EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Wyjście z wirażu na prostą? – Andrzej Miszczuk, Główny Strateg F-Trust dla Gazety Giełdy Parkiet

W naszym prywatnym i zawodowym życiu znamy wiele cykli. Na rynkach finansowych cykle, zmienności, zwroty, itd. to codzienność. Wahania cen, wskaźników i wielu danych są przedmiotem starannej analizy i na jej podstawie wypracowujemy wnioski służące kolejnym decyzjom inwestycyjnym. Nie zawsze udaje się nam zbudować klarowny obraz przyszłości, często błądzimy lub nie podejmujemy racjonalnych decyzji.

Po trzech debatach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych wyborcy powinni już wiedzieć na kogo głosować. Czy można porównać decyzje wyborcze z wyborem strategii inwestycyjnej? Wiemy, że politycy mają znaczny wpływ na kierunek, w którym pójdzie gospodarka. Na szczęście we współczesnych demokracjach, gospodarki krajowe są – nie całkowicie, ale w dużym stopniu – samodzielne, nie zależą bezpośrednio od polityków, a pozostają w sieci związków i zależności międzynarodowych.

Gospodarka globalna nie jest pustym frazesem. Mieliśmy ostatnio kilka lepszych danych makroekonomicznych z różnych zakątków świata. PMI dla przemysłu amerykańskiego wyniosło 53,2, PMI przemysłu przetwórczego w Niemczech 55,1, PMI usług w Strefie Euro 53,5. Sprzedaż detaliczna wzrasta w Stanach Zjednoczonych o 2,7% rocznie, wzrost PKB Chin rośnie o 6,7%, itd. Można mnożyć jaśniejsze plamki na mapie wskaźników. Czy to wystarcza, aby masowo przenieść się na rynek akcji i wycofać z długu? Jak wielokrotnie pisaliśmy, potrzebna jest równowaga i rozłożenie ciężaru między kilka klas aktywów. Cieszy nas natomiast fakt, że po bardzo słabym starcie w tym roku, powoli odrobiliśmy straty na rynku akcji i być może uda się zakończyć ten rok całkiem niezłymi rezultatami.

Wydaje się, że rynki międzynarodowe ignorują amerykańskie wybory i koncentrują się na twardych danych gospodarczych. Tu schodzimy na poziom mikro-gospodarczy i patrzymy uważnie, jak radzą sobie spółki. Czy mają zyski i jaki trend widać w ich przyszłym rozwoju? Nie chcemy zapeszyć, ale zyski w wielu spółkach na świecie są lepsze niż jeszcze całkiem niedawno. Zaktywizował się rynek przejęć i fuzji. Ostatnia próba miedzy Time Warner i ATT świadczy o znaczeniu treści (content) w biznesie internetowym i multimedialnym. To nie urządzenie jest teraz ważne, ale przekazywana przy jego pomocy treść. Usługi stały się już ważniejszym elementem niż przetwórstwo, chociaż każdy sektor działalności gospodarczej zawsze będzie potrzebny. Mam nadzieję, że porzucony przez wielu inwestorów przemysł wydobywczy odnajdzie się w nowym cyklu wzrostowym i dalej pójdzie w górę po spektakularnym wirażu, w jaki wpadł w pierwszym kwartale tego roku. Nie tylko zresztą ten sektor wychodzi ostatnio z wirażu. Na szczęście. To samo można powiedzieć o sektorze finansowym. Spodziewana podwyżka stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych jest tu mile widziana i niecierpliwie oczekiwana. Banki liczą na podwyżkę marży zysku, ubezpieczyciele na wyższe składki i lepsze rezultaty z portfeli. Tak więc oczekujemy wyjścia wzrostu gospodarczego na prostą. I to prostą o dobrej nawierzchni. Ale przede wszystkim oczekujemy lepszych rezultatów giełdowych. Zanim nie pojawi się następny element cyklu.

Pobierz cały artykuł:

TAGI: f-trust opinie, ftrust,