EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Dlaczego Polak kupuje fundusze drogo? – nowy wpis Macieja Samcika na blogu subiektywnieofinansach.pl

Maciej Samcik, autora bloga „Subiektywnie o finansach” opublikował wpis, stworzony w ramach współpracy z F-Trust. Wraz z Piotrem Jeske zastanawia się, dlaczego Polacy nie inwestują za pośrednictwem platform internetowych.

Szczególnie, że to tańsza, niż kupowanie funduszy w banku, alternatywa. Na przykład w Wielkiej Brytanii – podaje autor wpisu – przez internet sprzedaje się około 60% jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych.

„U nas rządzą oczywiście bankowi dystrybutorzy i sprzedaż „naziemna”. Wynika to z jednej strony z faktu, iż większość dużych towarzystw funduszy inwestycyjnych należy do banków (trudno się więc dziwić, że bankowcy wykorzystują swoje sieci sprzedaży do oferowania tylko produktów z własnej stajni klientom).

Z drugiej strony polscy klienci – a przynajmniej przeważająca ich część – nie są jeszcze ani tak wyedukowani, ani nie mają aż tak dużej determinacji do inwestowania pieniędzy, by byli skłonni korzystać z wymagających pewnej samodzielności platform online.”


– Maciej Samcik


Piotr Jeske zwraca uwagę na szczególny charakter polskiego rynku finansowego szukając przyczyn takiego stanu rzeczy.

“Z jednej strony inwestowanie poprzez Internet jest szybkie i wygodne – to przyszłość. Z drugiej natomiast strony, kiedy przychodzi do zainwestowania „dużych pieniędzy” nasi klienci lub potencjalni klienci chcą się spotkać i porozmawiać z człowiekiem. Większość naszych klientów, których nie można posądzić o szczególny konserwatyzm, cały czas liczy na silne wsparcie ze strony doradcy.”

– Piotr Jeske


Co jest kluczem? Dowiedz się czytając wpis.

Zobacz także:

Platforma Funduszy Notowania funduszy Platforma Funduszy Newsletter F-Trust