EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

“Płacę od 6 lat, ale nawet nie wiem po co…” – zobacz jak pomogliśmy panu Andrzejowi

Skontaktował się ze mną Pan Andrzej, 50 letni przedsiębiorca z południowej Wielkopolski, który pilnie potrzebował pomocy w uporządkowaniu finansów osobistych.

Historia Pana Andrzeja

Jak to często bywa w podobnych przypadkach, syn Pana Andrzeja, jeszcze w czasie trwania studiów – został „zwerbowany” do pracy w jednej z wielu firm pośrednictwa finansowego. Obiecywano mu złote góry, awanse i piękne luksusowe samochody. By to się ziściło musiał „jedynie” sprzedawać określone produkty finansowe. Ponieważ najprościej było mu zacząć od rodziny i znajomych, na „pierwszy ogień” poszedł właśnie pan Andrzej, który stał się posiadaczem dwóch polis inwestycyjnych w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych. Syn już dawno zakończył karierę w firmie pośrednictwa, zmienił branżę, ale polisy i ciężar miesięcznej składki zostały na barkach pana Andrzeja.

Moim zadaniem było podpowiedzieć „co dalej z tym zrobić”.

Po przeprowadzonej przeze mnie analizie dokumentów okazało się, że produkt opłacany przez Pana Andrzeja był polisą inwestycyjną, na której zgromadzone środki obciążone były dodatkowymi opłatami na rzecz ubezpieczyciela w wysokości 5,35% rocznie (należy pamiętać, że poza tą opłatą w cenie jednostek ukryte były jeszcze opłaty pobierane przez TFI, co dawało łącznie ok. 9% w każdym roku). Niestety w ramach tej inwestycji, Pan Andrzej miał do wyboru jedynie 6 funduszy – co w porównaniu z ofertą dostępną na rynku wydaje się bardzo niekorzystne. Co więcej, środki były również obciążone opłatą od wykupu w wysokości 2.163 zł, co odpowiadało wynagrodzeniu jakie firma zatrudniająca niegdyś syna Pana Andrzeja dostała za sprzedanie mu polis.

Dalsze opłacanie takich produktów nie miało większego sensu, zgromadzone środki nie były znaczące w perspektywie przychodów Pana Andrzeja, ale poczucie niezadowolenia z produktu poskutkowało krokami opisanymi poniżej.

Wycofane środki w kwocie wykupu zostały ulokowane w różnorodnym (zdywersyfikowanym) portfelu funduszy, które nie posiadają zarówno opłat dystrybucyjnych jak i likwidacyjnych. Środki są w każdej chwili dostępne, a to czy klient nadal w nie inwestuje zależy jedynie od stopnia jego zadowolenia z efektów (stopy zwrotu z inwestycji). Pan Andrzej sam zdecydował również, że budowanie kapitału na przyszłość lepiej przenieść na dobrowolne konto IKE i w perspektywie 10 lat odkładać w miarę możliwości i bez przymusu określoną kwotę miesięcznie, aby od wieku 60 lat móc skorzystać ze zwolnienia z podatku od zysków kapitałowych. Jedyną opłatą jaką ponosi Pan Andrzej obecnie jest opłata za zarządzanie pobierana przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, która zawarta jest w cenie jednostek wybranych funduszy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ