EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Gospodarki Dalekiego Wschodu są rozpędzone

Przy umiejętnym zarządzaniu swoimi pieniędzmi i dywersyfikacji aktywów, powinniśmy w 2013 roku przyzwoicie zarobić na rynku kapitałowym. Niezbędna jest jednak staranna obserwacja zjawisk zachodzących w gospodarce, przede wszystkim poziomu stóp procentowych, konsumpcji i inwestycji prywatnych. To one właśnie w najbliższym czasie zyskają prymat nad inwestycjami publicznymi, na które jest mało pieniędzy, a poza tym ich finansowanie zwiększa dług publiczny.

Jeśli miałbym wskazywać klasy aktywów, które warto rozważać w 2013 roku, to położyłbym nacisk przede wszystkim na fundusze oparte na akcjach rynków wschodzących. Mam na myśli fundusze inwestujące w firmy z Dalekiego Wschodu (m.in. Chiny, Korea, Malezja, Indonezja, Wietnam), gdzie gospodarka jest cały czas rozpędzona, a wzrosty – w porównaniu z Europą lub USA – imponujące. Aktywem godnym uwagi w najbliższym roku będzie także dług zagraniczny. Są tam obligacje dobrych korporacji z interesującymi kuponami i obligacje rynków wschodzących, gdzie oczekiwana stopa zwrotu znacząco przewyższa inflację.

Trzecie i czwarte miejsce w mojej klasyfikacji zajmują ex aequo fundusze oparte na akcjach polskich spółek notowanych na warszawskiej giełdzie oraz na polskim długu. Akcje są zawsze inwestycją ryzykowną, ale ten rok powinien być dla tego rynku naprawdę dobry i przynieść wzrost w granicach 8-9 procent. Chociaż początek roku może być burzliwy. Z kolei wzrost funduszy długu polskiego będzie efektem niezłej, zwłaszcza na tle Europy i Stanów Zjednoczonych, kondycji polskiej gospodarki, spadającej inflacji i działań Rady Polityki Pieniężnej.

Źródło: Głos Wielkopolski

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ