EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

OFE we mgle

Mimo zapowiedzianych zmian w funkcjonowaniu Otwartych Funduszy Emerytalnych, ich przyszłość jest nadal niepewna. Można się spodziewać, że rządowe zmiany zostaną zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego. Co więcej, z badań PBS wynika, że Polacy wcale nie planują masowej ucieczki z drugiego filara.

Mimo zmasowanej krytyki OFE prowadzonej przez wiele miesięcy przez rząd, 54% posiadaczy kont w OFE opowiada się za emeryturą z dwóch źródeł, czyli zarówno z ZUS, jak i z OFE. Tylko 24% badanych, gdyby dzisiaj przyszło im podejmować decyzję, opowiedziałoby się wyłącznie za emeryturą wypłacaną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Aż 63% członków OFE ocenia decyzję rządu o zmianach w funkcjonowaniu OFE negatywnie, z aprobatą przyjmują ją zaś zaledwie 16% respondentów.

„Dla przyszłości OFE kluczowe znaczenie będzie miało to, ile osób zdecyduje się przejść do ZUS. Wyniki sondażu PBS są optymistyczne dla OFE – a przez to również dla polskiej giełdy – zwłaszcza jeśli porównać je z badaniem z czerwca br., gdy chęć pozostania w OFE deklarowało tylko 25% Polaków. A trzeba pamiętać, że Fundusze z pewnością przeprowadzą kampanię marketingową, która wpłynie na postrzeganie przez Polaków drugiego filara” – tłumaczy Łukasz Marach, zarządzający Caspar Akcji Polskich.

Cała rozmowa z Łukaszem Marachem o OFE, perspektywach warszawskiego parkietu i filozofii inwestowania w przyszłym tygodniu.

Źródło: PBS (www.pbs.pl)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ