EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

F-Trust w „Parkiecie” o brytyjskim referendum

BREXIT, czyli potencjalna możliwość wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, spędza sen z powiek inwestorów.

Michał Górczewski, Główny Analityk F-Trust, przedstawia na łamach Gazety Giełdy „Parkiet” z 15.05.2016 roku możliwości, które w tym trudnym okresie stoją przed inwestorami.

Pogląd Michała Górczewskiego, Głównego Analityka F-Trust, na możliwości, które stoją przed inwestorami na kilka dni przed referendum w Wielkiej Brytanii przedstawiają się następująco:

Wśród inwestorów brytyjskie referendum budzi skrajne odczucia. Część spodziewa się, że zgodnie z ostatnimi sondażami BREXIT stanie się faktem, a w dalszej perspektywie będzie oznaczał początek rozpadu Unii Europejskiej. Zresztą samo Zjednoczone Królestwo mogłoby nie przetrwać w obecnym kształcie, bo wyjście z UE może po raz kolejny rozbudzić niepodległościowe ambicje proeuropejskiej Szkocji. Rynki akcji zdają się odzwierciedlać te obawy. Od dłuższego już czasu pod presją znajduje się funt brytyjski, który tylko w tym roku stracił do złotego blisko 3,50%, a przecież polska waluta również zachowuje się bardzo słabo. Rynek akcji FTSE250 w analogicznym okresie stracił ponad 6%.

Na drugim krańcu znajdują się ci, którzy wierzą w brytyjski pragmatyzm i są przekonani, że do rozpadu Unii nie dojdzie. Wydaje się, że za głosem optymistów podąża rynek długu skarbowego Wielkiej Brytanii, bo poziom rentowności 10-letnich obligacji skarbowych spadł od początku roku o blisko 40%.

Dla tych, którzy obawiają się spadków wywołanych zamieszaniem wokół BREXIT-u, dobrym pomysłem może być poszukiwanie rynków o niskiej korelacji z Europą Zachodnią. Ciekawym kierunkiem wydaje się być rynek japoński oraz rosyjski. Ten pierwszy to w tej chwili jedyny rynek rozwinięty, którego nie dotykają zawirowania polityczne, z kontrowersyjną, ale konsekwentnie prowadzoną polityką luzowania ilościowego. Rosja z kolei zdaje się powracać na właściwe tory. Ma na to oczywiście wpływ odbicie cen surowców, ale także fakt, że Rosja zaczyna ponownie gościć na salonach politycznych, a słabsza, mniej zjednoczona Europa, działa na jej korzyść.

F-Trust jest w stanie zaoferować pomoc inwestorom poszukującym odpowiednich rozwiązań inwestycyjnych dla poszczególnych scenariuszy, w tym dotyczących BREXIT-u. W ramach usługi nieodpłatnego doradztwa inwestycyjnego pracownicy F-Trust są w stanie dobrać rozwiązania inwestycyjne optymalnie dopasowane do potrzeb klientów.

POKAŻ CAŁY ARTYKUŁ:

TAGI: f-trust opinie,