EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Michał Górczewski w Rzeczpospolitej – “Zalecamy ostrożność”

W „Rzeczpospolitej” z 21 marca 2016 roku Jan Morbiato zastanawia się, czy ostatnie wzrosty na niektórych rynkach wschodzących są bezpieczne dla inwestorów. Sytuację czytelnikom wyjaśnia Michał Górczewski, Główny Analityk F-Trust.

Przykładów niespotykanej dawno hossy na niektórych rynkach wschodzących jest kilka. Najbardziej spektakularny dotyczy Brazylii, gdzie tylko w ostatnim miesiącu akcje wybranych spółek wzrosły nawet, licząc w dolarze amerykańskim, o 40%. Michał Górczewski jest jednak sceptyczny. „Hossa w takich krajach jak Brazylia czy Rosja ma moim zdaniem wyłącznie spekulacyjny charakter. Pamiętajmy, że FED jednak podniesie w tym roku stopy procentowe, a nadwyżka podaży nad popytem na ropę naftową pozostaje faktem” – mówi Michał Górczewski, Główny Analityk F-Trust”.

Michał Górczewski zaleca też ostrożność inwestorom, którzy łakomym okiem spoglądają na Turcję. „Nie stawiałbym na Turcję, choć w przeciwieństwie do wspomnianych krajów jest importerem, a nie eksporterem surowców. Ryzyko polityczne inwestycji nad Bosforem jest nadmierne, m.in. ze względu na wojnę na południowej granicy i tranzyt imigrantów – tłumaczy dziennikarzowi „Rzeczpospolitej” Główny Analityk F-Trust.

Michał Górczewski dodaje także: „W krótkim terminie widać, że inwestorzy traktują wszystkie kraje rozwijające się jako jedną kategorię, mimo ogromnych różnic między poszczególnymi gospodarkami. Było to bardzo wyraźne po ostatnim posiedzeniu FED, kiedy drożały akcje praktycznie wszystkich emerging markets. W długim terminie jednak między notowaniami poszczególnych rynków mogą się pojawić istotne różnice, dlatego rozróżnienie m.in. na producentów i konsumentów surowców ma jak najbardziej sens”.

Ten sam artykuł ukazał się 21 marca 2016 roku również w Gazecie Giełdy „Parkiet”.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ