EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Barometr gospodarczy – grudzień 2020

F-Trust - barometr gospodarczy styczeń 2019To pierwszy etap naszej comiesięcznej analizy, który jest efektem pracy Komitetu Analitycznego F-Trust. Celem barometru jest znalezienie w cyklu gospodarczym miejsca, w którym znajduje się światowa gospodarka i w ten sposób zidentyfikowanie preferowanej klasy aktywów. Pokaż cały proces

Komentarz Jędrzeja Janiaka, Analityka F-Trust:

Ożywienie gospodarcze trwa. Jako konsumenci i przedsiębiorcy nauczyliśmy się funkcjonować w pewnych ograniczeniach, ale życie toczy się dalej. Nastroje poprawiają informacje o pozytywnych wynikach testów kolejnych szczepionek i potencjalnym powrocie normalności na horyzoncie. Nieco ryzyka z rynku zdjęło też rozstrzygnięcie wyborów w USA. To wszystko pomaga zarówno gospodarce, jak i rynkom.

Sytuację dobrze obrazuje JP Morgan Global Manufacturing PMI, który w listopadzie wzrósł do poziomu 53,7 pkt i był to najszybsze tempo wzrostu od dekady. Co ważne dla obecnej fazy cyklu, najszybciej rosły subindeksy dotyczące dóbr inwestycyjnych. Teraz zwracamy baczną uwagę na inflację. Jej poziom w Polsce jest wysoki (3%r/r), ale to jest w dużej mierze spowodowane cenami urzędowymi. Poza naszymi granicami, na przykład w Strefie Euro mamy do czynienia z deflacją (-0,3%). Nieco wyżej jest w USA (1,2%r/r), silne spadki ostatnio widzieliśmy też w Chinach (0,5%r/r). Sądzimy, że potencjalny boom konsumencki, który może nastąpić w miarę postępu szczepień, a także uruchomienie odłożonych w czasie inwestycji może pchnąć ceny znacząco w górę. Analizując ceny surowców widzimy, że wiele z nich wyraźnie zyskuje (od początku roku cena miedzi wzrosła o 25%, rudy żelaza o 46%). Ostatnie ruchy na cenach ropy naftowej również dają do myślenia (18% w ostatnim miesiącu). To powoduje, że w naszym Barometrze Gospodarczym robimy kolejny krok w kierunku minimum inflacji, w którym być może się obecnie znajdujemy (w ujęciu globalnym). Implikuje to doważanie w portfelach funduszy akcyjnych z krajów wschodzących oraz funduszy surowcowych, ale z naszego punktu widzenia istotniejsza wydaje się konieczność redukcji ekspozycji na ryzyko stopy procentowej.

Nasza analiza jest cykliczna. Zobacz z czego wynika pozycja wskazówki barometru gospodarczego F-Trust

F-Trust - barometr gospodarczy Barometr gospodarczy – listopad 2020

F-Trust - barometr gospodarczy Barometr gospodarczy – październik 2020

F-Trust - barometr gospodarczy Barometr gospodarczy – wrzesień 2020+Jak czytać barometr? Zobacz inne nasze filmy! (kliknij i rozwiń)

Zapisz się do newslettera i tak jak 2 173 osoby, otrzymuj darmową edukację na skrzynkę e-mail


Zobacz także inne wpisy Szkoły Inwestycyjnej F-Trust

Ranking Funduszy F-Trust Portfele modelowe Platforma Funduszy Newsletter F-Trust

 

Zastrzeżenia Prawne 
Informacje dotyczące treści zamieszczonych na stronie internetowej F-Trust S.A.
Wszelkie materiały zawarte w niniejszym opracowaniu stanowią własność F-Trust S.A. i mają wyłącznie charakter informacyjny oraz reklamowy. W szczególności nie stanowią one oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, zaproszenia do zawarcia transakcji na instrumentach finansowych, bądź rekomendacji inwestycyjnej. Przedmiotowe materiały nie stanowią także porady inwestycyjnej, ani jakiejkolwiek innej formy zalecenia inwestycyjnego dotyczącego danego instrumentu finansowego, a także jakiejkolwiek innej porady, w szczególności prawnej bądź podatkowej. Materiały zamieszczone w niniejszym opracowaniu nie powinny stanowić podstawy jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej. Odwołania w niniejszym opracowaniu do akcji, obligacji i innych instrumentów finansowych bądź grup takich instrumentów, stanowią jedynie odniesienia do szeroko rozumianych rynków i nie stanowią podstaw do jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Informacje dotyczące ryzyka.
F-Trust S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko. Fundusze nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością częściowej utraty wpłaconych środków. Indywidualna stopa zwrotu uczestnika nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym funduszu i jest uzależniona od dnia zbycia i odkupienia jednostek uczestnictwa oraz od poziomu pobranych opłat oraz innych obciążeń dochodów z inwestycji w fundusze, w szczególności podatku od dochodów kapitałowych. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w odpowiednim dla danego funduszu prospekcie informacyjnym oraz kluczowych informacjach dla inwestorów. Ryzyko wykorzystywania informacji zamieszczonych na stronie internetowej F-Trust, w szczególności ryzyko podjęcia decyzji inwestycyjnej, ponosi wyłącznie użytkownik niniejszej strony internetowej.