EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Niezależne TFI w natarciu

Z badań przeprowadzonych przez Analizy.pl wynika, że w pierwszym kwartale br. nieznacznie spadła liczba klientów Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. Znacząco wzrosła natomiast liczba klientów obsługiwanych przez niezależne TFI.

Z informacji uzyskanych od 22 Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych wynika, że w ostatnich dniach pierwszego kwartału 2014 roku łącznie klientami TFI było 1985,8 tys. osób, czyli dokładnie o 1 proc. mniej niż w ostatnim kwartale 2013 roku. Warto zaznaczyć, że to już trzeci kolejny kwartał, w którym spada liczba posiadaczy jednostek uczestnictwa. Łącznie między 31 marca 2013 roku i 31 marca 2014 roku liczba klientów Towarzystw spadła o 0,5 proc.

Za spadki odpowiedzialne są przede wszystkim Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych będące własnością banków. Jak podaje portal Analizy.pl, na siedem Towarzystw należących do banków detalicznych, liczba klientów spadła aż w sześciu. W tej grupie TFI liczba klientów w ciągu pierwszego kwartału 2014 roku zmniejszyła się 2,4 proc. Jedno z Towarzystw należących do banku detalicznego zmniejszyło swój „stan posiadania” aż o 20 proc.!

Na tle bankowych TFI znacznie lepiej prezentowały się niezależne Towarzystwa. Liczba obsługiwanych przez nich klientów zwiększyła się o 2,9 proc. i dzisiaj wynosi już blisko 530 tys. osób. To znacznie ponad 25 proc. wszystkich klientów wszystkich Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. Warto odnotować, że w pierwszym kwartale 2014 roku liczba klientów Caspar Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA zwiększyła się o 117 proc. Ze statystyk wynika, że bardzo dynamicznym wzrostem ilości klientów mógł się w pierwszych trzech miesiącach tego roku pochwalić również Union Investment TFI. Subfundusze obu tych Towarzystw znajdują się oczywiście w ofercie F-Trust.

Statystyczny klient działających w Polsce Towarzystw miał na koniec pierwszego kwartału 2014 roku aktywa o wartości 69,6 tys. zł, czyli aż o 12 proc. większe niż rok wcześniej.