EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Piotr Rojda, zarządzający z Grupy Caspar ze Złotym Portfelem

Piotr Rojda - Zarządzający Caspar Asset Management

Piotr Rojda z naszej spółki matki Caspar Asset Management, zarządzający dwoma funduszami znajdującymi się w ofercie F-Trust (m.in. na naszej Platformie Fundusz) – Caspar Globalny oraz Caspar Stabilny – zdobył najważniejszą nagrodę na rynku kapitałowym.

Gazeta Giełdy „Parkiet” uhonorowała Piotra Rojdę „Złotym portfelem” dla najlepszego zarządzającego w kategorii funduszy mieszanych za zarządzanie subfunduszem Caspar Globalny.

Klienci, którzy 1 stycznia 2019 roku mieli w swoim portfelu subfundusz Caspar Globalny, mogą czuć się usatysfakcjonowani, skoro do 31 grudnia 2019 roku zarządzany przez Piotra Rojdę fundusz wypracował stopę zwrotu w wysokości 30,34%, podczas gdy benchmark za ten sam okres był blisko dwa razy niższy i wyniósł 17,91%.

Na obecną sytuację panującą na globalnych rynkach, szczególnie ciekawym rozwiązaniem wydaje się właśnie subfundusz Caspar Stabilny, skierowany do inwestorów akceptujących umiarkowane ryzyko inwestycyjne. W skład portfela wchodzą polskie i amerykańskie instrumenty dłużne oraz wyselekcjonowany globalny komponent akcyjny wynoszący maksymalnie 35% wartości aktywów subfunduszu. Część dłużna ma przede wszystkim na celu ochronę wartość portfela. Subfundusz może inwestować bezpośrednio w obligacje lub za pomocą ETFów, wykorzystując również ekspozycję walutową jako zabezpieczenie. Do minimalizowania zmienności w portfelu Zarządzający stosują m.in. metodę risk parity, w myśl której każda składowa portfela w równym stopniu przyczynia się do ponoszonego ryzyka. Część akcyjną stanowią starannie wyselekcjonowane spółki z całego świata, których działalność wpisuje się w trendy zmieniające globalną gospodarkę takie jak handel elektroniczny i mobilny, digitalizacja, elektryfikacja transportu czy nowe media. Zarządzający koncentrują się na jakości i potencjale poszczególnych firm, a nie wybranych gospodarek, dzięki czemu ekspozycja akcyjna jest wysoce zdywersyfikowana geograficznie oraz sektorowo.

ZOBACZ TAKŻE