszy inwestycyjnych zagranicznych

Fundusze zagraniczneStopa zwrotu maj 2017*Stopa zwrotu 12 miesięcy**
FTIF Templeton Korea Fund N (Acc) (USD) +8.87% +13.84% szczegóły funduszu
Schroder ISF Korean Equity Fund A (Acc) (USD) +8.55% +14.58% szczegóły funduszu
BlackRock GF World Technology Fund A2 (Acc) (GBP) +8.31% +59.67% szczegóły funduszu
Schroder ISF China Opportunities Fund A (Acc) (USD) +6.28% +32.26% szczegóły funduszu
Schroder ISF Greater China Fund A (Acc) (USD) +6.21% +34.45% szczegóły funduszu

*30 kwietnia 2017 do 31 maja 2017, **31 maja 2016 – 31 maja 2017

ZOBACZ TAKŻE:

Nota prawna 
Niniejszy ranking obejmuje wszystkie fundusze inwestycyjne znajdujące się w ofercie F-Trust, w okresie obejmującym przedział od 30.04.2017 roku do 31.05.2017 roku Tabela przedstawia zestawienie pięciu najlepszych polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych na podstawie osiągniętej stopy zwrotu w okresie od 30.04.2017 roku do 31.05.2017 roku Jeżeli dany subfundusz/fundusz występuje w większej liczbie klas i walut, wówczas w tabeli został ujęty jedynie typ jednostki oraz waluta, które dla danego subfunduszu/funduszu wypracowały najwyższą stopę zwrotu.

Informacje dotyczące treści.
Wszelkie wyniki inwestycyjne przedstawione w ramach niniejszego opracowania w chwili jego publikacji mają charakter historyczny i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych w przyszłości. Informacje zamieszczone w rankingu zostały przygotowane na podstawie źródeł własnych. F-Trust S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy lub braki w niniejszym opracowaniu, ani za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte w związku z tym opracowaniem.

Informacje dotyczące ryzyka.
F-Trust S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko. Fundusze nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością częściowej utraty wpłaconych środków. Indywidualna stopa zwrotu uczestnika nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym funduszu i jest uzależniona od dnia zbycia i odkupienia jednostek uczestnictwa oraz od poziomu pobranych opłat oraz innych obciążeń dochodów z inwestycji w fundusze, w szczególności podatku od dochodów kapitałowych. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w odpowiednim dla danego funduszu prospekcie informacyjnym oraz kluczowych informacjach dla inwestorów.

Simple Share Buttons