EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERNECJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Więcej

FUNDUSZE INWESTYCYJNE

Ponad 1000 funduszy polskich i zagranicznych, dostęp do wszelkich rynków połączony z płynnością, bezpieczeństwem i elastycznością.

WięcejSzybkie wyszukiwanie funduszy:IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

WięcejUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

A A A

Czym fundusz różni się od lokaty?

Środki z lokat bankowych są zaliczane do bilansu banku. Oznacza to, że w przypadku upadłości banku, środki klientów z lokat bankowych wchodzą do masy upadłościowej banku. Oczywiście należy pamiętać, że środki o wartości do 100 tys. euro są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jednak w przypadku funduszu inwestycyjnego jego aktywa są w całości wyłączone z aktywów Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Co więcej, aktywa zgromadzone w związku z wpłatami do funduszu inwestycyjnego nie wchodzą do masy upadłości, nie mogą być objęte postępowaniem naprawczym, a także nie może być przeciwko nim kierowana egzekucja komornicza. Warto wspomnieć, że zgromadzone środki pieniężne uczestników funduszu są przechowywane przez bank – depozytariusza, a w przypadku jego upadłości, środki w nim zdeponowane także nie wchodzą w skład jego masy upadłości. W takim przypadku fundusz zobowiązany jest ustanowić innego depozytariusza i przenieść do niego aktywa wpłacone przez klientów.

W przypadku lokat bankowych mamy do czynienia z oprocentowaniem znanym z góry w momencie zakładania lokaty. Klient na zakończenie okresu trwania lokaty otrzymuje kapitał wraz z odsetkami. Czas trwania lokaty jest określony w umowie. Wcześniejsze zerwanie lokaty (w celu wypłaty całości lub części środków) wiąże się najczęściej z utratą odsetek. Natomiast w przypadku funduszu inwestycyjnego mamy do czynienia z produktem zakładanym na czas nieokreślony. Poprzez złożenie zlecenia umorzenia, klient może w dowolnym momencie wypłacić całość lub część środków wraz z wypracowanym zyskiem. Wypłata części lub całości środków w żaden sposób nie wpływa na rentowność inwestycji. W przypadku funduszu inwestycyjnego posługujemy się terminem stopy zwrotu, która nie jest oczywiście znana z góry.

Masz już bezpłatne konto na naszej Platformie Funduszy? Zacznij od edukacji!

Czym fundusz różni się od lokatyDzięki Platformie Funduszy, poza możliwością dokonywania transakcji, zyskasz dostęp do modeli szkoły inwestycyjnej zaprezentowanych w wirtualnym portfelu, dostęp do comiesięcznego raportu na temat inwestowania w fundusze, a także liczne poradniki, analizy i komentarze przygotowane zarówno przez naszych specjalistów jak i zaproszonych gości z firm, z którymi współpracujemy.

Platforma Funduszy pozwala także założyć „portfel treningowy” czyli miejsce, w którym możesz prowadzić portfel składający się z funduszy polskich i zagranicznych bez konieczności inwestowania własnych środków.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO JAK OTWORZYĆ KONTO NA PLATFORMIE FUNDUSZY

Simple Share Buttons