EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Fundusze inwestycyjne online – jedyna taka Platforma

Platforma Funduszy (fundusze inwestycyjne online), jeden z najważniejszych projektów realizowanych w ostatnich miesiącach przez F-Trust SA, zdobywa sobie coraz więcej użytkowników. I systematycznie zmienia sposób kupowania funduszy inwestycyjnych przez Polaków.

F-Trust SA jest największym dystrybutorem produktów inwestycyjnych w Polsce. W naszej ofercie klienci znajdą ponad 1000 funduszy, a także wiele innych produktów oszczędnościowych, w tym między innymi Indywidualne Konta Emerytalne, Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego, plany oszczędnościowe. Piotr Jeske, współtwórca Platformy Funduszy podkreśla, że jest ona jednym z czterech elementów całego procesu obsługi klientów F-Trust SA.

Klienci mogą wybierać między dokonywaniem transakcji przez Internet, obsługą telefoniczną, spotkaniami z naszymi dyrektorami regionalnymi bądź dystrybutorami oraz placówkami F-Trust. Przy czym Platforma spina całą architekturę obsługi, bo korzystają z niej zarówno klienci, jak i dyrektorzy sprzedaży F-Trust oraz dystrybutorzy, pracownicy placówek oraz Zespół Obsługi Klienta – tłumaczy Piotr Jeske, dyrektor marketingu F-Trust SA.

Platforma zainaugurowała działalność w lutym 2016 roku. Dzisiaj korzystają z niej zarówno klienci inwestujący w fundusze wielomilionowe kwoty, jak i tacy, którzy na razie mogą sobie pozwolić na zainwestowanie kilkuset złotych. Takich użytkowników jest dzisiaj zresztą na Platformie najwięcej.

Z każdym tygodniem ich przybywa. To narzędzie jest szczególnie wygodne dla osób, które zdecydowały się na inwestowanie niewielkich pieniędzy, ale regularnie. Oni co miesiąc kupują jednostki uczestnictwa za 100, 300 lub 500 zł, a naszą spółkę i jej ofertę już poznali. Narzędzie to jest tym wygodniejsze, że zostało dostosowane do telefonów komórkowych i tabletów – tłumaczy Piotr Jeske.

Fundusze inwestycyjne online

Bezpieczeństwo, wygoda, prostota

Tworząc Platformę Funduszy spółka F-Trust położyła duży nacisk na prostotę obsługi. Do korzystania z pełnej funkcjonalności Platformy, czyli do założenia konta, wystarczy tylko adres email i hasło. Co więcej, dokonując transakcji klient może skorzystać z telefonicznego wsparcia pracowników spółki. Z doświadczeń F-Trust wynika, że z tej formy pomocy klienci korzystają szczególnie chętnie, co nie powinno dziwić, na początku swojej przygody z zakupem funduszy przez internet oraz nieco starsi inwestorzy.

Platforma jest absolutnie bezpieczna – działa na dedykowanym serwerze, dostęp do niej możliwy jest za pośrednictwem bezpiecznego protokołu https, a logowanie oraz wszelkie transakcje dla klientów wymagają poza podaniem hasła także smskodu. Także wszystkie informacje znajdujące się na serwerze dotyczące transakcji oraz danych osobowych klientów są szyfrowane – dodaje Piotr Jeske.

Platforma szczególnie szybko podbiła również serca współpracujących z F-Trust dystrybutorów zewnętrznych. To ważne, bo ich sieć w najbliższych miesiącach będzie się dynamicznie rozrastała. Dla tych osób oraz małych firm współpracujących z F-Trust, Platforma stanowi przyjazne i wygodne narzędzie do sprzedaży funduszy, istotnie skracając i ułatwiając cały proces. „Dzięki temu jesteśmy bardzo atrakcyjni dla tych ludzi, którzy mają swój biznes i nie chcą się zajmować przyjmowaniem wszystkich zleceń, drukowaniem ogromnej ilości dokumentów, tłumaczeniem, przechodzeniem przez MIFiD. Dzięki naszym narzędziom mogą oni kierować klientów bezpośrednio na naszą Platformę Funduszy, gdzie klient samodzielnie, łatwo, prosto i bezpiecznie, przechodzi cały ten proces, oczywiście łącznie z MIFiD-em – tłumaczył niedawno w rozmowie z “Gazetą Giełdy Parkiet” prezes F-Trust SA. – “Dzięki Platformie uwalniamy naszych współpracowników od całego, dosłownie w 100 procentach, bardzo żmudnego i czasochłonnego procesu wypełniania papierowych dokumentów. W efekcie, zamiast ślęczeć nad górą papierów, mogą więcej czasu poświęcić na rozwój swojego biznesu”.

Przeczytaj całość

– Każdy ze sprzedawców otrzymuje specjalny kod, dzięki któremu może weryfikować sprzedaż i rozliczać się z F-Trust.

Nie tylko transakcje, również edukacja

Platforma Funduszy to jednak nie tylko portal transakcyjny. Jego użytkownicy znajdą tu także wiele treści edukacyjnych oraz możliwość stworzenia portfela treningowego bez konieczności inwestowania prawdziwych pieniędzy. Ponadto, na Platformie znajduje się siedem portfeli modelowych, dzięki czemu klienci mogą wybierać w zależności od zasobności swojego konta i apetytu na ryzyko.

To nie koniec. Platforma Funduszy cały czas się rozwija. Od momentu uruchomienia w lutym 2016 roku dodanych zostało blisko 150 nowych funkcjonalności i udogodnień. Wiele na życzenie korzystających z niej klientów. Najnowszym udogodnieniem na Platformie jest możliwość kupowania online bez opłat dystrybucyjnych IKE i IKZE zarządzanych przez Skarbiec TFI.

Platforma to tylko narzędzie, „robot”, bo nadal wielu naszych klientów bardzo ceni relacje, które mają ze swoimi opiekunami oraz przede wszystkim naszym Biurem Obsługi Klienta. Absolutnie każdy klient F-Trust w razie potrzeby może do nas zadzwonić i zawsze otrzyma wsparcie telefoniczne związane zarówno z działaniem Platformy, jak również z samymi kwestiami dotyczącymi zakupu funduszu (klient Platformy wypełnia test adekwatności, dzięki któremu znany jest jego profil inwestycyjny) – mówi Barbara Górna, Kierownik Zespołu Obsługi Klienta.

Zagraniczne tylko na Platformie

Platforma Funduszy zainicjowała rewolucję zwłaszcza w sprzedaży funduszy oferowanych przez zagranicznych zarządzających. W ofercie F-Trust znajdują się fundusze takich światowych gigantów, jak BlackRock, Fidelity Worldwide Investment, Franklin Templeton Investments oraz Schroders. Wszystkie można kupić za pośrednictwem F-Trust przy wsparciu pracowników Działu Obsługi Klienta oraz Działu Sprzedaży. Natomiast dwa ostatnie są dostępne dla klientów w pełnej funkcjonalności, co oznacza, że klient może kupować i umarzać jednostki uczestnictwa funduszy zarządzanych przez te dwie firmy (aby tego dokonać musi tylko dokonać pierwszego nabycia podczas spotkania z przedstawicielem F-Trust, każda kolejna transakcja na funduszach odbywa się za pośrednictwem Platformy).

ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

TAGI: fundusze inwestycyjne online, piotr jeske,