EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Najlepsze inwestycje w 2014 roku

Ranking wyników polskich towarzystw funduszy inwestycyjnych przygotowany przez Analizy Online po raz kolejny potwierdził pozycję F-Trust, najlepszego dystrybutora w Polsce. W naszej ofercie znajduje się bowiem większość funduszy, które w 2014 roku wypracowały dla swoich klientów najlepsze wyniki na rynku. A ponieważ nasza oferta obejmuje ponad tysiąc funduszy i subfunduszy, inwestujących we wszystkich regionach świata i we wszystkie klasy aktywów, to jeszcze w styczniu br. opublikujemy ranking wszystkich funduszy – w tym również zarządzanych przez zagraniczne firmy – dostępnych dla polskich klientów.

Średnia stopa zwrotu uzyskana przez polskie fundusze w 2014 roku była daleka od marzeń, bo wyniosła zaledwie 1,82%. Ale starannie wybrana inwestycja mogła przynieść znacznie, znacznie więcej.

W rankingu subfunduszy zarządzanych przez polskie towarzystwa funduszy inwestycyjnych najwięcej uzyskali klienci, którzy zdecydowali się na fundusze akcji tureckich. To one zdominowały zestawienie dziesięciu najbardziej zyskownych funduszy w 2014 roku. Jak wynika z rankingu przygotowanego przez Analizy Online, wśród dziesięciu funduszy, które przyniosły najwyższą w ubiegłym roku stopę zwrotu, pięć operowało na rynku tureckim. Najlepiej spisał się subfundusz UniAkcje Turcja, który wypracował stopę zwrotu w wysokości 34,5%, a subfundusze akcji tureckich okupują w zestawieniu cztery pierwsze miejsca w rankingu TOP 10 za 2014 rok. Warto zaznaczyć, że wśród pięciu subfunduszy akcji tureckich trzy – UniAkcje Turcja oraz Caspar Akcji Tureckich (w jego wypadku wynik inwestycyjny osiągnął imponujące 31,3%) – są dostępne w ofercie F-Trust. W naszej ofercie jest także Quercus Turcja, który w tym rankingu zajął szóste miejsce (28,3%). Dla porównania – indeks giełdy w Stambule wzrósł w minionym roku w lokalnej walucie o 26%.

Trafione, jak wynika z zestawienia przygotowanego przez Analizy Online, okazały się także inwestycje na rynku amerykańskim. W TOP 10 znalazły się trzy subfundusze inwestujące w Stanach Zjednoczonych – Pioneer Akcji Amerykańskich zanotował wyniki w wysokości 28,5%, Pionieer Zrównoważony Rynku Amerykańskiego 25,0%, a MetLife Akcji Amerykańskich 24,7%.

Najgorzej w Rosji

Najgorzej, co nietrudno zgadnąć, spisywały się w 2014 roku fundusze inwestujące w akcje spółek rosyjskich. Trzy czołowe miejsca wśród dziesięciu najgorszych subfunduszy, które w 2014 roku osiągnęły najgorsze wyniki inwestycyjne zajmują subfundusze inwestujące w Rosji – Quercus Rosja osiągnął wynik -43,5%, Arka Prestiż Akcji Rosyjskich -31,2%, a Investor Rosja -29,2%. W tym momencie warto wspomnieć, że nasi analitycy nigdy nie polecali inwestycji w Rosji.

Według analizy przygotowanej przez zespół Analiz Online, w 2014 roku zysk wypracowało 60% zarejestrowanych w Polsce funduszy. Portal Manager.Inwestycje.pl pokusił się o określenie najlepszych towarzystw funduszy inwestycyjnych w 2014 roku. Jak wynika z zestawienia Jarosława Sadowskiego, Głównego Analityka tego portalu, pierwsze miejsce w tym rankingu zdobyła spółka Union Investment, której subfundusze zajmują poczesne miejsce w ofercie F-Trust. W wypadku Union Investment średni stopa zwrotu zarządzanych przez to Towarzystwo funduszy wyniosła 8,1%. Na drugim miejscu znalazł się natomiast Caspar Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, którego produkty są oczywiście również obecne w naszej ofercie, ze średnią stopą zwrotu w wysokości 5,8%.

Najlepszy dystrybutor, największa oferta

Z zestawień dotyczących wyników poszczególnych polskich towarzystw funduszy inwestycyjnych wynika więc, że po raz kolejny F-Trust potwierdził swoją supremację najlepszego dystrybutora w Polsce. W naszej ofercie znajduje się ponad tysiąc funduszy i subfunduszy, inwestujących we wszystkich regionach świata i we wszystkie klasy aktywów. Tę supremację F-Trust potwierdzi również ranking wszystkich funduszy – w tym również zarządzanych przez zagraniczne firmy – przygotowywany właśnie przez analityków F-Trust. Ranking ten opublikujemy jeszcze w drugiej połowie stycznia tego roku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ