EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

F-Trust liderem zestawienia Analizy.pl w segmencie: niezależny dystrybutor funduszy inwestycyjnych

Niezależny dystrybutor funduszy inwestycyjnych F-Trust liderem wg zestawienia portalu Analizy.pl

Analizy.pl, profesjonalny portal zajmujący się inwestycjami na rynku kapitałowym, podsumował 2020 rok z perspektywy niezależnych dystrybutorów funduszy inwestycyjnych. F-Trust okazał się liderem!

Niezależny dystrybutor funduszy inwestycyjnych – spojrzenie na 2020

Ubiegły rok był dla niezależnych dystrybutorów bardzo udany. Aktywa zgromadzone w funduszach dystrybuowanych przez cztery największe firmy tego sektora, wzrosły podczas dwunastu miesięcy aż o dwie trzecie sięgając 2,3 mld zł. „Najwięcej zgromadził poznański pośrednik F-Trust, który pochwalił się, że pod koniec grudnia pękła granica 1 mld zł. To oznacza, że w rok aktywa klientów spółki wzrosły aż o ponad 50%” – napisała Anna Zalewska.

W tekście w Analizach bogato cytowany jest niedawny wywiad managerów F-Trust, opublikowany na naszej stronie internetowej. Sukces spółki tłumaczyli oni w ten sposób: „Na ten sukces złożyło się kilka czynników: dobry rynek, to zawsze jest niezbędny element, spadająca atrakcyjność produktów depozytowych, które dzisiaj sięgnęły już dna. Te czynniki było niezależne od nas, ale potrafiliśmy to wykorzystać. Wreszcie, staliśmy się także atrakcyjnym pracodawcą dla absolutnej ekstraklasy ludzi zajmujących się sprzedażą produktów inwestycyjnych. To się stało mniej więcej dwa lata temu i dało nam potężny impuls rozwojowy – tłumaczy Krzysztof Jeske, prezes F-Trust. – Zmieniliśmy model rekrutacji, co było możliwe dzięki rosnącej pozycji F-Trust na rynku. Dzisiaj podchodzimy do kandydatów bardziej selektywnie, koncentrujemy się na tych, którzy mają już swoich klientów, własne portfele, przynajmniej kilkuletnie doświadczenie na rynku – dodaje Anna Svarcova, członek Zarządu”.

Analizy.pl doceniły także wpływ Platformy Funduszy na sukces F-Trust . „Jej znaczenie dla funkcjonowania firmy systematycznie rosło. Ale pandemia spowodowała, że to znaczenie eksplodowało. Od początku znakomicie wykorzystywali ją nasi doradcy, ale po marcu zaczęła przyciągać coraz więcej klientów – tłumaczy Piotr Jeske, dyrektor e-commerce i marketingu F-Trust”.

Anna Zalewska w swoim tekście przytacza też opinię Krzysztofa Jeske, prezesa F-Trust: „Analizowaliśmy niedawno rynek amerykański oraz brytyjski i wnioski z tej analizy są absolutnie jednoznaczne – dystrybucja produktów inwestycyjnych w tych krajach jest opanowana przez niezależne firmy. Polska idzie w tym samym kierunku, co wynika ze słabnącej pozycji banków, również finansowej, bo wyniki sektora bankowego od kilku lat stale się pogarszają”.

Z zestawienia sporządzonego przez Analizy.pl wynika, że F-Trust SA jest dzisiaj największym niezależnym dystrybutorem funduszy inwestycyjnych na polskim rynku.