EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

Japoński wiraż

W poprzednim tygodniu pisałem o zaletach i okazjach rynku akcji japońskich. Tymczasem w poniedziałek, 17 listopada 2014 roku, opublikowano dane gospodarcze wskazujące na recesję w Japonii. Dla inwestorów negatywnie nastawionych do japońskiego rynku, jest to potwierdzenie, że w Tokio nie ma czego szukać. Wydaje się jednak, że obecny rząd wie co robi i ma plan działania. Udało się znacznie obniżyć wartość jena, a wartość akcji japońskich podwoiła się w okresie ostatnich dwóch lat. Zarobki zaczęły rosnąć, a PKB szło w górę zanim podniesienie podatku VAT nie zatrzymało tego zbawiennego ruchu.

W obecnej sytuacji rząd podjął decyzję o odłożeniu do 2017 roku daty wprowadzenia następnego wzrostu podatku VAT. Jednocześnie premier Shinzo Abe zdecydował o przedterminowych wyborach, aby dać szansę Japończykom i swojemu rządowi na kontynuacje rozpoczętych reform przy mocnej legitymacji politycznej. Jeśli wygra wybory i utrzyma większość w parlamencie, będzie duża szansa na przeprowadzenie kolejnych reform strukturalnych i wyprowadzenie Japonii z długotrwałego marazmu gospodarczego.

Nowe wybory odbędą się prawdopodobnie 14 grudnia 2014 roku. Giełda może przyjąć te informacje bardzo pozytywnie. Program rządowy, znany jako „Abenomics”, dał już pierwsze rezultaty i kontynuacja reform strukturalnych jest konieczna dla ożywienia japońskiej gospodarki. Poparcie dla LDP, partii premiera Abe, wynosiło w przeszłości 66% i ostatnio spadło do 44%. Wybory mogą zmobilizować jego wyborców i dać mandat do kontynuacji programu reform strukturalnych i fiskalnych. Nowy pakiet stymulacyjny jest już przygotowywany i ma być przedłożony parlamentowi na początku przyszłego roku. Zamierzony cel to uzyskanie finansowej równowagi w 2020 roku bez utraty zaufania rynków finansowych.

Postępująca konsolidacja finansowa w USA oraz w innych krajach to pozytywny znak, wskazujący na duże możliwości poprawy i przyspieszenie tempa wzrostu gospodarczego na świecie. W tej sytuacji rynek akcji japońskich ma szansę na dalsze wzrosty.