EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Nowe fundusze w ofercie F-Trust

F-Trust, który już dzisiaj ma w swojej ofercie najwięcej funduszy inwestycyjnych spośród wszystkich firm dystrybucyjnych w Polsce, zwiększa możliwości inwestowania dla klientów. Dzięki umowie z CP Invest, klienci uzyskają możliwość inwestowania między innymi w fundusz surowcowy, obligacji korporacyjnych oraz marek globalnych.

F-Trust podpisał właśnie umowę z CP Invest, największym poza sektorem bankowym, Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Czechach. CP Invest powstał w 1991 roku. Stuprocentowym akcjonariuszem spółki jest Ceska Pojistovna, największa czeska firma ubezpieczeniowa, odpowiednik naszego PZU. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych Ceska Pojistovna została kupiona przez Petra Kellnera, którego majątek miesięcznik „Forbes” szacuje na ponad 10 mld dolarów i umieszcza w pierwszej setce najbogatszych obywateli na świecie. W 2007 roku należąca do niego Ceska Pojistovna utworzyła joint venture z Generali, jedną z największych grup ubezpieczeniowych na świecie. Dzisiaj CP Invest ma pod zarządzaniem aktywa o wartości blisko 30 mld koron czeskich i obsługuje 120 tysięcy klientów.

Fundusze dystrybuowane przez CP Invest plc., a zarządzane przez CP Invest Asset Management są obecne w Polsce od 2012 roku. „Polska jest trzecim, oczywiście po Czechach oraz Słowacji, krajem, w którym zdecydowaliśmy się sprzedawać jednostki uczestnictwa naszych funduszy. Przyjęliśmy, że terenem naszej ekspansji w Europie Środkowej będą kraje, w których Generali ma już silną pozycję – tłumaczy Anna Svarcova, dyrektor CP Invest. – W Polsce występujemy pod marką Generali PPF Invest. Jesteśmy otwartą firmą inwestycyjną zarejestrowaną w Irlandii jako instytucja zbiorowego inwestowania w zbywalne papiery wartościowe”.

W ofercie F-Trust znajdą się wszystkie fundusze inwestycyjne oferowane przez Generali PPF Invest, a więc:

 • Generali PPF Fundusz Konserwatywny;
 • Generali PPF Fundusz Obligacji Korporacyjnych;
 • Generali PPF Fundusz Dywidendowy;
 • Generali PPF Fundusz Obligacji Wschodzących Rynków Europejskich;
 • Generali PPF Fundusz Zrównoważony;
 • Generali PPF Fundusz Zrównoważony Dynamiczny;
 • Generali PPF Fundusz Marek Globalnych;
 • Generali PPF Fundusz Przemysłu Naftowego & Sektora Energetycznego
 • Generali PPF Fundusz Gospodarek Wschodzących;
 • Generali PPF Fundusz Surowców;
 • Generali PPF Fundusz Wschodzących Rynków Europejskich.

Zdaniem Michała Górczewskiego, analityka F-Trust, polscy klienci powinni zainteresować się przede wszystkim wypłacającym dywidendę funduszem Obligacji Korporacyjnych oraz funduszami Marek Globalnych i Surowców, które w Polsce nie są przesadnie popularne.

 • Generali PPF Fundusz Obligacji Korporacyjnych jest adresowany do klientów konserwatywnych, którzy nie oczekują wysokich zysków ze swoich inwestycji przy zachowaniu niskiego poziomu ryzyka oraz mocnego zabezpieczenia zysków i chcą przy tym otrzymywać regularną dywidendę. W przypadku tego funduszu zalecany horyzont inwestycyjnych waha się między 6 a 12 miesięcy.
 • Generali PPF Fundusz Marek Globalnych został przygotowany dla inwestorów, którzy zdecydowali się ulokować swoje środki na przynajmniej osiem lat i oczekują wyższego zysku. Jego portfel składa się z akcji pięćdziesięciu najbardziej wartościowych światowych marek.
 • Generali PPF Fundusz Surowców jest adresowany do klientów, którzy chcą zdywersyfikować swoje inwestycje o kolejną klasę aktywów. Fundusz kupuje tzw. ETF-y i kontrakty na surowce, co daje większą ekspozycję na surowce niż w przypadku funduszy inwestujących w akcje spółek surowcowych. Warto pamiętać, że zarządzający tym funduszem największy nacisk kładą na inwestycje w surowce energetyczne, rolne oraz przemysłowe. Fundusz Surowców adresowany jest do dynamicznych inwestorów szukających okazji na rynkach surowców trudno dostępnych dla mniejszych inwestorów.

Anna Svarcova duże nadzieje wiąże także z programem Baby Invest. To regularna, miesięczna inwestycja, a zgromadzone na koncie środki są inwestowane na rynku kapitałowym, przede wszystkim w akcje oraz obligacje. „Zgromadzone w ten sposób pieniądze mogą być wypłacane, gdy dziecko osiągnie pełnoletność w formie regularnego miesięcznego stypendium lub też jednorazowo” – tłumaczy Anna Svarcova.

„Współpraca z Generali PPF Invest zwiększa naszą ofertę dla klientów i pozwala jeszcze lepiej niż do tej pory dywersyfikować swoje inwestycje – przekonuje Krzysztof Jeske, prezes Zarządu F-Trust. – To także okazja, aby skorzystać z programu Baby Invest, czyli możliwości regularnego oszczędzania dla dzieci, bo w Polsce mamy nadal zbyt mało interesujących produktów tego rodzaju”.

Anna Svarcova ma nadzieję, że współpraca z F-Trust zdynamizuje sprzedaż funduszy Generali PPF Invest w Polsce. „Wybraliśmy F-Trust po bardzo starannym zapoznaniu się z ofertą wszystkich dystrybutorów funduszy inwestycyjnych w Polsce. Zaletą poznańskiej spółki jest przede wszystkim świetna opinia na rynku, dobra sieć dystrybucji oraz dynamiczny rozwój” – tłumaczy Anna Svarcova.

Jesteś zainteresowany programem Baby Invest? Zostaw swoje dane, oddzwonimy!