EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

BREXIT – godzina inwestorów

Brytyjczycy zdecydowali, że wyjdą z Unii Europejskiej. Wynik głosowania jest mimo wszystko zaskoczeniem i reakcje rynków finansowych są tego wyrazem. Ogromne zawirowania dotknęły walut. Funt brytyjski traci do dolara 8%, do euro 6%. Mocne waluty to dolar, jen i frank szwajcarski.

Do chwili przygotowania niniejszego opracowania, rynki długu są stabilne, ale rynki akcji mocno spadają. Od momentu ogłoszenia pierwszych sondaży z głosowania, gdy zwolennicy BREXIT-u zaczęli przeważać, indeksy wyraźnie się osłabiły. Nikkei225 spadł o 7,9%, ale jen wzmocnił się o 6%, DAX spadł ponad 8%, a około godziny 9,00 rano funt tracił do euro 5,5%.

To była noc traderów. Ceny ulegały zmianie w rytm narastania napięcia i zmiany nastrojów. Dziś rano na rynkach nadal będą królowali traderzy, bo dla nich zmienność jest rajem. Powstaną nowe fortuny, a niektórzy sporo stracą. Kiedy minie fala zmienności, kiedy to tsunami brytyjskie osłabnie, będziemy mogli ocenić sytuacje rynkową bez emocji, na zimno. Ale teraz nadeszła godzina inwestorów – w sytuacji, gdy tak wiele rynków mocno się przeceniło, jest w czym wybierać.

Bo tak naprawdę co się tej nocy zmieniło? Zwyciężyła demokracja, Anglicy i Walijczycy przeważyli Szkotów i Irlandczyków. Brytyjski rząd został zmuszony do negocjacji o wystąpienie z Unii Europejskiej. To jest polityczna decyzja. Z punku widzenia naszych inwestorów ważne będą konsekwencje ekonomiczne. To będą trendy średnio- i długoterminowe, a w taki sposób możemy myśleć też o naszych decyzjach inwestycyjnych. Ani dzisiaj, ani w następnym tygodniu, nic nie ulegnie zmianie w sposobie działania spółek i w handlu międzynarodowym.

Reorganizacja Unii Europejskiej jest jednak faktem. Ciekawi jesteśmy, co Bruksela może nam zaoferować. Zacznie się proces negocjacji, który może, a nawet musi, doprowadzić do bardzo istotnych reform Unii Europejskiej. Spółki międzynarodowe i inwestorzy będą czekać na wynik negocjacji i warunki na jakich Wielka Brytania będzie stowarzyszona z UE w przyszłości.

Najlepszym przykładem może być pozycja Szwajcarii. Tymczasem życie będzie toczyć się dalej na obecnych zasadach. To co chcieliśmy kupić wczoraj, dzisiaj jest znacznie tańsze. Proszę zwrócić uwagę, że wyprzedaż to najlepsza okazja dla kupujących, a nie dla sprzedających.

Z rezultatów głosowania tej nocy wynosimy ciekawe spostrzeżenie. Wygrali ci, którzy nie widzieli korzyści z przynależenia do UE, ci którym finansowo w ostatnich latach wiodło się niezbyt dobrze. Zdaje się, że niezadowolenie społeczne z utraty siły nabywczej i pogorszenia poziomu życia osiąga już wysokie poziomy. Podwyżki płac będą nieuniknione, a zatem nastąpi inflacja. Elementy makroekonomiczne ulegną przestawieniu, ale zajmie to nieco czasu. Dzisiaj możemy pomyśleć jakie spółki są tanie i jakie rynki chcielibyśmy mieć w portfelu na następny rok czy dwa. Trzymaliśmy pieniądze na tę okazję, więc teraz postaramy się z nich skorzystać.

Masz już konto na naszej Platformie Funduszy?

Platforma FunduszyZyskaj dostęp do unikalnych komentarzy i analiz specjalistów F-Trust oraz firm, z którymi współpracujemy. Dzięki Platformie zyskasz podgląd modeli składających się z funduszy różnych towarzystw, możliwość prowadzenia portfela treningowego składającego się z funduszy wielu TFI (polskich i zagranicznych) oraz przede wszystkim narzędzie pozwalające nabywać fundusze inwestycyjne przez internet.

TAGI: f-trust opinie,