EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Dywersyfikacja walutowa podczas inwestowania w fundusze inwestycyjne

Gdy zadbaliśmy już o dywersyfikację pod kątem klas aktywów i zarządzających, warto zatroszczyć się również o kwestie walutowe. Może się bowiem zdarzyć, że niekorzystne zmiany walutowe spowodują, że nawet fundusz, który osiągnął przyzwoitą stopę zwrotu w walucie bazowej, w złotówce przyniesie straty. Może to również działać w drugą stronę. Mimo że określony fundusz nie zarabia, to dzięki rozliczaniu go w walucie zyskującej na wartości, mamy szansę na zarobek.

Przykład.

Klient kupuje za złotówki fundusz zagraniczny w dolarze amerykańskim i utrzymuje w swoim portfelu jednostki uczestnictwa przez dwanaście miesięcy. Po tym okresie okazuje się, że inwestycja była umiarkowanie trafiona, wzrost wyceny funduszu wyniósł jedynie 2%. Ale jednocześnie w tym czasie kurs dolara umocnił się do złotówki o 10%. Co z tego wynika dla klienta? Otóż faktyczny wzrost wartości jego inwestycji wynosi 12%. A to już bardzo dobry wynik!

Ten przykład pokazuje, że warto mieć w swoim portfelu różne waluty. Co więcej, chęć do inwestycji w obcej walucie pozwoli nam wybierać w większej ilości rozwiązań.