EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Rzeczpospolita: Caspar Akcji Polskich inwestycyjnym hitem roku!

Dziennik „Rzeczpospolita” z 24 grudnia 2013 roku podliczył, że w okresie od początku 2013 roku do 20 grudnia 2013 roku średnia wyników funduszy akcji osiągnęła stopę zwrotu w wysokości 40%. Caspar Akcji Polskich został ukoronowany tytułem „hit inwestycyjny” i osiągnął najwyższy wynik ze wszystkich funduszy tego typu – stopa zwrotu w wypadku subfunduszu Caspara wyniosła aż 50%.

Rok 2013, podobnie jak 2012, był udany dla inwestorów. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. W poprzednim roku na zysk mogli liczyć ci, którzy swoje pieniądze ulokowali zarówno w akcjach, jak i obligacjach państwowych. Rok 2013 to zdecydowanie rok akcji, obligacje państwowe przyniosły zyski na średnim poziomie ok. 4% (w 2012 roku było to aż 12%), czyli mniej niż można było zarobić inwestując w złoto.

Jak do tego doszło i czy ta tendencja się utrzyma?

Łatwo można policzyć, że inwestycja w mniejsze spółki notowane na giełdzie przyniosła aż dziesięciokrotnie wyższy zysk niż inwestycja w obligacje skarbowe. Jak do tego doszło? Decydujący wpływ na wyraźną zmianę struktury wpłat i umorzeń jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych wywarły przede wszystkich niskie stopy procentowe. To właśnie one sprawiły, że uczestnicy funduszy inwestycyjnych zdecydowali się ulokować więcej środków w bardziej agresywne inwestycje. Ta zmiana odbyła się głównie kosztem stabilnych, lecz przynoszących nikły zysk obligacji.

Czy ta tendencja się utrzyma? Banki raczej jeszcze długo będą się powstrzymywać z zaproponowaniem wyższych odsetek i właśnie dlatego eksperci cytowani przez „Rzeczpospolitą” szacują, że choć rynek akcji małych i średnich firm prawdopodobnie nie powtórzy zeszłorocznego sukcesu, to i tak można spodziewać się wysokiego zysku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ