EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi klienci zainwestowali
już 1,2 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Nie pozwól, aby niepewność zrujnowała Twój portfel – Robert Kośka dla Gazety Giełdy Parkiet

Nie pozwól, aby niepewność zrujnowała Twój portfel – Robert Kośka dla Gazety Giełdy Parkiet
Robert Kośka, Dyrektor Sprzedaży F-Trust; Makler Papierów Wartościowych

Wiele lat temu zespół naukowców opublikował swoje prace na temat związku między niepewnością i stresem. To badanie potwierdziło wnioski z wcześniejszych eksperymentów, że stres jest największy, gdy niepewność jest najwyższa.

Tyle tylko, że niepewność jest nieodłącznym elementem ludzkiej kondycji, a obecnie, żyjąc w czasach nieustających wstrząsów i niepokoju, odczuwamy to jeszcze mocniej. Lubimy mieć kontrolę, podziwiamy innych „kontrolujących”, a niepewność nie pozwala nam mieć wrażenia, że kontrolujemy rzeczywistość. Jeśli wysoka niepewność jest nieunikniona i prowadzi do wielkiego stresu, co musimy zrobić, aby zapobiec zachowaniom, które nas pokonają?

Prawdziwym egzystencjalnym zagrożeniem dla naszych finansów jest myślenie krótkoterminowe, które wiąże się ze zwiększoną niecierpliwością, dyskontowaniem przyszłych nagród i podejmowaniem impulsywnych decyzji. Niepewność może sprawić, że każdy z nas będzie myślał krótkoterminowo. Trudno zaplanować dwudziestoletni horyzont czasowy, gdy mgła skrywa przyszły tydzień. Jako inwestor długoterminowy musisz zachować spokój i znaleźć sposób na pokonanie krótkoterminowych kryzysów.


Zapisz się do newslettera F-Trust aby otrzymywać darmowe materiały edukacyjne

 Zgoda na przesyłanie informacji handlowej Wyrażam zgodę na otrzymywanie od F-Trust SA, informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez F-Trust Spółka Akcyjna w celach marketingowych teraz i w przyszłości. Ponadto oświadczam, iż zostałem poinformowany, że administratorem danych osobowych jest F-Trust Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu, ul. Półwiejska 32, 61-888 Poznań, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000397407. Celem zbierania danych osobowych jest wykonywanie usług pośrednictwa finansowego. W celu wglądu, poprawienia lub usunięcia danych osobowych powinienem się skontaktować z F-Trust Spółka Akcyjna.

Zrób to odwracając swoją uwagę od rzeczy, których nie możesz, bo nikt nie może, kontrolować. Skoncentruj się na tym, nad czym możesz mieć kontrolę. Jeśli posiadasz portfel, który jest mocno przeważony w jednym sektorze lub klasie aktywów, musisz wiedzieć, że to niezwykłe, niezależnie od okoliczności, ryzyko. Z kolei „siedzenie” na zbyt dużej ilości gotówki oznacza stracone szanse na wzrost. Jeśli Twój portfel jest niezdywersyfikowany, jesteś narażony na straty. Warto przeanalizować ten wybór z innej perspektywy. Sprawdź swój portfel pod wpływem stresu. Alokacja aktywów to sprawdzona w czasie zasada, która zapewnia stabilność portfela i chroni przed zmiennością. Bez względu na wiek lub wartość portfela, nigdy nie wolno tego ignorować.

Pierwszym krokiem do stworzenia portfela jest zawężenie kombinacji kapitału i długu. Część kapitałowa zapewnia wzrost i większość stopy zwrotu. Alokacja może opierać się na kilku czynnikach. Czasu, ocenie zdolności do ryzyka oraz zmienności jaką można zaakceptować. Część długu pełni rolę kotwicy, zapewniając stabilną podstawę i bezpieczeństwo, a to najważniejsza kwestia. Głównym celem zadłużenia jest zachowanie kapitału i stabilność całego portfela. Ma to ułatwić zniesienie ryzyka w innym miejscu portfela. Niezależnie od tego, czy są to fundusze płynne, ultrakrótkoterminowe, obligacyjne, stałe depozyty czy małe oszczędności, ich celem jest zapewnienie płynności i stabilności. Możesz również rozważyć złoto jako część stabilnej kotwicy portfela. Jeśli będziesz skupiał się na okresowym rebalancingu (dopasowaniu portfela), zmienność i przejściowe zniżki będą miały o wiele mniejszy wpływ psychologiczny. Alokacja zasobów pomaga przygotować się na to, czego nie możesz przewidzieć.

Robert Kośka
Dyrektor Sprzedaży w F-Trust SA


Zobacz także:

Platforma Funduszy Notowania funduszy Platforma Funduszy Newsletter F-Trust

TAGI: f-trust opinie,