EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Komentarz do decyzji w sprawie OFE

Krzysztof Jeske

Krzysztof Jeske, prezes Zarządu F-Trust:

Nie ma wątpliwości, że decyzje rządu w sprawie Otwartych Funduszy Emerytalnych będą miały duży wpływ na Giełdę Papierów Wartościowych, a pośrednio na wyniki zarządzania funduszy inwestycyjnych. Można się spodziewać, obserwowanego zresztą już obecnie, odpływu aktywów z GPW i w rezultacie obniżek cen akcji. Brokerzy szacują, że z warszawskiego parkietu odpłynie od 4,2 do 7,5 mld zł. Tych pieniędzy nie zdołają wchłonąć działające w Polsce towarzystwa funduszy inwestycyjnych, skoro do tej pory ulokowały one w akcjach około 35 mld zł.

Klienci F-Trust nie muszą, na szczęście, odczuwać zbyt dużego niepokoju. Forsowana przez nas od dawna dywersyfikacja – zarówno pod kątem klas aktywów, jak i geografii – powoduje, że nasi klienci aż 20% aktywów ulokowali na rynkach globalnych, podczas gdy – jak wynika z informacji zgromadzonych przez „Navigator+Premium. Aktywa Czerwiec 2013” – średnia na rynku jest blisko pięciokrotnie niższa i wynosi 4,2%.

Zamieszanie wywołane przez decyzję rządu w sprawie OFE potwierdza słuszność naszej dotychczasowej strategii inwestycyjnej. F-Trust stara się minimalizować ryzyko na jakie jest narażony klient poprzez selektywne dobieranie funduszy operujących na rynkach całego świata, zarówno na rynkach rozwijających się, takich jak Południowo-Wschodnia Azja, region LATAM, jak i rozwiniętych takich jak Japonia, Europa Zachodnia i Stany Zjednoczone.

Zdywersyfikowany sposób lokowania środków powoduje, że klient w zdecydowanie mniejszym stopniu odczuwa negatywne wydarzenia na poszczególnych rynkach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ