EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERNECJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

A A A

F-Trust radzi

Wielu klientów prosi nas o radę. Zainwestowali swoje pieniądze w niewłaściwe produkty inwestycyjne i dzisiaj pytają nas, co powinni zrobić, aby odzyskać swoje oszczędności. Jeszcze więcej takich pytań pada na forach internetowych. W odpowiedzi na te pytania i wątpliwości powstał na naszej stronie – F-Trust radzi.

f-trust radzi

W tym miejscu podsuwamy pomysły i gotowe rozwiązania, które – głęboko w to wierzymy – pomogą wyjść z kłopotów i odbudować zaufanie do rynku kapitałowego, a także uniknąć kłopotów w przyszłości.

+Dowiedz się więcej o autorze bloga

PORADY F-TRUST:

Inwestowanie pieniędzy w fundusze – 5 najczęstszych błędów

Jędrzej Janiak 2017.07.28

Inwestowanie pieniędzy czy to na giełdzie, czy za pomocą funduszy inwestycyjnych, wiąże się bardzo często z emocjami. Obawiamy się o nasze środki i stajemy się szczególnie wrażliwi na wszelkiego rodzaju informacje. Taka chłonność informacji i „podpowiedzi” czy to z mediów, znajomych czy z wnętrza rozentuzjazmowanej głowy, nie służy naszym inwestycjom. Pozwoliłem sobie podsumować nasze rozmowy z inwestorami i wybrać pięć największych obaw i najczęściej popełnianych błędów.

Czytaj więcej: Inwestowanie pieniędzy w fundusze – 5 najczęstszych błędów

Budujemy kapitał dla naszych dzieci – rok oszczędzania z portfelami 500+

Jędrzej Janiak 2017.04.25

Minął rok, od kiedy na konta rodziców z dwójką i więcej dzieci, zaczęły spływać świadczenia w ramach programu „Rodzina 500+ ”. Razem z tym programem ruszyły portfele modelowe F-Trust „500+ agresywny” i „500+ defensywny”, dla osób, które chciałyby te dodatkowe środki wykorzystać w przyszłości na większe potrzeby swoich pociech.

Czytaj więcej: Budujemy kapitał dla naszych dzieci – rok oszczędzania z portfelami 500+

Obligacje korporacyjne – czarodziejskie zaklęcie w poszukiwaniu bezpieczeństwa

Jędrzej Janiak 2017.07.27

My Polacy, kochamy bezpieczeństwo, przynajmniej gdy mowa o inwestowaniu. Na podstawie rozmów z klientami czy potencjalnymi klientami oraz z relacji innych osób, które pracują w branży finansowej można podsumować, że są trzy słowa, które używane są jako synonimy bezpieczeństwa: bank, nieruchomości, obligacja.

Czytaj więcej: Obligacje korporacyjne – czarodziejskie zaklęcie w poszukiwaniu bezpieczeństwa

Czy wiesz, że…

Jędrzej Janiak 2017.06.19

Jak oceniasz swoją wiedzę na temat oszczędzania pieniędzy, wiesz na czym polega inwestowanie w fundusze? Będziesz mógł ją sprawdzić dzięki Jędrzejowi Janiakowi, który regularnie będzie odpowiadał na Wasze pytania i wątpliwości na temat funduszy inwestycyjnych oraz zmierzy się z najpopularniejszymi mitami na ich temat.

Czytaj więcej: Czy wiesz, że…

Kierunek inwestycji – Polska – czy warto inwestować „u siebie”?

Jędrzej Janiak 2017.03.22

Pierwszy i najbliższy z wielu powodów kierunek inwestycji dla klientów funduszy inwestycyjnych – Polska. Jako mieszkańcy, konsumenci, pracownicy czy pracodawcy jesteśmy bezpośrednio związani z polską gospodarką, co z założenia powinno przekładać się na jej lepsze zrozumienie i tym samym skuteczniejsze inwestowanie pośrednio na polskiej giełdzie.

Czytaj więcej: Kierunek inwestycji – Polska – czy warto inwestować „u siebie”?

„Polska, Europa, Świat?” – gdzie inwestować i jak wybrać fundusz dla siebie?

Jędrzej Janiak 2017.01.20

W otaczającym nas świecie jest wiele możliwości i miejsc, które starają się przyciągnąć uwagę, a w efekcie przede wszystkim kapitał inwestorów. Rewolucja technologiczna sprawiła, że z łatwością można jednocześnie inwestować na każdym krańcu świata. Ta łatwość to również pewna pułapka obfitości, bo poza możliwością zawarcia transakcji trzeba jeszcze dokładnie wiedzieć jaką strategię przyjąć, w co zainwestować i na czym polegać.

Czytaj więcej: „Polska, Europa, Świat?” – gdzie inwestować i jak wybrać fundusz dla siebie?

Podsumowanie roku 2016 na rynku funduszy

Jędrzej Janiak 2017.01.17

Gdy spojrzymy na wyniki poszczególnych indeksów giełdowych za rok 2016 to można uznać, że mijający rok był fantastyczny, a inwestowanie za pomocą funduszy jest proste. Kupić i trzymać. Większość rynków akcyjnych urosło w ubiegłym roku, zarówno poszczególne segmenty giełdy polskiej, jak i indeksy giełd w USA, Niemczech czy Japonii, rosły również surowce, które obrazuje indeks CRB Commodity Index.

Czytaj więcej: Podsumowanie roku 2016 na rynku funduszy

Edukacja finansowa – „matura” z finansów

Jędrzej Janiak 2016.10.05

Pamiętam ze szkoły podstawowej, kiedy jeszcze w użyciu były książeczki SKO, hasło – „październik miesiącem oszczędzania”. Dlaczego akurat październik? Jak się tak porządnie zastanowić, to w sumie się zgadza, za chwilę ogarnie nas szaleństwo prezentów gwiazdkowych, następnie karnawałowe imprezy, co jak powszechnie wiadomo ma charakter odwrotny do oszczędnego, potem już za chwilę lato, a w wakacje przecież nie wolno sobie cały czas odmawiać, bo coś od życia się należy…

Czytaj więcej: Edukacja finansowa – „matura” z finansów

Oszczędzanie musi być proste i tanie!

Jędrzej Janiak 2016.11.28

Spoglądając na swoje doświadczenia, z jednej strony jako dziecka, z drugiej jako rodzica, doszedłem do wniosku, że prawdziwymi egzaminami dojrzałości jakie człowiek w życiu zdaje, to nie jest język polski, ani matematyka, a to jak wychowa się swoje dzieci oraz jak zarządza swoimi finansami (w przypadku tego drugiego tak ważna jest edukacja finansowa).

Czytaj więcej: Oszczędzanie musi być proste i tanie!

Edukacja finansowa – „matura” z finansów

Jędrzej Janiak 2016.10.05

Pamiętam ze szkoły podstawowej, kiedy jeszcze w użyciu były książeczki SKO, hasło – „październik miesiącem oszczędzania”. Dlaczego akurat październik? Jak się tak porządnie zastanowić, to w sumie się zgadza, za chwilę ogarnie nas szaleństwo prezentów gwiazdkowych, następnie karnawałowe imprezy, co jak powszechnie wiadomo ma charakter odwrotny do oszczędnego, potem już za chwilę lato, a w wakacje przecież nie wolno sobie cały czas odmawiać, bo coś od życia się należy…

Czytaj więcej: Edukacja finansowa – „matura” z finansów

Fundusz inwestycyjny od środka

Jędrzej Janiak 2016.09.19

W F-Trust od samego początku kładziemy nacisk na edukację i swojego rodzaju „odczarowywanie” funduszy inwestycyjnych. Tłumaczymy ich budowę, funkcjonowanie i zasady użytkowania, żeby służyły zgodnie z celami inwestora, a nie tylko straszyły z bankowego okienka. Ponieważ uważamy, że fundusze inwestycyjne w swej bogatej ofercie są doskonałym narzędziem dla wielu z nas, bez względu na wykształcenie czy poziom zamożności, dokładamy starań, żeby mówić o nich prostym i zrozumiałym językiem. Stąd częste porównania do rzeczy, które doskonale znamy z życia codziennego.

Czytaj więcej: Fundusz inwestycyjny od środka

Świat jest mały

Jędrzej Janiak 2016.08.29

Korzystając z wakacyjnego wypoczynku w wielu aspektach można było przekonać się jaki świat jest mały. Zapewne niejedna osoba odniosła wrażenie, że nagle wszyscy ludzie na świecie zjechali się na tę samą plażę co ona, albo zapragnęli w tym samym momencie zdobyć Giewont.

Czytaj więcej: Świat jest mały

Edukacja finansowa dziecka w wersji „zrób to sam”

Jędrzej Janiak 2016.07.28

Za nami zapowiedzi kolejnej reformy szkolnictwa, a w niej m.in. likwidacja gimnazjów, wydłużenie liceum i powrót zasadniczych szkół zawodowych. Dzieje się to wszystko niedługo po wprowadzeniu obowiązku szkolnego dla sześciolatków, a następnie jego częściowego zniesienia. Nie będę się wdawał w rozważania nad walorami i wadami nowych reform, a chciałbym skupić się jednak na czymś, co pomimo wszelkich reform dalej kuleje – edukacji ekonomicznej.

Czytaj więcej: Edukacja finansowa dziecka w wersji „zrób to sam”

Planujecie powiększenie rodziny – czy to warto kalkulować?

Jędrzej Janiak 2016.06.21

Dużo się mówi ostatnio o dzietności w Polsce. Głownie za sprawą i przy okazji programu „Rodzina 500+”, któremu to właśnie wzrost liczby dzieci postawiono za główny cel. Obecny wskaźnik na poziomie 1,3 dziecka na kobietę nie gwarantuje zastępowalności pokoleń i niechybnie prowadzi nas do poziomu 36 mln w 2035 roku. Co zatem stoi za decyzją o powiększeniu rodziny?

Czytaj więcej: Planujecie powiększenie rodziny – czy to warto kalkulować?

Outsourcing domowy – czyli dlaczego opłaca Ci się korzystać z usług specjalistów

Jędrzej Janiak 2016.05.31

„Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż nasi konkurenci, to nie ma sensu, żebyśmy to robili; powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej” to są słowa Henrego Forda, które oddają sensowność korzystania z usług zewnętrznych dostawców w procesie biznesowym. Celem takiego działania jest skupienie się na strategicznych celach i podstawowej działalności, za czym idą oszczędności czasu i pieniędzy, dostępność własnych zasobów do ważniejszych celów oraz np. dywersyfikacja ryzyka.

Czytaj więcej: Outsourcing domowy – czyli dlaczego opłaca Ci się korzystać z usług specjalistów

Świat się zmienia…

Jędrzej Janiak 2016.03.25

Teza zawarta w tytule wydaje się być oczywista, ale w ostatnim czasie miałem okazje przekonać się jak bardzo te zmiany dotyczą również zwykłego życia codziennego, zachowań konsumenckich czy myślenia o przyszłości.

Czytaj więcej: Świat się zmienia…

Suma wszystkich strachów

Jędrzej Janiak 2016.02.23

Jak zebrać ostatnie wieści ze świata finansów to rysuje się niezbyt ciekawe zestawienie. Plotki o kłopotach Deutsche Banku i możliwym ryzyku bankructwa, co od początku roku znacznie przeceniło bank o olbrzymiej ilości złych kredytów w Chinach, o możliwej recesji w USA, o prawdopodobnych bankructwach emitentów obligacji high-yield w USA, o napięciu na Bliskim Wschodzie, i tak o wielu jeszcze strachach.

Czytaj więcej: Suma wszystkich strachów

Dlaczego powinniśmy uważać, gdy dostaniemy pieniądze z „500+”

Jędrzej Janiak 2016.02.05

Wszędzie dokoła wiele się mówi o projekcie „500+”, porusza on emocje nie tylko polityków, ale również szerokie grono obywateli. W sumie nic dziwnego, 500 PLN na miesiąc dodatkowo to zawsze ciekawa propozycja. Pominę celowo aspekty polityczne tego pomysłu, a zajmę się możliwymi jego skutkami w perspektywie mikro, czyli naszych domowych budżetów i naszych dzieci. Mam na uwadze szczególnie dwa aspekty, które mogą w związku z tymi działaniami nas dotknąć.

Czytaj więcej: Dlaczego powinniśmy uważać, gdy dostaniemy pieniądze z „500+”

Czas podsumowań

Jędrzej Janiak 2016.01.05

Choć z perspektywy całego życia 1 stycznia to dzień jak każdy inny, to właśnie na początku roku robimy podsumowania i stawiamy sobie cele na nowy rok. W Internecie i prasie można znaleźć obecnie wiele podpowiedzi jak sobie stawiać cele, jakich narzędzi użyć, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo ich realizacji, są też nawet podpowiedzi co warto sobie postanowić.

Czytaj więcej: Czas podsumowań

Polacy i ich pieniądze

Jędrzej Janiak 2015.12.14

Spotykając się z klientami, wertując Internet czy słuchając znajomych mam wrażenie, że my Polacy znamy się na wszystkim. W zależności od tematu, który aktualnie zajmuje czołowe miejsca w mediach, elastycznie jak rzadko kiedy, zmieniamy nasz „fach” i stajemy się ekspertem od piłki nożnej, skoków narciarskich, wyborów czy inwestycji w akcje, z którym bez problemu można by przeprowadzić wywiad w telewizji.

Czytaj więcej: Polacy i ich pieniądze

Fundusz funduszy czyli co?

Jędrzej Janiak 2015.11.27

Inwestycje klientów, podobnie jak inne aspekty życia, stają się coraz bardziej globalne. Za oczekiwaniami klientów powinna iść również oferta sektora finansowego. Nie jest jednak łatwo samodzielnie okiełznać cały świat i skutecznie alokować na nim powierzone pieniądze. Jest jednak narzędzie, które zaczyna być coraz częściej wykorzystywane, jest to fundusz funduszy (ang. fund of funds, FOF).

Czytaj więcej: Fundusz funduszy czyli co?

Fundusz inwestycyjny – jak to działa – [INFOGRAFIKA]

Jędrzej Janiak 2015.11.13

W ramach naszej działalności spotykamy się z mnóstwem pytań od klientów oraz osób zainteresowanych tematyką inwestowania odnośnie konstrukcji rynku funduszy inwestycyjnych. Cieszymy się z każdego pytania bo rozumiemy, że właściwe poznanie funkcjonalności produktu jest podstawowym warunkiem odpowiedniego dopasowania rozwiązania finansowego do własnych potrzeb i oczekiwań.

Czytaj więcej: Fundusz inwestycyjny – jak to działa – [INFOGRAFIKA]

Ostatnie referendum a sprawa ZUS

Jędrzej Janiak 2015.09.10

Tak dla przypomnienia, bo w końcu niewielu z nas skorzystało ze swojego prawa – w poprzednią niedzielę (6 września) odbyło się referendum – oficjalna frekwencje -7,8%. W senacie przed kilkoma dniami rozstrzygano wniosek o kolejny plebiscyt. Nie chcę rozprawiać nad stawianymi przed nami pytaniami, a skupić się nad kwestią motywacji polityków.

Czytaj więcej: Ostatnie referendum a sprawa ZUS

Co ZUS próbuje Ci przekazać, kiedy wysyła pismo o Twojej emeryturze?

Jędrzej Janiak 2015.09.02

Dostałem, podobnie jak większość z rodaków, pismo z ZUS o stanie mojego konta za 2013 i 2014 rok. Jestem w tej sytuacji, że jeszcze nie postraszono mnie wysokością mojej przyszłej emerytury gdybym przez resztę lat opłacał składki w takiej samej wysokości. Tę wiadomość zadedykowano osobom, które skończyły 35 lat.

Czytaj więcej: Co ZUS próbuje Ci przekazać, kiedy wysyła pismo o Twojej emeryturze?

Nasza odpowiedź na wpis z bloga IndependentTrader dotyczący inwestowania za pomocą funduszy inwestycyjnych.

Jędrzej Janiak 2015.07.08

Ostatnio przez portale internetowy przetoczył się ciekawy wpis z bloga IndependentTrader dotyczący inwestowania za pomocą funduszy inwestycyjnych. Autorem wpisu jest popularny w środowisku internetowym publicysta, Trader21. Czujemy się wywołani do tablicy, bo to właśnie fundusze inwestycyjne są podstawą naszego biznesu.

Czytaj więcej: Nasza odpowiedź na wpis z bloga IndependentTrader dotyczący inwestowania za pomocą funduszy inwestycyjnych.