EKSPERT



BEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZE



USŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Wielobarwna Kalifornia | F-Trust dla Parkietu

Gazeta Giełdy „Parkiet” z 1 września 2016 roku opublikowała komentarz Andrzeja Miszczuka, Głównego Stratega F-Trust SA oraz zarządzającego subfunduszem Caspar Globalny. Tym komentarzem inaugurujemy stałą współpracę naszej firmy z najbardziej opiniotwórczym w Polsce pismem zajmującym się rynkiem kapitałowym.

Zapraszamy do lektury komentarza Andrzeja Miszczuka:

Wielobarwna Kalifornia

Jestem właśnie w Kalifornii, gdzie odwiedzam znane już firmy, ale patrzę też na wysiłki dopiero startujących przedsiębiorców. Stany Zjednoczone są krajem bardzo różnorodnym, a Kalifornia zachwyca wielobarwnością. Mimo to utrzymuje się tu porządek i anglosaksońska dyscyplina, w dużym stopniu ze względu na tradycyjne, prywatne źródła finansowania. Pieniądze są tu łatwo dostępne, pieniądze polują na pomysły inwestycyjne, pieniądze uganiają się za tymi, którzy dają nadzieję na następny „wielki strzał”. Czy możemy porównywać nasze warunki finansowania i rozwoju nowych firm do tutejszych, wielonarodowych, niczym nie skrępowanych, chociaż podlegających ścisłemu, prywatnemu rygorowi finansowemu? Zadaje to pytanie, aby uzmysłowić polskim inwestorom, jak wielki obszar inwestycyjny istnieje poza granicami naszego kraju i jaka jest jego jakość. Nie chodzi o przepisy, lecz o rzetelność przedsiębiorców. Rzetelność to najważniejsza cecha inwestowania. Także dla osób, które wstrzymują się przed inwestowaniem poza własnym krajem z obawy o ryzyka czyhające w nieznanym świecie. W tym roku sprzedaż funduszy zagranicznych wśród polskich klientów wzrosła. Kierunki były różne. Rynki rozwijające się były w czołówce, ale akcje spółek japońskich, amerykańskich, niemieckich, czy nawet brazylijskich także trafiły do portfeli polskich inwestorów. Warto więc wspomnieć o rzetelności zawodowej na różnych rynkach finansowych. Wszędzie mamy regulacje prawne zabezpieczające interesy inwestorów, ale nie chroni to nas przed ryzykiem biznesowym, ani tym bardziej przed brakiem rzetelności, czy wręcz nieuczciwości ze strony zarządów spółek. Pamiętajmy jednak, że to ryzyko nie jest większe niż w Polsce. Jak powinien zachować się ostrożny inwestor, rodzaj pater familias, w dzisiejszej sytuacji rynkowej? Czy powinien trzymać rodzinne oszczędności w obligacjach skarbowych własnego kraju? Wielu tak czyni, unikając ryzyka walutowego. W Kalifornii gołym okiem widać – obserwując ruch w porcie morskim San Francisco, na lotnisku, w sklepach i na drogach – jak ścisłe są powiązania międzynarodowe. Przy obecnej prędkości przepływu informacji i mechanicznej niemal reakcji operatorów rynkowych, nie ma na Ziemi miejsca, które może się uchować jeśli w Ameryce nastąpi krach lub choćby większe zachwianie. Dlatego z taką ostrożnością Rezerwa Federalna przygotowuje nas na kolejną podwyżkę stóp procentowych. Ale to nie te podwyżki są ryzykiem, lecz olbrzymie długi skumulowane przez lata polityki luzowania finansowego. W swoich poszukiwaniach okazji inwestycyjnych warto więc, moim zdaniem, kierować wzrok na tych, którzy posiadają realne aktywa i produkują zawsze poszukiwane towary. Mam na myśli na przykład żywność, farmaceutyki, technologie wojskowe. Producenci tych dóbr mają większe szanse na sukces w razie kolejnego zachwiania na rynkach. Tu, w Kalifornii, jest ich sporo. Ale nie brakuje też takich, którzy żyją na kredyt.

TAGI: f-trust opinie,