EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Czy warto inwestować w przełomowe firmy? – Robert Kośka dla Gazety Giełdy Parkiet

Nie pozwól, aby niepewność zrujnowała Twój portfel – Robert Kośka dla Gazety Giełdy Parkiet
Robert Kośka, Dyrektor Sprzedaży F-Trust; Makler Papierów Wartościowych

Dzięki postępowi technologicznemu siły przełomowe ujawniają się szybciej niż kiedykolwiek. Pierwsza co do wielkości na świecie spółka giełdowa Apple została założona w 1976 roku, a osiągnięcie wartości 10 miliardów dolarów zajęło jej 23 lata. Tymczasem firma produkująca elektroniczne papierosy JUUL osiągnęła wycenę 10 miliardów dolarów w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy. Trochę dłużej zajęło to Uberowi czy Airbnb.

Dzisiejsze naprawdę przełomowe firmy budują swoje fortuny szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a to oznacza, że ich inwestorzy bogacą się szybciej niż kiedykolwiek. Z drugiej strony od 2000 roku połowa wszystkich firm z listy Fortune 500 albo zbankrutowała, albo została przejęta. Przestali istnieć w niecałe dwie dekady. Firmy są niszczone w szybszym tempie niż kiedykolwiek w najnowszej historii. Dlatego tak ważne jest, aby być po zwycięskiej stronie tych przekształceń.

Naukowcy od dawna wiedzą, że nasze DNA jest kluczem do naszego zdrowia. Problem polegał na tym, że dostęp do sekretów DNA był bardzo kosztowny. Ukończenie projektu ludzkiego genomu zajęło naukowcom 13 lat i 3 miliardy dolarów. Zaledwie 17 lat temu zmapowanie twojego osobistego DNA kosztowałoby 100 milionów dolarów, dzisiaj mapowanie ludzkiego DNA kosztuje poniżej 1000 USD, a według wiodącego producenta maszyn do mapowania DNA, firmy Illumina, w ciągu kilku lat koszt mapowania ludzkiego genomu spadnie do zaledwie 100 dolarów. Jedną milionowa tego, co kosztowało w 2001 roku! To przełom w branży opieki zdrowotnej.


Zapisz się do newslettera F-Trust aby otrzymywać darmowe materiały edukacyjne

 Zgoda na przesyłanie informacji handlowej Wyrażam zgodę na otrzymywanie od F-Trust SA, informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez F-Trust Spółka Akcyjna w celach marketingowych teraz i w przyszłości. Ponadto oświadczam, iż zostałem poinformowany, że administratorem danych osobowych jest F-Trust Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu, ul. Półwiejska 32, 61-888 Poznań, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000397407. Celem zbierania danych osobowych jest wykonywanie usług pośrednictwa finansowego. W celu wglądu, poprawienia lub usunięcia danych osobowych powinienem się skontaktować z F-Trust Spółka Akcyjna.

Spójrzmy na wzrost popularności reklam cyfrowych. Sam amerykański przemysł reklamy internetowej zarabia obecnie ponad 100 miliardów dolarów rocznie – tyle, co globalny przemysł zabawkarski. Ten trend pomógł Google i Facebookowi stać się jednymi z największych spółek giełdowych na świecie, bo przytłaczająca większość ich przychodów pochodzi z reklam. Tylko dlatego stare media rozrywkowe, takie jak telewizja, stają się przestarzałe i nie oferują zbyt wiele końcowemu użytkownikowi.

Inwestycje w innowacje, przełomy rynkowe czy nowe spojrzenia na stare problemy mogą również mieć pewne unikalne cechy. Na przykład w niektórych przypadkach mogą charakteryzować się wyższym niż przeciętny poziomem zmienności, ponieważ inwestorzy mogą mieć różne opinie na temat krótkoterminowych perspektyw dla tych zmieniających branżę spółek. Może to stworzyć możliwości dla inwestorów z długoterminową koncentracją. To oznacza, że wzmacnia się również znaczenie dywersyfikacji. Przemyślana konstrukcja portfela może pomóc złagodzić specyficzne dla firmy ryzyko i ogólną zmienność portfela.

Rewolucyjne firmy będą kształtować to, jak będzie wyglądał rynek w nadchodzących latach. Warto jednak skoncentrować się na długoterminowych trendach, które wciąż się rozwijają, a w zależności od celów inwestycyjnych i ograniczeń związanych z ryzykiem takie możliwości inwestycyjne powinny być warte rozważenia.

Robert Kośka
Dyrektor Sprzedaży w F-Trust SA


Zobacz także:

Platforma Funduszy Notowania funduszy Platforma Funduszy Newsletter F-Trust

TAGI: f-trust opinie,