EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Czym fundusz różni się od lokaty?

Czym fundusz inwestycyjny różni się od lokaty?

Środki z lokat bankowych są zaliczane do bilansu banku

Oznacza to, że w przypadku upadłości banku, środki klientów z lokat bankowych wchodzą do masy upadłościowej banku. Oczywiście należy pamiętać, że środki o wartości do 100 tys. euro są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jednak w przypadku funduszu inwestycyjnego jego aktywa są w całości wyłączone z aktywów Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Co więcej, aktywa zgromadzone w związku z wpłatami do funduszu inwestycyjnego nie wchodzą do masy upadłości, nie mogą być objęte postępowaniem naprawczym, a także nie może być przeciwko nim kierowana egzekucja komornicza. Warto wspomnieć, że zgromadzone środki pieniężne uczestników funduszu są przechowywane przez bank – depozytariusza, a w przypadku jego upadłości, środki w nim zdeponowane także nie wchodzą w skład jego masy upadłości. W takim przypadku fundusz zobowiązany jest ustanowić innego depozytariusza i przenieść do niego aktywa wpłacone przez klientów.

W przypadku lokat bankowych mamy do czynienia z oprocentowaniem znanym z góry w momencie zakładania lokaty

Klient na zakończenie okresu trwania lokaty otrzymuje kapitał wraz z odsetkami. Czas trwania lokaty jest określony w umowie. Wcześniejsze zerwanie lokaty (w celu wypłaty całości lub części środków) wiąże się najczęściej z utratą odsetek. Natomiast w przypadku funduszu inwestycyjnego mamy do czynienia z produktem zakładanym na czas nieokreślony. Poprzez złożenie zlecenia umorzenia, klient może w dowolnym momencie wypłacić całość lub część środków wraz z wypracowanym zyskiem. Wypłata części lub całości środków w żaden sposób nie wpływa na rentowność inwestycji. W przypadku funduszu inwestycyjnego posługujemy się terminem stopy zwrotu, która nie jest oczywiście znana z góry.


Masz już bezpłatne konto na naszej Platformie Funduszy? Zacznij od edukacji!

Czym fundusz różni się od lokatyDzięki Platformie Funduszy, poza możliwością dokonywania transakcji, zyskasz dostęp do modeli szkoły inwestycyjnej zaprezentowanych w wirtualnym portfelu, dostęp do comiesięcznego raportu na temat inwestowania w fundusze, a także liczne poradniki, analizy i komentarze przygotowane zarówno przez naszych specjalistów jak i zaproszonych gości z firm, z którymi współpracujemy.

Platforma Funduszy pozwala także założyć „portfel treningowy” czyli miejsce, w którym możesz prowadzić portfel składający się z funduszy polskich i zagranicznych bez konieczności inwestowania własnych środków.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO JAK OTWORZYĆ KONTO NA PLATFORMIE FUNDUSZY