EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Koniec lokat bankowych, czas na fundusze inwestycyjne – rozmowa z Dariuszem Skarbkiem, dyrektorem sprzedaży w F-Trust SA w Rzeszowie

Rozmowa z Dariuszem Skarbkiem, dyrektorem sprzedaży w F-Trust SA w Rzeszowie

Rozmowa z Dariuszem Skarbkiem, dyrektorem sprzedaży w F-Trust SADariusz Skarbek, dyrektor sprzedaży w F-Trust SA

– Mamy najwyższą w Unii Europejskiej, trzyprocentową inflację, a tymczasem bankowe lokaty dają w skali roku niewiele ponad 0%. Jak w tej sytuacji chronić nasze ciężko wypracowane oszczędności?

– Trzeba poszukać takich instrumentów, które dadzą możliwość przebicia poziomu inflacji. Nie ma innego wyjścia, bo w najbliższym czasie, nie należy spodziewać się wzrostu oprocentowania lokat bankowych. Takim rozwiązaniem , co zresztą Polacy kilka miesięcy temu już dostrzegli i docenili, są fundusze inwestycyjne. Ich popularność gwałtownie rośnie. Dobrze przygotowany portfel inwestycyjny – zdywersyfikowany geograficznie i sektorowo – to dzisiaj najlepsze i w istocie najbezpieczniejsze narzędzie służące do ochrony naszych inwestycji.

– Fundusze są jednak związane z pewnym ryzykiem. Tym bardziej, że aby w środowisku niskich stóp procentowych zarabiać, trzeba inwestować w fundusze akcyjne, bo dłużne w tym roku najpewniej zysku nie wypracują.

– To prawda, choć nie cała prawda. Rzeczywiście portfel inwestora musi zawierać pakiet akcyjny, bo akcje cały czas pną się w górę i dają wysoką stopę zwrotu. Ale możemy przygotować takie rozwiązania, które minimalizują ryzyko. Taki bezpieczny, ograniczający ryzyko portfel może składać się na przykład z 20-30 procent funduszy akcyjnych, a pozostała część może obejmować fundusze pieniężne, które stabilizują portfel, czyli uniezależniają go od wahań giełdowych, a jednocześnie pozwalają zarobić znacznie więcej niż na lokatach bankowych. Po to właśnie w naszej ofercie jest ponad tysiąc produktów inwestycyjnych najlepszych firm zarządzających, w tym również globalnych gigantów w rodzaju BlackRock czy Fidelity.

– Ubiegły rok był dla posiadaczy funduszy inwestycyjnych znakomity. Stopa zwrotu wielu z nich oscylowała wokół 30%, na przykład Caspar Stabilny zarobił dla inwestorów aż 17,80% a Caspar Globalny 48,77%. Ten rok ma być równie dobry?

– Zobaczymy, ale wiele czynników za tym przemawia. Porównajmy. Dziesięcioletnie obligacje skarbowe rządu amerykańskiego dają dzisiaj stopę zwrotu w granicach 1%, podczas gdy nieodległe są czasy, gdy ten wskaźnik sięgał 6,5%. O lokatach już mówiliśmy, ale trzeba dodać, że te słowa odnoszą się nie tylko do Polski, ale praktycznie do całego świata. W efekcie lokaty w większości krajów są oprocentowane na poziomie zera. Tymczasem masa pieniądza, która wpływa na rynek, bo rządy i banki centralne nieustannie pompują pieniądze, aby podtrzymać gospodarkę, musi gdzieś znaleźć ujście. To jeden z czynników, choć nie jedyny, który wskazuje, że również w tym roku akcje będą rosły.


Zapisz się do newslettera F-Trust aby otrzymywać darmowe materiały edukacyjne

Zgoda na przesyłanie informacji handlowej Wyrażam zgodę na otrzymywanie od F-Trust SA, informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez F-Trust Spółka Akcyjna w celach marketingowych teraz i w przyszłości. Ponadto oświadczam, iż zostałem poinformowany, że administratorem danych osobowych jest F-Trust Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu, ul. Półwiejska 32, 61-888 Poznań, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000397407. Celem zbierania danych osobowych jest wykonywanie usług pośrednictwa finansowego. W celu wglądu, poprawienia lub usunięcia danych osobowych powinienem się skontaktować z F-Trust Spółka Akcyjna.

– To prawda, ale polska giełda praktycznie od lat dryfuje. Nadzieje, że to się zmieni są niewielkie.

– Dlatego F-Trust SA, jedna z największych w Polsce spółek dystrybucji produktów inwestycyjnych, koncentruje się na rynkach zagranicznych. Za pośrednictwem F-Trust SA Polacy zainwestowali już ponad 1 mld zł. W większości wybierając rynki globalne.

– Inwestowanie w fundusze jest trudne?

– Łatwe jeśli tylko robi się to z głową, Naszym celem, jako F-Trust SA jest wytłumaczenie klientom na czym polega mechanizm inwestycyjny, dywersyfikacja oraz jakie są zagrożenia wynikające z inwestycji. Krótko mówiąc, przygotowanie klienta do inwestowania na rynku kapitałowym. Kupując jednostki uczestnictwa funduszy oddajemy nasze pieniądze specjalistom, którzy cały czas obserwują rynek, panujące trendy społeczne, selekcjonują spółki. F-Trust SA prowadzi szeroką akcję edukacyjną dla swoich klientów, którzy dostają specjalny, przygotowywany co miesiąc Raport, regularnie publikujemy portfele modelowe, komentarze zarządzających, wywiady z nimi, rekomendacje naszych analityków i Głównego Stratega. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. To może brzmieć jak slogan, ale u nas tak to funkcjonuje. Nigdy nie sprzedajemy funduszy na pierwszym, czy drugim spotkaniu. To czas na poznanie oczekiwań klienta, jego akceptacji ryzyka, preferencji. Dopiero po takich spotkaniach przygotowujemy dla klienta konkretną ofertę. Naszym celem nie jest bowiem jednorazowa transakcja, ale stała, wieloletnia współpraca z każdym inwestorem.

Placówki F-Trust zlokalizowane są na terenie całej Polski

BIAŁYSTOK

ul. Bukowskiego 1c
15-066 Białystok

Szczegóły

GDAŃSK

ul. Abrahama 1A/51,
80-307 Gdańsk

Szczegóły

KATOWICE

ul. Wrocławska 54
40-217 Katowice

KĘPNO

ul. Wieluńska 7
63-600 Kępno

Szczegóły

KIELCE

ul. Sienkiewicza 8
25-333 Kielce

Szczegóły

LESZNO

ul. Słowiańska 2
64-100 Leszno

Szczegóły

POZNAŃ

ul. Półwiejska 32,
61-888 Poznań

Szczegóły

RZESZÓW

ul. Podwisłocze 33/158
35-309 Rzeszów

Szczegóły

TORUŃ

ul. Wł. Łokietka 5
78-100 Toruń

Szczegóły

WARSZAWA

ul. Ludwika Waryńskiego 3a
00-645 Warszawa

Szczegóły

WROCŁAW

ul. Piłsudskiego 89/4
50-019 Wrocław

Szczegóły