EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Rząd optymistycznie o budżecie

Rząd przedstawił w Sejmie założenia budżetowe na 2015 rok. Według prognoz Mateusza Szczurka, ministra finansów, w przyszłym roku wzrost gospodarczy wyniesie 3,4%, średnioroczna inflacja 1,2%, a bezrobocie nie przekroczy 12,5%.

Podczas sejmowego wystąpienia, minister Szczurek sporo uwagi poświęcił także wynikom gospodarczym w 2014 roku. Według jego ocen, w tym roku wzrost gospodarczy wyniesie 3,3%, czyli będzie dwukrotnie wyższy niż w 2012 roku. Minister finansów nie omieszkał dodać, że ten wzrost będzie cztery razy wyższy od przeciętnego w krajach Unii Europejskiej.

Według resortu finansów, podstawowym czynnikiem, który wpłynął na przyspieszenie tempa wzrostu produktu krajowego brutto jest wzrost popytu krajowego o 3,5%. Ten wzrost wynika przede wszystkim ze wzrostu inwestycji prywatnych oraz szybszego niż w poprzednich latach wzrostu spożycia prywatnego. Szczurek przewiduje, że w przyszłym roku wzrost popytu krajowego wyniesie 3,8%. Będzie to efekt poprawy na rynku pracy, zwiększenia waloryzacji emerytur i rent, a także większej pomocy dla rodzin wielodzietnych. Z przewidywań resortu finansów wynika, że tegoroczna średnioroczna inflacja będzie bliska 0%.

Lepsze od przewidywań mają być w tym roku także wyniki budżetu. Deficyt budżetowy wyniesie 34 mld zł, czyli o z górą 13 mld zł mniej od planowanego. To efekt z jednej strony oszczędności, a z drugiej wyższych dochodów do budżetu.

Ważnym zadaniem w przyszłym roku ma być wyjście z procedury nadmiernego zadłużenia, czyli trwałe obniżenie deficytu sektora finansów publicznych poniżej 3% produktu krajowego brutto. Według przyszłorocznych założeń budżetowych, deficyt w przyszłym roku ma być niższy niż 47 mld zł. W połowie tego roku Komisja Europejska zawiesiła wobec naszego kraju procedurę nadmiernego deficytu, uznała bowiem, że działania redukujące deficyt są skuteczne.

W 2015 roku dochody budżetowe mają, według Mateusza Szczurka, wynieść ponad 297,2 mld zł i być wyższe o 20 mld niż w tym roku. Wydatki zaplanowano na poziomie 343,3 mld zł, co oznacza, że będą wyższe niż w tym roku o 18 mld zł.

Założenia budżetowe są optymistyczne. Warto jednak pamiętać, że ostatnie doniesienia wskazują na znaczne obniżenie tempa wzrostu gospodarczego Niemiec, naszego największego partnera handlowego. To bardzo niebezpieczny sygnał dla polskiej gospodarki.