EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Ekonomiczny Nobel 2014

Laureatem tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii został francuski naukowiec Jean Tirole, który od połowy lat osiemdziesiątych bada nieprawidłowości w funkcjonowaniu rynków.

Tirole uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych ekonomistów na świecie. W kręgu jego naukowych zainteresowań są przede wszystkim działania monopolistów i wielkich firm, regulowanie rynku przez państwo oraz funkcjonowanie sektora finansowego. Za największą zasługę Jeana Tirole’a uważa się jednak nowe naświetlenie problemu „siły rynkowej i regulacji”, czyli badania dotyczące skutków antymonopolowej polityki władz.

W swoich pracach Jean Tirole wykazał, że działania regulatorów muszą być dostosowane do typu regulowanego rynku. Zdaniem ekonomisty z Tuluzy, autora ponad dwustu publikacji naukowych i kilku podręczników, nie ma jednego mechanizmu na regulowanie wszystkich rynków. Tak chętnie stosowane przez władze praktyka ustalania cen maksymalnych, zakazy współpracy między konkurencyjnymi firmami lub ograniczenia możliwości łączenia dużych przedsiębiorstw, nie zawsze są korzystne dla społeczeństwa i nie zawsze przynoszą efekty. W niektórych wypadkach prowadzą bowiem do obniżenia poziomu innowacyjności i produktywności.

Nagroda dla europejskiego ekonomisty jest zaskoczeniem. Do tej pory, aż 85% laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii przyznano Amerykanom.

Nobel z ekonomii przyznawany jest od 1969 roku, a jej fundatorem jest Bank Szwecji. Część potomków Alfreda Nobla od lat protestuje przeciwko nazywaniu tej nagrody imieniem przemysłowca i wynalazcy dynamitu, bo ich zdaniem ten nigdy nie zamierzał przyznawać wyróżnienia w dziedzinie ekonomii.