EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Rotacja giełdowa to zjawisko cykliczne – raport F-Trust czerwiec 2018

Raport F-Trust luty 2018 - przewidywany wzrost ryzyka na rynkach kapitałowych
Andrzej Miszczuk, Główny Strateg F-Trust

Roczne zarobki giełdowe są zadowalające. Dzisiaj nie ma potrzeby przekonywania klientów o zaletach i korzyściach z inwestowania w akcje.

Mówimy tu o akcjach międzynarodowych i światowych rynkach akcyjnych. Coraz więcej inwestorów jest przekonanych, że na akcjach można dobrze zarobić i dlatego klienci przenoszą powoli swoje środki z funduszy pieniężnych i z depozytów bankowych na rynek giełdowy. Tym samym profil ryzyka wielu klientów regularnie się podnosi, a po problemach z 2008 roku zostało już tylko wspomnienie. Dzięki akcjom amerykańskim, w pierwszym rzędzie, straty zostały już dawno odrobione, a zarobki stale się powiększają.


Ten artykuł to fragment raportu F-Trust, aby otrzymać dostęp do pełnej wersji, zostaw swój adres e-mail w formularzu poniżej lub zarejestruj się na Platformie Funduszy F-Trust.


Nasza rola w rozmowach z klientami sprowadza się coraz częściej do znalezienia im odpowiedniego funduszu do zainwestowania. Klienci nie dyskutują czy kupić fundusze akcji, tylko jakie fundusze akcyjne należy kupić. Nasza praca jest pozornie łatwiejsza. W rzeczywistości jest jednak o wiele trudniej. Rynki powoli stają się coraz bardziej emocjonalne. Ale nie można jeszcze powiedzieć, że nie są racjonalne. Taki stan rynku, gdzie częściej zarabiamy niż tracimy, gdzie więcej jest dobrych wiadomości niż złych, gdzie na giełdę napływają stale nowe fundusze do zainwestowania – bardzo sprzyja atmosferze wokół giełdy. Podjęcie decyzji o zwiększeniu zaangażowania w akcje staje się coraz łatwiejsze, bo przecież stale na tych akcjach zarabiamy. Powszechny staje się trend dokładania środków na te kierunki, które już dobrze zarobiły. Argumenty fundamentalne przestają się sprawdzać, bo zaczynają przegrywać z argumentami psychologii rynkowej. Tymczasem dane gospodarcze informują nas o fazie cyklu w jakiej się znajdujemy. Cykl gospodarczy nieubłaganie przypomina się inwestorom giełdowym. Wzrost gospodarczy powoli może zacząć się przegrzewać i powodować niemiłe niespodzianki. Ale jakże trudno uwierzyć w złe wieści, gdy wokół panuje atmosfera sukcesu. Nie mamy, niestety, dokładnej miary kiedy nastąpi korekta na rynku akcji, ale powoli powinniśmy stawać się bardziej ostrożni. Zmienność rynkowa bardzo się zwiększyła, więc moż- na łatwo zarobić i równie łatwo stracić. Jak w tych warunkach zachować zimną krew?

Rozwiązaniem numer jeden jest udana alokacja aktywów, a także stopniowe zwiększanie środków pieniężnych. To pozwoli zmniejszać ryzyko. Warto przypomnieć, że decyzje inwestycyjne podejmujemy z myślą o długoterminowym horyzoncie czasowym. Nie zachęcamy naszych inwestorów do działania jak „trejderzy”, w bardzo krótkich okresach czasowych. Sugerujemy stopniowe zmiany w funduszach z uwzględnieniem rotacji rynkowej w sektorach i kierunkach geograficznych. Spółki wzrostowe wiodą prym, ale kiedy inflacja przyspieszy, preferencje inwestorów mogą się zmienić.

Zobacz także:

Newsletter F-Trust Notowania funduszy Platforma Funduszy Newsletter F-Trust

TAGI: słowo od stratega,