EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERNECJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Więcej

FUNDUSZE INWESTYCYJNE

Ponad 1000 funduszy polskich i zagranicznych, dostęp do wszelkich rynków połączony z płynnością, bezpieczeństwem i elastycznością.

WięcejSzybkie wyszukiwanie funduszy:IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

WięcejUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

A A A

Poznaj historie naszych klientów

Zapoznaj się z historiami naszych klientów, którym już pomogliśmy. Jeśli nie jesteś zadowolony ze swoich inwestycji zostaw nam kontakt do siebie. Odezwiemy się niezwłocznie.

Przypadek pierwszy

Do pracownika F-Trust zgłosił się klient, który dziwił się, że mimo iż jego portfel inwestycyjny jest zdywersyfikowany, bo znajdują się w nim aż cztery różne fundusze, nie udało mu się uniknąć strat w czasie spadków na polskiej giełdzie.

Po analizie portfela okazało się, że każdy z posiadanych funduszy to fundusz akcji polskich spółek. Oczywiście, każdy z nich zarządzany jest przez inne Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, różnią się też nieco składem posiadanych w portfelu akcji, jednak generalnie w czasie dekoniunktury na całym rynku nie są mogą ochronić klienta przed spadkiem wartości inwestycji.

Wyjaśniliśmy klientowi, czym jest prawdziwa dywersyfikacja, uwzględniająca różne klasy aktywów, różne rynki geograficzne, a nawet różne waluty. Pokazaliśmy klientowi szereg funduszy, dostępnych także dla mniej zamożnych inwestorów. Pokazaliśmy, jak historycznie w okresie spadków i wzrostów zachowywał się zdywersyfikowany portfel funduszy.

Przypadek drugi

Klient skarżył się, że poniósł stratę na – jak nazywał to jego dotychczasowy doradca – „bezpiecznym” funduszu obligacji. Wyjaśniliśmy klientowi zasady i ryzyka związane z inwestowaniem w obligacje, czyli:

  • ryzyko stopy procentowej, z którym związana jest konieczność zachowania odpowiedniego horyzontu inwestycyjnego w przypadku inwestowania w fundusze obligacji;
  • ryzyko kredytowe emitenta, ważne szczególnie w przypadku funduszy inwestujących w obligacje korporacyjne wyceniane liniowo, a nie rynkowo;
  • pokazaliśmy proste wskaźniki pozwalające na łatwą pierwszą ocenę ryzyka funduszu obligacji, czyli tzw. duration portfela (dla ryzyka stopy procentowej) oraz poziomy koncentracji na obligacjach jednego emitenta i rating emitentów (dla ryzyka kredytowego);
  • pokazaliśmy, w którym momencie cyklu i w jakiego typu fundusze obligacji warto inwestować.

Przypadek trzeci

Klient dziwił się, że posiada fundusz inwestujący na rynku, który w ciągu roku urósł o 10%, a wartość jego inwestycji praktycznie się nie zmieniła. Po starannej analizie okazało się, że klient posiada fundusz „opakowany” w inny produkt, w ramach którego ponosi szereg opłat, które w całości „zjadały” wypracowany zysk. Zaproponowaliśmy czysty fundusz inwestycyjny o przejrzystych i niskich opłatach.

Przypadek czwarty

Klient dziwił się, bo jego znajomy osiągnął przez ostatnie pięć lat kilkudziesięcioprocentową stopę zwrotu na funduszu akcji polskich, gdy tymczasem on miał w tym samym czasie niewielką, ale jednak stratę. Po starannej analizie okazało się, że klient od wielu lat jest uczestnikiem słabo zarządzanego funduszu, w którym w dodatku wielokrotnie zmieniał się zarządzający. Na tym przykładzie pokazaliśmy klientowi, jak ważny jest wybór nie tylko odpowiedniego rynku, ale i odpowiedniego funduszu. Klient zmienił fundusz.

Jeśli i Ty borykasz się z tego rodzaju problemami, możemy Ci bezpłatnie pomóc. Jeśli przyślesz do nas informacje o swoim portfelu, w ciągu kilku dni przyślemy Ci analizę Twoich inwestycji i radę, jak wyjść z tego zaklętego kręgu niemożności.

F-Trust kontakt

Simple Share Buttons