EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Piorunujący koktajl

Nowe fundusze z reguły nie budzą zaufania inwestorów, ale za to – jak wskazują niedawne badania opublikowane przez Analizy Online – notują lepsze wyniki zarządzania od starszych konkurentów. Dla klientów najlepszym wyjściem z tego zaklętego kręgu wstrzemięźliwości i chęci zysku są nowe fundusze, których management dysponuje dużym doświadczeniem rynkowym.

Anna Zalewska, starszy analityk Analiz Online, najbardziej prestiżowej firmy zajmującej się rynkiem funduszy inwestycyjnych, w końcu października 2013 roku na stronach analizy.pl opublikowała analizę wyników funduszy akcji polskich uniwersalnych za ostatnie 16 lat. „Zbudowaliśmy portfel z nowo utworzonych produktów i stworzyliśmy dla niego średnią. W jej skład w każdym momencie inwestycji wchodziły trzy najnowsze rozwiązania. W dniu, gdy na rynku pojawiała się pierwsza wycena nowego funduszu, automatycznie wchodził on do średniej nowych funduszy. W tym samym momencie z grupy wypadał najstarszy produkt. Okazuje się, iż w 16-letniej historii funduszy akcji polskich uniwersalnych aż 12-krotnie rezultat uzyskany przez nowe rozwiązania był lepszy od przeciętnego wyniku w grupie” – twierdzi Anna Zalewska.

Podobnie było w tym roku, gdzie średnia złożona z trzech najnowszych rozwiązań jest lepsza od średniej grupy o 8 proc. To przede wszystkim efekt, jak pisze autorka, trzech funduszy powstałych w końcu ubiegłego roku: Caspar Akcji Polskich (Caspar Parasolowy FIO), Open Finance Akcji (Open Finance FIO) oraz Agio-Agresywny (Agio SFIO). Caspar Akcji Polskich jest w ofercie F-Trust i cieszy się dużym zainteresowaniem klientów.

Anna Zalewska dodaje także, że to właśnie „fundusz Caspar TFI miał najlepszy wpływ na średnią nowych funduszy. Jego jednostka zyskała od początku roku ponad 41 proc., co jest wynikiem lepszym od średniej aż o 26 pkt proc.”.

Błażej Bogdziewicz

Sukces funduszy Caspara to efekt nie tylko normalnych czynników, z których zawsze korzystają „młode” firmy zarządzające. To przede wszystkim rezultat dużego doświadczenia rynkowego najważniejszych osób w Grupie Caspar. Dość powiedzieć, że Piotr Przedwojski, przewodniczący Komitetu Inwestycyjnego Caspar Asset Management (firmy zarządzającej subfunduszami Caspar TFI), jest obecny na rynku kapitałowym od blisko dwudziestu lat, jest maklerem papierów wartościowych i doradcą inwestycyjnym, przez wiele lat odpowiadał za zarządzanie między innymi Arka BZWBK Akcji FIO, przez lata największego polskiego funduszu akcyjnego. Piotr Przedwojski jest laureatem wielu nagród, w tym przyznawanych przez „Parkiet” „Złotych portfeli”. Błażej Bogdziewicz, dyrektor inwestycyjny Caspar AM, licencjonowany doradca inwestycyjny i posiadacz przyznawanego przez CFA Institut tytułu CFA (Chartered Financial Analyst), z rynkiem kapitałowym związany jest od 2000 roku. Zarządzał największym funduszem Europy Środkowej i Wschodniej, jest laureatem „Złotych portfeli” „Parkietu” i tytułu „Zarządzający roku”. Warto też zwrócić uwagę na doświadczenie Łukasza Maracha, zarządzającego subfunduszem Caspar Akcji Polskich, który z rynkiem kapitałowym związał się w 2006 roku. Przez blisko dwa lata Łukasz Marach zarządzał funduszami Lukas Dynamiczny Polski oraz Lukas Akcji Nowej Europy.

Niespotykanym na polskim rynku doświadczeniem dysponuje Artur Gromadzki, zarządzający w Caspar AM, który studiował na Sorbonie i zdobył tytuł MBA w Szkole Biznesu IMD w Lozannie. Po ukończeniu tych studiów Artur Gromadzki przez dwadzieścia lat pracował w Capital Group, jednej z największych na świecie firm zarządzania aktywami, gdzie został starszym wiceprezesem Capital International Research i wiceprezesem Capital International Limited. Artur Gromadzki zarządzał portfelem o wartości 5 miliardów dolarów, przez wiele lat był też dyrektorem i członkiem Komitetu Inwestycyjnego.

Dużym doświadczeniem rynkowym dysponują także osoby kierujące Caspar Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Leszek Kasperski, prezes spółki, z polskim rynkiem kapitałowym jest związany od 1997 roku, pracował dla dwóch największych i wówczas najpopularniejszych towarzystw funduszy inwestycyjnych: Pioneera oraz BZWBK AIB TFI, gdzie przez kilka lat zasiadał w Zarządzie.

Caspar – i co najważniejsze jego klienci – zawdzięczają więc sukces piorunującemu koktajlowi, który zawsze powstaje w wyniku połączenia entuzjazmu z doświadczeniem.

Piotr Gajdziński

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ