EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

Fundusze zyskują

Wrzesień 2014 roku to kolejny miesiąc, w którym wpłaty do funduszy inwestycyjnych przewyższały wartość umorzeń. Według Analiz Online saldo wyniosło +0,8 mld zł.

Największy sukces notowały we wrześniu tego roku fundusze dłużne, a na ich czele były te, które inwestowały na polskim rynku długu. Nadal – to trend trwający już kilka miesięcy – sporym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się fundusze gotówkowe oraz pieniężne. Trzeci miesiąc z rzędu ich saldo wzrosło o 0,2 mld zł.

Wrzesień był kolejnym miesiącem złych informacji dla funduszy akcji polskich. Choć odpływ był mniejszy niż w poprzednich miesiącach, to jednak znaczący. Znacznie lepiej spisały się natomiast tzw. misie, czyli fundusze akcji małych i średnich spółek. W tym segmencie, według niepełnych jeszcze danych, wzrost wyniósł aż 20 mld zł. Najwyraźniej inwestorzy oczekują, że w najbliższym czasie notowania „misiów” będą wyraźnie rosły, a spadki giełdowe z poprzednich miesięcy stwarzają okazję do dynamicznego wzrostu. Nadzieję stwarza obniżka stóp procentowych. W minionym miesiącu, jak wyliczył „Parkiet”, fundusze akcji małych i średnich spółek zyskały średnio 6%.

Michał Górczewski, Analityk F-Trust

Działania naszych klientów w minionym miesiącu nie odbiegały mocno od zachowania inwestorów z szerokiego rynku. Napięta sytuacja polityczna i obawa, że Janet Yellen, szefowa FED-u zdecyduje się w ciągu kilku najbliższych miesięcy na podniesienie stóp sprawiły, że preferowane były rozwiązania relatywnie bezpieczne. Inwestorzy lubili we wrześniu 2014 roku polskie obligacje, na których oczekują zarobku w kontekście obniżek stóp procentowych. Trudno jednak odpowiedzieć, na ile rynek dyskontuje już obniżkę stóp. Wysoko w naszym wrześniowym zestawieniu znajdują się również fundusze akcji azjatyckich. Ten kierunek nas nie dziwi. Od dłuższego już czasu patrzyliśmy łaskawym okiem w kierunku zwłaszcza Azji Południowo-Wschodniej, gdzie solidne fundamenty gospodarcze, rosnący popyt wewnętrzny i relatywnie niski poziom zadłużenia sprawiały, że region ten jawił się atrakcyjnie, zwłaszcza dla inwestorów długofalowych.

Na drugim biegunie znalazły się rozwiązania z naszego regionu. Zarówno dług, jak i akcje tureckie były najchętniej wyprzedawanymi rozwiązaniami przez naszych klientów. Jest to reakcja na szereg ryzyk. Napięta sytuacja na Ukrainie i dość despotyczne rządy Erdogana w Turcji mogły wywołać niepokój wśród inwestorów.