EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Caspar liderem w rankingu Rzeczpospolitej i Parkietu

Caspar Akcji Polskich, był w pierwszym półroczu tego roku najbardziej zyskownym funduszem w Polsce – wynika z rankingu przygotowanego przez „Rzeczpospolitą” i „Parkiet. Funduszem zarządza Łukasz Marach.

Aż 14,5 procent zysku wypracował fundusz Caspar Akcji Polskich w okresie od stycznia do czerwca 2013 r. To pozycja samotnego lidera. Różnica blisko 30% w porównaniu z najsłabszym funduszem zestawienia oraz bardzo wysokie odchylenie od średniej, która jest na minusie wskazują na wyjątkowość sukcesu Caspar Akcji Polskich.

Łukasz Marach, zarządzający Caspar Asset Management:

Łukasz Marach

“Dobre wyniki subfunduszu Caspar Akcji Polskich są zasługą udanej selekcji spółek. Konsekwentnie stawiamy na spółki z bardzo dobrymi zarządami i wyróżniającym się modelem biznesowym. W Polsce od początku roku szukaliśmy okazji wśród mniejszych spółek, które do tej pory radziły sobie znacznie lepiej niż indeks WIG20. Unikaliśmy również spółek z wysokim udziałem OFE w akcjonariacie, które znalazły się pod presją w obliczu propozycji zmian systemu emerytalnego. Realizacja rządowych planów dotyczących funduszy emerytalnych może spowodować dalszą przecenę akcji na polskiej giełdzie. To może być bardzo dobra okazja do zakupów. Pozostajemy ostrożni w stosunku do polskich banków, których wyniki – ze względu na niskie stopy procentowe – są pod presją. Z uwagi na dużą dywersyfikację inwestycji w ramach aktywów którymi zarządza Grupa Caspar, ewentualna korekta na polskim rynku akcji nie jest dla nas ryzykiem, ale dużą szansą.”

Łukasz Marach jestem absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałem współpracując z Biurem Konsultingowym AE. Podczas studiów, w 2006 roku, podjął pracę w BZ WBK AIB Asset Management, gdzie najpierw był młodszym analitykiem finansowym, później analitykiem finansowym i wreszcie młodszym zarządzającym. Od końca marca do lipca 2010 roku zarządzał funduszami LUKAS Dynamiczny Polski oraz LUKAS Akcji Nowej Europy. Od 2010 roku Łukasz pracuje w Caspar AM, gdzie zarządza między innymi subfunduszem Caspar Akcji Polskich.

W 2011 roku Łukasz Marach uzyskał tytuł CFA („Dyplomowany Analityk Finansowy”), przyznawany przez CFA Institute.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ