EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Rośnie zainteresowanie funduszami

Niskie oprocentowanie depozytów i poprawiająca się sytuacja gospodarcza powodują coraz większe zainteresowanie funduszami inwestycyjnymi. W sierpniu br. aktywa zarządzane przez krajowe TFI wzrosły o 1,7%, czyli o 3 mld zł. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy dynamika zmian osiągnęła plus 30%.

Z punktu widzenia klientów najważniejszy jest zanotowany w sierpniu br. dodatni wynik zarządzania. Dzięki dobrym wynikom, które w ubiegłym miesiącu osiągnięto na warszawskim parkiecie (sWIG80 wzrósł o 7,3%, WIG o 4,1%), bardzo dobre wyniki zanotowały fundusze akcji małych i średnich spółek (wzrost o 4,4%) oraz akcji uniwersalnych (3,1%). Dobrze spisały się też fundusze mieszane, gorszy wynik zanotowała natomiast większość funduszy dłużnych.

Największą dynamikę zmian wartości zarządzanych aktywów odnotowały fundusze absolutnej stopy zwrotu – 12,3%, na drugim miejscu w tej klasyfikacji znalazły się w sierpniu fundusze aktywów niepublicznych – 7,9% i rynku surowców – 7,6%. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też fundusze gotówkowe i pieniężne (wzrost o 4,3%). Wartość funduszy akcji wzrosła o 1,8%, a sekurytyzacyjnych o 1,1%. W sierpniu br. wartość funduszy dłużnych spadła o 2,1, a ochrony kapitału o 15,8%.

Od początku roku aktywa zgromadzone w funduszach inwestycyjnych wzrosły o 15,7 mld zł, co oznacza dynamikę wzrostu o 17,6%.

Źródło: Analizy Online

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ