EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Barometr gospodarczy – maj 2019

F-Trust - barometr gospodarczy styczeń 2019To pierwszy etap naszej comiesięcznej analizy, który jest efektem pracy Komitetu Analitycznego F-Trust. Celem barometru jest znalezienie w cyklu gospodarczym miejsca, w którym znajduje się światowa gospodarka i w ten sposób zidentyfikowanie preferowanej klasy aktywów. Pokaż cały proces

NOWOŚĆ Komentarz Jędrzeja Janiaka, Analityka F-Trust w formie materiału wideo

Na prośbę naszych klientów komentarze do barometru gospodarczego będą się pojawiać w formie video. Jędrzej Janiak – na gorąco, chwilę po komitecie analitycznym F-Trust – komentuje najnowszy odczyt.

Komentarz Jędrzeja Janiaka, Analityka F-Trust w formie tekstowej

Wśród ostatnich danych makroekonomicznych mieliśmy sporo zaskoczeń. Największym z nich było niewątpliwie tempo wzrostu amerykańskiej gospodarki w pierwszym kwartale tego roku, które wyniosło 3,2% rok do roku, przy prognozach rzędu 2,2%-2,4%.

Z kolei na krajowym rynku sporym zaskoczeniem był odczyt inflacji za kwiecień na poziomie 2,2% przy marcowym odczycie 1,7%. Gdy spojrzymy szerzej, to inflacja nieco podskoczyła także w innych krajach takich jak Chiny, Niemcy czy USA.

Gdyby zaskoczeń było mało, kolejne pytania stawiają poczynione obserwacje: wzrost gospodarczy za Oceanem nie idzie w parze z takimi wskaźnikami jak produkcja przemysłowa czy odczyty nastrojów PMI, a także zachowaniem tamtejszego Banku Centralnego, który raczej zdaje się szykować na gorsze dane w najbliższych kwartałach.

Naszym zdaniem jesteśmy w bardzo ciekawym miejscu. Uważamy, że kraje europejskie oraz rynki wschodzące zbliżają się do końca fazy spowolnienia cyklu gospodarczego, a rynek amerykański dopiero je zaczyna.

W ujęciu globalnym gałęzią przemysłu, która notuje lepsze dane jest produkcja dóbr konsumenckich. Również sektor usług wydaje się być dużym stabilizatorem wzrostu gospodarczego. Dane rynkowe dostarczają bardzo “bycze” sygnały oraz znaczne wartości wzrostu od początku roku, ale podchodzimy do nich bardzo ostrożnie.

Zastanawiamy się co dyskontuje rynek: czy jest to już faza ożywienia, czy może bardziej ruchy polityków (rozmowy handlowe między USA i Chinami) oraz banków centralnych? Naszą uwagę przykuwa również bardzo niska zmienność na rynkach walutowych, która historycznie poprzedzała znaczące zmiany na rynku walutowym. Zdecydowany ruch na dolarze na pewno nie pozostanie bez wpływu na wyceny rynków akcyjnych i dłużnych a tym samym na wyceny funduszy inwestycyjnych.

Pozostawiamy wskazanie naszego barometru bez zmian w tym miesiącu i czekamy co przyniosą majowe tygodnie.

barometr gospodarczy kwiecień 2019

+Jak czytać barometr? Zobacz inne nasze filmy! (kliknij i rozwiń)

Zapisz się do newslettera i tak jak 2 015 osoby, otrzymuj darmową edukację na skrzynkę e-mail


Zobacz także inne wpisy Szkoły Inwestycyjnej F-Trust

Ranking Funduszy F-Trust Portfele modelowe Platforma Funduszy Newsletter F-Trust

 

Zastrzeżenia Prawne 
Informacje dotyczące treści zamieszczonych na stronie internetowej F-Trust S.A.
Wszelkie materiały zawarte w niniejszym opracowaniu stanowią własność F-Trust S.A. i mają wyłącznie charakter informacyjny oraz reklamowy. W szczególności nie stanowią one oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, zaproszenia do zawarcia transakcji na instrumentach finansowych, bądź rekomendacji inwestycyjnej. Przedmiotowe materiały nie stanowią także porady inwestycyjnej, ani jakiejkolwiek innej formy zalecenia inwestycyjnego dotyczącego danego instrumentu finansowego, a także jakiejkolwiek innej porady, w szczególności prawnej bądź podatkowej. Materiały zamieszczone w niniejszym opracowaniu nie powinny stanowić podstawy jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej. Odwołania w niniejszym opracowaniu do akcji, obligacji i innych instrumentów finansowych bądź grup takich instrumentów, stanowią jedynie odniesienia do szeroko rozumianych rynków i nie stanowią podstaw do jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Informacje dotyczące ryzyka.
F-Trust S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko. Fundusze nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością częściowej utraty wpłaconych środków. Indywidualna stopa zwrotu uczestnika nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym funduszu i jest uzależniona od dnia zbycia i odkupienia jednostek uczestnictwa oraz od poziomu pobranych opłat oraz innych obciążeń dochodów z inwestycji w fundusze, w szczególności podatku od dochodów kapitałowych. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w odpowiednim dla danego funduszu prospekcie informacyjnym oraz kluczowych informacjach dla inwestorów. Ryzyko wykorzystywania informacji zamieszczonych na stronie internetowej F-Trust, w szczególności ryzyko podjęcia decyzji inwestycyjnej, ponosi wyłącznie użytkownik niniejszej strony internetowej.