EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi klienci zainwestowali
już 1,2 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Joe Biden a rynki finansowe – Robert Kośka dla Gazety Giełdy Parkiet

Wartościowe czy wzrostowe? – Robert Kośka dla Gazety Giełdy Parkiet
Robert Kośka, Dyrektor Sprzedaży F-Trust; Makler Papierów Wartościowych

Od 1932 roku urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych nie przegrał wyborów, chyba że podczas sprawowania urzędu doszło do recesji.

Warto przede wszystkim przyjrzeć się kierunkom inwestycji pod kątem nowo wybranego prezydenta. Biden zaproponował ważne nowe programy wydatków, w tym między innymi na opiekę zdrowotną. Pandemia nieproporcjonalnie dotknęła rodziny o niższych dochodach i ujawniła nierówności w dostępie do opieki zdrowotnej w USA. W rezultacie oczekuje się, że Biden zwiększy kontrolę cen leków i stworzy opcję publicznego ubezpieczenia zdrowotnego, która będzie konkurować z prywatnymi firmami. Dlatego inwestorzy powinni uważnie obserwować sektor biotechnologiczny i healthcare.

Proponowane nakłady na czystą / odnawialną energię, zwracają uwagę na sektor zielonej energii czy transformacji energetycznej, a także na infrastrukturę i technologię. Energia odnawialna będzie nadal rosła jako procent produkcji energii elektrycznej i do 2030 roku stanie się drugim co do wielkości źródłem wytwarzania energii w USA. Przewiduje się, że wzrost energii odnawialnej wyniesie 8 procent rocznie i będzie się opierał przede wszystkim o przepisy stanowe, które będą łaskawsze niż federalne. Dlatego warto uważnie przyglądać się wspomnianym sektorom.


Zapisz się do newslettera F-Trust aby otrzymywać darmowe materiały edukacyjne


Jednocześnie Biden mógłby złagodzić obawy o wojnę handlową z Chinami i brak bodźców do wzmocnienia gospodarki w następstwie koronawirusa. Z drugiej strony niektórzy inwestorzy obawiają się, że wygrana Bidena może doprowadzić do wyższych podatków od przedsiębiorstw i zaostrzenia przepisów. Jednak szanse, że Biden mógłby przeforsować podwyżki podatków bez Kongresu kontrolowanego przez Demokratów są bliskie zeru.

Ponieważ większość decyzji w zakresie polityki zagranicznej należy do prezydenta, możemy spodziewać się poprawy stosunków międzynarodowych. Połączenie podatkowego status quo i rozmrożenia stosunków międzynarodowych byłoby najlepszym scenariuszem dla światowych rynków. Zmniejszona niepewność geopolityczna przyciągnie więcej inwestorów do azjatyckich aktywów, a te już odnotowały znaczny wzrost dzięki silnej reakcji regionu na pandemię COVID-19 w zakresie zdrowia publicznego. Akcje na rynkach rozwijających się, a zwłaszcza w Azji, mogą kontynuować wzrosty, jeśli prezydentura Bidena doprowadzi do stabilniejszej zagranicznej i międzynarodowej polityki handlowej. I chyba pierwsze sesje na światowych giełdach po wybraniu prezydenta właśnie to dyskontują.

Robert Kośka
Dyrektor Sprzedaży w F-Trust SA; Makler Papierów Wartościowych

Artykuł ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów “Parkiet” 12 listopada 2020 r.

Zobacz także:

Platforma Funduszy Notowania funduszy Platforma Funduszy Newsletter F-Trust

TAGI: f-trust opinie,