EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Leciutki wietrzyk optymizmu

W drugim kwartale 2014 roku produkt krajowy brutto wzrósł o 3,3% rok do roku i wbrew wcześniejszym szacunkom był to wzrost tylko minimalnie, bo o 0,1%, gorszy niż w pierwszych trzech miesiącach tego roku.

Głównym czynnikiem wzrostu PKB był popyt krajowy. Po raz pierwszy od czwartego kwartału 2010 roku – jak twierdzi Główny Urząd Statystyczny – odnotowano ujemny wpływ eksportu netto na tempo wzrostu gospodarczego (-1,6%). A to tempo bardzo mocno, niestety, w drugim kwartale osłabło. O ile w okresie od stycznia do końca marca br. polska gospodarka rosła o 1,1%, to od kwietnia do końca czerwca tempo wzrostu spadło niemal dwukrotnie, bo do poziomu 0,6%.

„W drugim kwartale 2014 roku wzrost popytu krajowego w skali roku wyniósł 5,1%, wobec 3,0% w pierwszym kwartale br. – poinformował Główny Urząd Statystyczny. – Było to wynikiem silnego wzrostu akumulacji (o 19,7%), w tym nakładów brutto na środki trwałe (o 8,4%)”.

Z informacji GUS wynika, że w drugim kwartale tego roku spożycie ogółem było wyższe niż w tym samym okresie poprzedniego roku o 2,3%, czyli o 0,1% więcej niż w pierwszych trzech miesiącach roku, natomiast spożycie indywidualne wzrosło o 2,8%. Po drugim kwartale wpływ popytu krajowego na tempo wzrósł gospodarczego skoczyło do 4,9 punktów procentowych, podczas gdy w pierwszych trzech miesiącach 2014 roku ten wskaźnik wynosił tylko 2,9 punktów procentowych.

„Wpływ spożycia ogółem, podobnie jak w pierwszym kwartale br., wyniósł 1,8 punktów procentowych. Dodatni wpływ akumulacji wyniósł +3,1 punktów procentowych, w rezultacie umocnienia się pozytywnego wpływu popytu inwestycyjnego (do +1,4 punktów procentowych) i nienotowanego od pierwszego kwartału 2012 roku dodatniego wpływu przyrostu rzeczowych środków obrotowych (+1,7 punktów procentowych)” – informuje Główny Urząd Statystyczny.