EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Ruszamy ostrożnie, wypatrujemy ożywienia – Portfel Funduszy Parkietu

wzrost ryzyka
Jędrzej Janiak, Analityk F-Trust – współautor comiesięcznego Raportu F-Trust

Gazeta Giełdy „Parkiet” rozpoczęła dzisiaj kolejną edycję swojej akcji pod tytułem „Portfel funduszy”. Tym razem jej uczestnikami są przedstawiciele dystrybutorów, czyli firm, które oferują fundusze różnych towarzystw funduszy inwestycyjnych.

Reprezentantem F-Trust SA w „Portfelach funduszy” jest nasz analityk Jędrzej Janiak. W skład jego pierwszego portfela weszły

Skład portfela funduszy Jędrzeja Janiaka w Parkiecie jest bardzo zbliżony do struktury portfela specjalistycznego, dostępnego na naszej Platformie Funduszy.


Zapisz się do newslettera F-Trust i otrzymuj przydatne komentarze i analizy na maila


Portfel Funduszy Parkietu – październik 2019

Komentarz Jędrzeja Janiaka, Analityka F-Trust:

Wyznaczamy właśnie dołek cyklu koniunkturalnego. W otoczeniu ciągle nierozwiązanego brexitu, czy rozszerzającej się na Europę wojny handlowej rozpoczynam z portfelem o stosunkowo bezpiecznej alokacji. 70% stanowią fundusze dłużne, a 30% akcyjne. Spodziewam się, że w miarę przyjścia ożywienia w globalnej gospodarce nastąpi przepływ kapitału z rynku długu na rynek akcji. Twarde dane makroekonomiczne wciąż wskazują na niższe tempo wzrostu gospodarczego i spadającą inflację, w szczególności tą po stronie producentów. Nadzieja płynie z globalnego PMI przemysłowego, który wydaje się wyznaczył już swoje minimum, głownie dzięki wskazaniom z rynków wschodzących, które wypadają znacznie lepiej na tym tle od rynków rozwiniętych. W związku z tym, po stronie obligacyjnej stawiam już na krótkie duration, a ewentualnych zysków szukam na rynkach azjatyckich, gdzie wciąż są realnie dodatnie rentowności. Po stronie akcyjnej zaczynam z niewielkimi pozycjami w funduszach opartych o spółki wzrostowe, sektor infrastruktury oraz azjatyckie rynki wschodzące.

Jędrzej Janiak Jędrzej Janiak (rocznik 1981) jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (dawniej Akademii Ekonomicznej). Ukończył również studia podyplomowe z zakresu inwestycji kapitałowych oraz zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Z rynkiem kapitałowym jest związany od roku 2004, kiedy rozpoczął pracę w Domu Maklerskim BZ WBK, gdzie na przestrzeni siedmiu lat był m.in. asystentem maklera, maklerem, menedżerem rynków zagranicznych oraz menedżerem rynku terminowego. Od 2007 roku posiada licencję maklera papierów wartościowych z uprawnieniami do czynności doradztwa inwestycyjnego (nr 2004). Ukończył również kurs analityka giełdowego organizowany przez „Gazetę Giełdy Parkiet” oraz ZMiD (Związek Maklerów i Doradców). W latach 2012-2014 pracował w bankowości. Od 2014 roku Jędrzej Janiak jest związany z F-Trust. Początkowo zajmował się obsługą klientów, a następnie opracowywaniem materiałów edukacyjnych, prezentacji oraz publikacji branżowych. Obecnie jako Analityk F-Trust, przygotowuje dla klientów m.in. comiesięczny Raport F-Trust, Szkołę Inwestycyjną F-Trust, Barometr Gospodarczy oraz usługę nieodpłatnego doradztwa inwestycyjnego w zakresie funduszy inwestycyjnych.

Zobacz także:

Platforma Funduszy Notowania funduszy Platforma Funduszy Newsletter F-Trust

TAGI: f-trust opinie,