EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Jak zacząć inwestować?

To prostsze niż myślisz. Ale pamiętamy nasze pierwsze kroki na rynku kapitałowym i zdajemy sobie sprawę, że „proste” nie zawsze znaczy łatwe. Dlatego dla wygody i komfortu otwieramy przed klientami F-Trust SA kilka możliwości, które pokazują jak zacząć inwestować:

  • darmową Platformę Funduszy do inwestowania przez Internet;
  • bezpłatne spotkania się z naszymi – doświadczonymi i rzetelnymi – doradcami. Te spotkania odbędą się w wyznaczonym przez Ciebie miejscu i czasie;
  • placówki F-Trust, gdzie na pewno dowiesz się jak zacząć inwestować.

Naszym zdaniem, wynikającym z wieloletniego doświadczenia, najlepiej zacząć inwestować małymi krokami. Co to konkretnie oznacza? Zacznij inwestować małe kwoty, ale rób to regularnie. Dzięki temu doświadczysz efektu uśredniania ceny, co jest doskonałym zabezpieczeniem przed ewentualnym spadkiem cen na rynku kapitałowym.

Rzecz przedstawia się następująco:

*10 stycznia kupujesz jednostki uczestnictwa funduszu inwestycyjnego, których wartość wynosi 100 zł. Miesiąc później, 10 lutego, znowu inwestujesz, ale w tym czasie wycena spadła i dlatego tę samą jednostkę uczestnictwa kupujesz już tylko za 95 zł. Gdy chcesz to zrobić miesiąc później, 10 marca, czeka Cię kolejna niespodzianka – tym razem płacisz tylko 90 zł. Ale w kwietniu rynki kapitałowe poszybowały i jednostka uczestnictwa jest wyceniana już na 98 zł.

Wyobraźmy sobie, że Twój kolega postanowił od razu zostać rekinem światowych finansów i nabył jednostki funduszu za 30 000 zł w dniu 10 stycznia, czyli po cenie 100 zł. Trzy miesiące później, 10 kwietnia, wartość jego inwestycji wyniosła 29 400 zł. Twój przyjaciel poniósł w tym momencie stratę w wysokości 2%.

Ty jesteś ostrożniejszy i kupowałeś jednostki uczestnictwa kierując się naszą sugestią, czyli co miesiąc inwestowałeś po 10 000 zł. Oznacza to, że średnia cena nabycia jednostki wyniosła w Twoim przypadku 95 zł. Efekt? W dniu 10 kwietnia wartość Twojej inwestycji wynosiła ponad 30 947 zł. To oznacza z górą 3,15-procentowy wzrost!

Ta prosta metoda wymaga konsekwencji i kupowania, gdy cena jednostki spada!

Wiesz już, jak zacząć inwestować?

Masz już konto na naszej Platformie Funduszy? Jeśli nie, to załóż je teraz

jak zacząć inwestować?Dzięki Platformie Funduszy, poza możliwością dokonywania transakcji – nawet na małe kwoty, w wysokości 100 zł – zyskasz dostęp do modeli szkoły inwestycyjnej (o różnym poziomie ryzyka) zaprezentowanych w wirtualnym portfelu. To nie wszystko, zapewnisz też sobie dostęp do comiesięcznego raportu na temat inwestowania w fundusze, a także liczne poradniki, analizy i komentarze przygotowane zarówno przez naszych specjalistów, jak i zaproszonych gości z renomowanych firm, z którymi F-Trust współpracuje.

Platforma Funduszy pozwala także założyć „portfel treningowy”. Dzięki temu nim zainwestujesz „prawdziwe” pieniądze możesz prowadzić „próbny”, nic Cię nie kosztujący, portfel inwestycyjny składający się z funduszy polskich i zagranicznych. Dzięki temu nauczysz się, jak funkcjonuje rynek kapitałowy i zdobędziesz doświadczenie, które pozwoli Ci odpowiedzialnie inwestować w realnym życiu.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO JAK OTWORZYĆ KONTO NA PLATFORMIE FUNDUSZY