EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Sztuczna inteligencja – czy można na niej zarobić?

Sztuczna inteligencja - czy można na niej zarobić? Allianz Artificial Intelligence

Termin sztuczna inteligencja (skrót SI lub AI) pojawia się coraz częściej w naszych codziennych rozmowach czy materiałach medialnych. Każdy na pewno słyszał, ale zapewne nie każdy wie, co to dokładnie znaczy. Sięgam więc do wyszukiwarki Google by sprawdzić, co to znaczy. A właśnie, czy algorytmy największej na świecie wyszukiwarki, można tez określić terminem „sztuczna inteligencja”?

Wikipedia podaje, że głównym zadaniem badań nad sztuczną inteligencją jest konstruowanie maszyn i programów komputerowych zdolnych do realizacji wybranych funkcji umysłu i ludzkich zmysłów niepoddających się numerycznej algorytmizacji. Rozumiem to w ten sposób, że maszyny uzbrojone w algorytmy i odpowiednie moce obliczeniowe będą zdolne przetwarzać ogromne zasoby danych, uczyć się i podejmować decyzję w warunkach niepełnej wiedzy. Zachodzący postęp widać po pojedynkach pomiędzy maszynami a mistrzami/arcymistrzami w grach logicznych.

Sztuczna inteligencja w starciu z człowiekiem

Z ludzkiego punktu widzenia, w ciągu następnych kilku dekad, sztuczna inteligencja będzie w stanie wykonać wszystkie zadania, które wykonują obecnie ludzie.

Konsekwencje inteligentnej automatyzacji

Aby dokładniej zobrazować jakie niesie to za sobą skutki, warto przytoczyć wydarzenia rewolucji motoryzacyjnej w początków XX wieku. Chodzi o zmianę w napędzie, kiedy to konie zastąpiono koniami mechanicznymi. W 1900 roku w USA do pracy zaangażowanych było ok 20 milionów koni, podczas, gdy pod koniec lat trzydziestych nie było już praktycznie żadnego.

Jakby na to nie patrzeć, to obecna rewolucja technologiczna, a w szczególności sztuczna inteligencja i jej zastosowanie są procesami o wiele bardziej szeroko idącym. Nowe rozwiązania znajdą swoje zastosowanie w medycynie, produkcji, dystrybucji, finansach, szkolnictwie, komunikacji, wojsku… jednym słowem – wszędzie. Pesymista zapewne załamie się ile miejsc pracy straci swój byt, a optymista dostrzeże możliwości. Niestety – optymista ma nieco trudniejsze zadanie.

Allianz Artificial Inteligence - inwestuj w sztuczną inteligencję

Gdy powstawał samochód nikt nie przewidział rozwoju supermarketów ulokowanych na obrzeżach miast. Ich rozwój był możliwy tylko dlatego, że posiadanie samochodu umożliwiało swobodny dojazd i transport dużej ilości kupionych rzeczy. Za chwilę będziemy mieli do czynienia z samochodami autonomicznymi, zatem ciekawe co powstanie w konsekwencji braku kierowcy. A to tylko jeden z wielu przykładów, gdzie maszyny przejmą zadania ludzi.

Innym przykładem, który dobitnie pokazuje jak głęboko ingeruje sztuczna inteligencja w życie codzienne, będzie telemedycyna. Stałe monitorowanie różnych funkcji życiowych w połączeniu z dużą mocą obliczeniową, pozwolą na szybkie i skuteczne diagnozowanie chorób we wczesnej fazie rozwoju. W tym kontekście wysyłanie dziecka na studia medyczne może nie być już dobrym pomysłem na wspaniałą i dostatnią przyszłość.

Pomimo, że sztuczna inteligencja kojarzy się ze spółkami technologicznymi, to obecnie coraz szersze grono firm poszukuje rozwiązań, które pomogą im się rozwinąć lub udoskonalić. Praktycznie w każdej branży odpowiedni algorytm będzie mógł dostarczyć oszczędności poprzez wykonanie pewnej pracy szybciej i taniej lub otworzy nowe możliwości rozwoju produktów czy usług.

Sztuczna inteligencja – jak można ją wykorzystać?

Sztuczna inteligencja zwiększy PKB

Wracając do analogii z rewolucją motoryzacyjną z początku XX w można by przypuszczać, że kupno akcji jednej fabryki samochodów w tym okresie byłoby dobrym pomysłem. Albo może inaczej, może kupno wszystkich fabryk samochodów byłoby jeszcze lepszym pomysłem. Niestety oba pomysły nie byłyby zbyt trafione, w tamtym okresie w USA funkcjonowało około 2000 podmiotów, których celem było skonstruowanie i następnie produkcja samochodów, a po kilkunastu latach zostało jedynie kilka marek, które w większości znamy do dzisiaj.

Sytuacja obecna wygląda analogicznie, wiele firm pracuje nad rozwojem i biznesowym wdrożeniem „sztucznej inteligencji”. Kto zwycięży? Kto zastosuje nowe rozwiązania na największą skalę? Kto znajdzie najlepsze rozwiązanie? Kto najlepiej zmonetyzuje algorytm?

Jedynym wyjściem jest ciągłe śledzenie postępów poszczególnych firm i trendów na rynku, by inwestować w te, które najlepiej poradzą sobie z implementacjąa nowej technologii. Jeżeli nie mamy wystarczającej wiedzy, czy tez czasu na samodzielną analizę firm z tego sektora, możemy skorzystać z wiedzy zarządzających funduszami inwestycyjnymi. Przykładem takiego rozwiązania jest fundusz Allianz Artificial Inteligence


Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wpisy z naszego bloga prosto na maila!Newsletter F-Trust

Weź udział w naszym konkursie na Facebooku i wgraj skarbonkę robota!Konkurs na Facebooku!


Fundusz ten zarządzany zespołowo z San Francisco, gdzie mieści się centrum światowego przemysłu nowych technologii tzw. Silicon Valley. Zespół będący częścią Allianz Global Investors zarządza portfelami spółek technologicznych o wartości 3 miliardów dolarów. W spektrum zainteresowania obecnie znajduje się ponad 600 podmiotów, z których docelowo do funduszu trafia od 40 do 80 firm.

Zgodnie z dokumentami funduszu z 28 lutego bieżącego roku, wśród dziesicięciu największych pozycji znajdziemy m.in. producentów podzespołów wykorzystywanych w urządzeniach (Micron Technology, Nvidia Corporation, On Semiconductor), rewolucyjną Teslę czy Baidu – czyli chińskiego konkurenta dla wyszukiwarki Google. W całym portfelu znajdziemy jednak pełną gamę firm, które tworzą innowacyjne algorytmy i starają się je wykorzystywać w swojej działalności lub tworzą niezbędną infrastrukturę do jej rozwoju.

Fundusz jest funduszem typu master feeder, czyli ten utworzony w Polsce inwestuje w jednostki uczestnictwa funduszu zagranicznego Allianz Global Artificial Inteligence. Taka konstrukcja powoduje m.in. bezobsługowość podatkową swojej inwestycji. Limitowana opłata za zarządzanie wynosi 2,5% w skali roku, a swoją inwestycję można rozpocząć już od pierwszej wpłaty w wysokości 500 złotych.

PROMOCJA F-TRUST

Do 31 grudnia 2018 nabywanie funduszu ALLIANZ ARTIFICIAL INTELLIGENCE za pośrednictwem Platformy Funduszy F-Trust odbywa się bez opłat dystrybucyjnych.

Otwórz darmowe konto (potrzebujesz do tego jedynie adresu email i 1 minuty wolnego czasu) i dokonuj transakcji z kodem promocyjnym.

OTO TWÓJ KOD:

Y3285E

(Kod wpisz na pierwszym kroku zakupów w „Koszyku” w pole: „Masz kod promocyjny?”):

OTWÓRZ DARMOWE KONTO


Sztuczna inteligencja – inwestuj już dziś za pośrednictwem Platformy Fudnuszy

Przefiltruj:

wybierz towarzystwa

klasa aktywów

podział geograficzny

wybierz sektory

Ryzyko 1
7

waluta funduszu

min. pierwsza wpłata

FILTRUJ
Nazwa funduszu
Klasa
aktywów

Klasa aktywów – wskazuje w jakie instrumenty finansowe inwestuje fundusz. W ramach funduszy mieszanych fundusz może inwestować w kilka klas aktywów jednocześnie.


Ryzyko

Ryzyko – Ocena ryzyka na podstawie danych dostępnych w kluczowych informacjach dla inwestorów danego funduszu. Wskaźnik ryzyka stanowi syntetyczną wartość odzwierciedlającą poziom ryzyka związany z inwestycją w dany fundusz bądź subfundusz. Może on przybierać wartości od 1 (najmniej ryzykowny) do 7 (najbardziej ryzykowny).


Sektor

Sektor – informacja wskazująca zaangażowanie funduszu/subfunduszu w instrumenty finansowe emitowane przez określone podmioty. Podział może dotyczyć sektorów w jakich działają przedsiębiorstwa (np. ochrona zdrowia), wielkości kapitalizacji firm (małe/średnie/duże). W przypadku, gdy fundusz/subfundusz inwestuje w szerokie spektrum instrumentów finansowych emitowanych przez spółki z różnych branż, o różnej kapitalizacji, wówczas mamy do czynienia z funduszem/subfunduszem uniwersalnym. Region – Informacja na temat geograficznego rozkładu spółek z portfela. Jeżeli fundusz inwestuje przekrojowo, nie precyzując jaki region geograficzny będzie przeważał w jego portfelu, wówczas opisujemy go jako „globalny”.

Podział
geograficzny

Informacja na temat geograficznego rozkładu spółek z portfela. Jeżeli fundusz inwestuje przekrojowo, nie precyzując jaki region geograficzny będzie przeważał w jego portfelu, wówczas opisujemy go jako „globalny”.

Wynik
Allianz Akcji Globalnych Akcyjne 6 Uniwersalny Globalne rynki rozwinięte -4.88%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Akcji Małych i Średnich Spółek Akcyjne 6 Małe i średnie spółki Polska -0.9%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Akcji Rynku Złota Akcyjne 7 Surowce i materiały Globalny -1.11%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Aktywnej Alokacji Mieszane 5 Uniwersalny Polska -0.74%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Artificial Intelligence Akcyjne 6 Zaawansowane technologie Globalny -4.25%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz China A-Shares Akcyjne 6 Uniwersalny Globalne rynki wschodzące -3.95%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Defensywna Multistrategia Mieszane 3 Uniwersalny Globalny -1.12%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Dochodowy Income and Growth Mieszane 5 Uniwersalny Stany Zjednoczone -2.59%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Dynamiczna Multistrategia Akcyjne 5 Uniwersalny Globalny -1.54%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Europe Equity Growth Select Akcyjne 6 Uniwersalny Europejskie rynki rozwinięte -9.12%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Global Metals and Mining Akcyjne 6 Surowce i materiały Globalny -0.53%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Globalny Stabilnego Dochodu Mieszane 4 Uniwersalny Globalny -2.12%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz India Equity Akcyjne 6 Uniwersalny Azja-Pacyfik bez Japonii -1.11%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Konserwatywny Dłużne 2 Dłużne polskie uniwersalne Polska -0.45%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Małych Spółek Europejskich (A) Akcyjne 6 Małe i średnie spółki Europejskie rynki rozwinięte -1.49%
2021-05-27
Szczegóły
Allianz Obligacji Globalnych Dłużne 3 Uniwersalny Globalny -0.94%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Obligacji Inflacyjnych Dłużne 3 Uniwersalny Globalny -0.1%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Obligacji Plus Dłużne 2 Dłużne polskie korporacyjne Polska -0.12%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz PIMCO Emerging Local Bond Dłużne 5 Uniwersalny Globalne rynki wschodzące -3.83%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz PIMCO Emerging Markets Bond Dłużne 4 Uniwersalny Globalne rynki wschodzące -3.38%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz PIMCO Global Bond Dłużne 3 Uniwersalny Globalny -1.09%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz PIMCO Global High Yield Bond Dłużne 4 Obligacje wysokich rentowności Globalny -1.27%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz PIMCO Income Dłużne 4 Uniwersalny Globalny -0.69%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Polskich Obligacji Skarbowych Dłużne 3 Dłużne polskie skarbowe długoterminowe Polska -2.99%
2021-10-12
Szczegóły
Allianz Selektywny Akcyjne 6 Uniwersalny Polska +0.95%
2021-10-12
Szczegóły
Nota prawna

Informacje dotyczące treści zamieszczonych na stronie internetowej F-Trust SA

F-Trust SA informuje, że wszelkie materiały zawarte powyżej stanowią własność F-Trust SA i mają wyłącznie charakter informacyjny oraz reklamowy. W szczególności nie stanowią one oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, zaproszenia do zawarcia transakcji na instrumentach finansowych bądź rekomendacji inwestycyjnej. Przedmiotowe materiały nie stanowią także porady inwestycyjnej, ani jakiejkolwiek innej formy zalecenia inwestycyjnego dotyczącego danego instrumentu finansowego, a także jakiejkolwiek innej porady, w szczególności prawnej bądź podatkowej. Przedmiotowe materiały nie powinny stanowić podstawy jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej.

Materiał ma charakter reklamowy i jest sponsorowany przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie.

Informacje dotyczące ryzyka.

F-Trust S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko. Fundusze nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością częściowej utraty wpłaconych środków. Indywidualna stopa zwrotu uczestnika nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym funduszu i jest uzależniona od dnia zbycia i odkupienia jednostek uczestnictwa oraz od poziomu pobranych opłat oraz innych obciążeń dochodów z inwestycji w fundusze, w szczególności podatku od dochodów kapitałowych. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w odpowiednim dla danego funduszu prospekcie informacyjnym oraz kluczowych informacjach dla inwestorów.

Informacje dotyczące treści artykułu.

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter informacyjny i nie może być traktowany jako rekomendacja nabycia instrumentów finansowych w nim opisanych. Prezentowane wyniki (sub)funduszu są oparte na historycznych danych dotyczących wyceny funduszu i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych wyników w przyszłości. Indywidualna stopa zwrotu uzyskana przez Klienta uzależniona jest od dnia zbycia oraz dnia odkupienia jednostek uczestnictwa przez Fundusz oraz wysokości opłaty poniesionej przez Klienta przy nabyciu. Dochody uzyskane przez Klienta z tytułu inwestycji w jednostki uczestnictwa podlegają podatkowaniu podatkiem dochodowym. Inwestowanie w instrumenty finansowe, będące przedmiotem niniejszego materiału informacyjnego, wiąże się z podjęciem przez Klienta ryzyka. Uczestnik funduszu musi liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części wpłaconych środków. Z uwagi na specyfikę lokat (sub)funduszu, wskazuje się na ryzyko zawieszenia zbywania i odkupywania jednostek uczestnictwa (sub)funduszu, spowodowane zawieszeniem odkupywania jednostek uczestnictwa przez fundusz(e) wchodzący(e) w skład lokat subfunduszu. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w prospekcie informacyjnym, kluczowych informacjach dla inwestorów (KIID) oraz statucie funduszu. Dokumenty wskazane powyżej, a także aktualne sprawozdania finansowe oraz tabela opłat funduszu, dostępne są w siedzibie TFI Allianz Polska S.A, u wybranych dystrybutorów oraz na stronach www.allianz.pl/tfi.

TAGI: robo doradca, robodoradca,