EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Portfele Modelowe F-Trust po roku

Andrzej Miszczuk i Michał Górczewski, twórcy Portfeli Modelowych

Andrzej Miszczuk i Michał Górczewski, twórcy Portfeli Modelowych

Na początku września br. minął rok od publikacji pierwszych Portfeli modelowych. To czas, po którym można się zastanowić, jak spisywały się nasze inwestycje.

Najlepszy wynik zanotował Model Specjalistyczny: 21,42%, następny był Model Akcyjny z 15,22% i wreszcie Zrównoważony z 11%. Nawet najbardziej zachowawczy, gwarantujący największe bezpieczeństwo Model Defensywny, może się pochwalić przyzwoitym, znacznie przekraczającym 8%, wynikiem.

Co w podsumowaniu rocznych inwestycji modelowych najważniejsze – wyniki wszystkich naszych modeli znacząco przekroczyły benchmark. “Znacząco” w tym wypadku oznacza nawet kilkukrotnie wyższy wynik niż benchmark.

12-miesięczna stopa zwrotu (01.09.2013 – 01.09.2014)

ModelStopa zwrotu
Model Defensywny 8,28%
Benchmark 4,63%
Model Zrównoważony 11,00%
Benchmark 2,76%
Model Akcyjny 15,22%
Benchmark 3,29%
Model Specjalistyczny 21,42%
Benchmark 0,00%

1. Model Defensywny: udało się osiagnąć założony cel, jakim był relatywnie stabilny wzrost. Wynik jest lepszy niż inwestycja uzyskana na 52-tygodniowych bonach skarbowych, które należą do najbezpieczniejszych na rynku inwestycyjnym. W okresie od początku 2014 roku mieliśmy do czynienia z nieco większymi wahaniami, które były między innymi następstwem utrzymywania dużej ekspozycji walutowej.

Model Defensywny - F-Trust

2. Model Zrównoważony: w tym modelu mieliśmy większą zmienność niż w modelu defensywnym. To nie dziwi, bo udział akcji kształtował się na poziomie 60-70%, co pomogło ostatecznie zdecydowanie pokonać benchmark, ale też owocowało zmiennością. Z 12-miesięcznego wyniku możemy być zadowoleni.

Model Zrównoważony - F-Trust

3. Model Akcyjny: w ciągu 12 miesięcy przez ten model przewinęły się rozwiązania inwestujące w prakycznie każdej części świata. Konsekwentie stawialiśmy na Azję, co zwłaszcza w ostanim okresie przyniosło dobre rezultaty. Model ten pokazuje, jak ważna jest dywersyfikacja inwestycji i jednoczesna obecność na wielu rynkach.

Model Akcyjny - F-Trust

4. Model Specjalistyczny: to zdecydowanie najbardziej odważne i ciekawe inwestowanie. Mieliśmy tu wiele nieszablonowych tematów, fudnuszy sektorowych, frontier marktets oraz rynków wschdzących. Tego typu inwestycje trzeba śledzić nieco uważniej i być bardziej aktywnym w dokonywaniu konwersji oraz zamian. Stwarza to szanse na osiagnięcie lepszych wyników.

Model Specjalistyczny - F-Trust