EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Własny biznes z F-Trust

Adam Kozłowski otwiera własny biznes

– Tu jest rzetelność, wolność i niezależność. Coś, czego brakowało mi podczas pracy w banku – opowiada Adam Kozłowski, dyrektor Regionu Podlaskiego F-Trust SA.

Współpracę z F-Trust SA, jedną z największych w Polsce firm dystrybucji produktów inwestycyjnych, Adam Kozłowski podjął w 2016 roku. Tłumaczy, że zdecydował się na to przede wszystkim dlatego, że szukał dla swoich klientów funduszy inwestycyjnych oferowanych przez zagraniczne firmy zarządzające.

– Doszedłem do wniosku, że takie fundusze są niezbędne dla moich klientów. Z wielu powodów. Po pierwsze, dają one klientom większe możliwości zarobku. Po drugie, są z reguły tańsze niż fundusze polskich TFI. Po trzecie, dają możliwość dywersyfikacji portfela. Ograniczenie inwestycji wyłącznie do jednego rynku jest dla klientów i nieefektywne, i niebezpieczne – tłumaczy Kozłowski. – Praca w banku nie dawała takich możliwości, bo w Polsce oferty banków są w praktyce ograniczone wyłącznie do produktów inwestycyjnych własnej grupy kapitałowej.

Przez wiele lat Adam Kozłowski pracował w dużym, korporacyjnym banku. Dzisiaj robi karierę w F-Trust

Zajmował się obsługą zamożnych klientów, którym doradzał w dziedzinie inwestycji. Sam, na własną rękę i za własne pieniądze, zrobił kurs maklerski i uzyskał licencję. Chciał się rozwijać, ale korporacja pozwala na to wyłącznie wybranym pracownikom. I tylko do pewnego stopnia.

– Wszystko zależy od decyzji, które zapadają na górze i rzadko uwzględniają indywidualne ambicje. W świecie finansów interesował mnie wyłącznie rynek kapitałowy. A w banku, w którym pracowałem, w pewnym momencie zaczęto kłaść coraz większy nacisk na sprzedaż kredytów i kart kredytowych. Nie chciałem tego robić. Po prostu mnie to nie interesowało – tłumaczy.

Pytam o poczucie bezpieczeństwa. Dla wielu ludzi praca w korporacji to przedmiot marzeń i synonim stabilizacji. Kozłowski długo się nad odpowiedzią nie zastanawia. Przekonuje, że poczucie bezpieczeństwa, które ma wielu ludzi zatrudnionych w korporacjach jest złudne. Sam tego doświadczył obserwując, jak z dnia na dzień biurka wokół niego pustoszeją, a ludzie – nawet ci, którzy mieli dobre wyniki – pakują kartony i zostają z niczym. Zdecydował się na własny biznes. Początki były trudne.

Zobacz także: korzyści płynące z dołączenia do sieci dystrybucji F-Trust

“Model biznesowy F-Trust od razu mi się spodobał”

– Mieszkańcy Podlasia są raczej nieufni. Moim kapitałem była jednak dobra opinia. Od początku bardzo o to dbałem, bo ta praca jest moją pasją. Wybrałem ją nie dla szybkiego zarobku, ale na długie lata. A jak się chce coś robić długie lata, to trzeba starannie budować swoją pozycję – przekonuje.

O F-Trust SA przeczytał w gazecie. Zadzwonił, potem spotkał się z prezesem poznańskiej spółki, Krzysztofem Jeske.

– Model biznesowy od razu mi się spodobał. Oferta produktowa, ponad tysiąc funduszy, inwestujących na całym świecie, w niemal wszystkie dostępne aktywa, bardzo mi odpowiadała. Ale „wchodziłem” w F-Trust ostrożnie, małymi krokami. Dla człowieka działającego na rynku indywidualnie, poza ofertą ważny był operacyjny model współpracy. Okazało się, że jest daleko lepszy od tego, z czym miałem do czynienia w banku. To rozwiało moje ostatnie wątpliwości – wspomina Kozłowski.

Chcesz dołączyć do sieci sprzedaży F-Trust?

Szkolimy, tłumaczymy i pomagamy!

Platforma Funduszy opinie Anna Švarcová
Dyrektor ds. Rozwoju Rynku F-Trust


Anna jest wsparciem sieci sprzedaży – nieustannie jeździ po kraju i wprowadza standardy przyjęte przez F-Trust – szkoli, tłumaczy i pomaga. Każdego miesiąca przejeżdża tysiące kilometrów, od Szczecina po Lublin, i wspiera niezależnych sprzedawców.


Anna Švarcová na LinkedIn

“Platforma Funduszy zdejmuje z nas to, co najbardziej uciążliwe…”

Model współpracy poprawił się jeszcze gdy F-Trust SA uruchomił internetową Platformę Funduszy. Korzystają z niej przede wszystkim klienci, ale Platforma jest też wygodnym narzędziem dla współpracujących z F-Trust SA indywidualnych dystrybutorów i oczywiście dyrektorów regionów.

– Platforma zdejmuje z nas to, co najbardziej uciążliwe, najnudniejsze i najbardziej czasochłonne. To pozwala skupić się na pracy z klientami, budowaniu relacji i podnoszeniu własnych kwalifikacji – przekonuje Kozłowski. – W rezultacie biznes staje się bardziej efektywny.

Własna placówka w nagrodę za wyniki

Wyniki, które Adam Kozłowski notował na Podlasiu, były tak dobre i na tyle obiecujące, że Zarząd F-Trust SA postanowił w Białymstoku otworzyć swój oddział. Kierownictwo powierzono oczywiście Adamowi Kozłowskiemu. Placówka powstała w prestiżowym miejscu w centrum miasta.

– Oddział usystematyzował mój biznes. Placówka w centrum miasta spowodowała, że zacząłem obsługiwać nie tylko bardzo zamożnych klientów, ale także osoby, które mają mniej pieniędzy, ale chcą inwestować w swoją przyszłość – tłumaczy szef Regionu Podlaskiego F-Trust SA. – Dzięki temu mój biznes stał się bardziej powszechny, a więc bezpieczniejszy i bardziej stabilny. I oczywiście bardziej dochodowy.

Jesteś zainteresowana/zainteresowany współpracą? Wypełnij formularz. Oddzwonimy szybko.

Zobacz także:

Newsletter F-Trust Notowania funduszy Platforma Funduszy Newsletter F-Trust