EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

F-Trust. Po dług korporacyjny za granicę

Niecały rok temu na łamach “Parkietu” Krzysztof Jeske, prezes F-Trust, zapowiadał, że sukcesem byłoby zgromadzenie aktywów rzędu 100-200 mln zł w ciągu pierwszego roku działalności.

Plan ten jest jak najbardziej realny, biorąc pod uwagę, że od marca, gdy rozpoczęliśmy działalność operacyjną, mamy prawie 60 mln zł, a nastawienie do funduszy poprawia się mówi teraz.

F-Trust zajmuje się przede wszystkim sprzedażą funduszy inwestycyjnych. Około 18 proc. aktywów to kapitał, który zgromadziliśmy w portfelach zarządzanych przez Caspara. Reszta pochodzi ze sprzedaży funduszy inwestycyjnych, przede wszystkim z oferty Union Investment TFI, Blackrock i Skarbiec TFI – mówi Jeske. Klienci firmy w zakresie zarządzania aktywami to inwestorzy dysponujący kwotą co najmniej 1 mln zł. Statystyczny inwestor funduszowy F-Trust ma powyżej 100 tys. zł do zainwestowania.

F-Trust - udział poszczególnych grup funduszy w porfelu FTrust

Spółka w najbliższym czasie zamierza nawiązać współpracę z kolejnymi 2-3 polskimi TFI oraz jedną z międzynarodowych grup obecnych w Polsce – Fidelity, Franklin Templeton lub Schroeders. – Wówczas oferta będzie w miarę kompletna – nie dążymy do tego, żeby sprzedawać fundusze wszystkich TFI, zamierzamy się ograniczyć do kilku najlepszych instytucji – zapowiada Jeske. Trudniejsze od znalezienia partnerów może być znalezienie pracowników. Wkrótce F-Trust ujawni, kto zajmie stanowisko głównego ekonomisty. Na razie prezes firmy zdradza tylko, że będzie to Polak, od lat pracujący za granicą.

W najbliższych miesiącach F-Trust nastawia się na wzrost zainteresowania funduszami obligacji korporacyjnych. – Nasi klienci akurat rozumieją, skąd się biorą problemy z tego typu inwestycjami – to konsekwencja braku płynności. Pewnym rozwiązaniem tego problemu jest oferta zagranicznych TFI, które zarządzają na przykład globalnymi funduszami ryzykownych obligacji przedsiębiorstw, w których maksymalny udział jednego emitenta w portfelu to ok. 1 proc. W takiej sytuacji nawet jeżeli 3 proc. spółek portfelowych bankrutuje, inwestorzy nie odczuwają tego na stopie zwrotu – przekonuje Jeske.

Źródło: http://www.parkiet.com

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ