EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Tąpnięcie w Chinach: podwyższone ryzyko pozostaje – Robert Kośka dla Gazety Giełdy Parkiet

Nie pozwól, aby niepewność zrujnowała Twój portfel – Robert Kośka dla Gazety Giełdy Parkiet
Robert Kośka, Dyrektor Sprzedaży F-Trust; Makler Papierów Wartościowych

Po oszałamiających wynikach w 2020 r. Chiny są w tym roku jednym z najsłabszych rynków akcji na świecie, ponieważ interwencje polityczne mocno zaniepokoiły inwestorów. Nowe regulacje wywarły istotny wpływ na ceny akcji spółek giełdowych, od gier komputerowych po edukację. Ale czy to twarde podejście oznacza, że inwestorzy powinni omijać Chiny, czy jest to tylko część ryzyka związanego z kupnem drugiej co do wielkości gospodarki świata?

Władcy Chin są zaniepokojeni młodzieżą tego kraju, opisują gry komputerowe jako „zło duchowe” i nalegają na ograniczenie czasu spędzanego przed ekranem. Rozprawiają się również z korepetytorami internetowymi, których usługi rozkwitły w obliczu rosnącego niepokoju o wyniki nauczania. Element walki z grami komputerowymi jest prawdopodobnie najbardziej niepokojący, ponieważ branża stanowi ogromną część potencjału wzrostu gigantów EM, takich jak Tencent, jedna z największych firm w indeksie MSCI Emerging Markets Index. Przebojowa gra Tencent’a „Honor of Kings” została wskazana jako przykład, który ma szkodliwy wpływ na młodych Chińczyków.


Zapisz się do newslettera F-Trust aby otrzymywać darmowe materiały edukacyjne

 Zgoda na przesyłanie informacji handlowej Wyrażam zgodę na otrzymywanie od F-Trust SA, informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez F-Trust Spółka Akcyjna w celach marketingowych teraz i w przyszłości. Ponadto oświadczam, iż zostałem poinformowany, że administratorem danych osobowych jest F-Trust Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu, ul. Półwiejska 32, 61-888 Poznań, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000397407. Celem zbierania danych osobowych jest wykonywanie usług pośrednictwa finansowego. W celu wglądu, poprawienia lub usunięcia danych osobowych powinienem się skontaktować z F-Trust Spółka Akcyjna.

Inwestowanie w krajach azjatyckich zawsze wiązało się z ryzykiem politycznym. Istnieje cała seria ryzyk, które podejmujesz alokując pieniądze w tej części świata. Inwestorzy nie powinni być zaskoczeni reakcją rynku, gdy Pekin napina muskuły, bo Chiny zawsze były gospodarką interwencyjną. Regulacje nie są w Chinach niczym nowym, ale tym razem uderzyły w sektory należące do inwestorów zagranicznych, więc zwracają większą uwagę. Przez to wyprzedaż była mocniejsza, być może i przesadzona. Prawdą jest, że inwestorzy napotkali wyższą zmienność w ostatnim czasie, ale rynek chiński nie załamał się w tym roku mimo największej interwencji w gospodarkę od czasu otwarcia rynków dla inwestorów zagranicznych w latach 90. XX wieku. Shanghai Composite Index jest w rzeczywistości wyżej w ciągu ostatniego roku, przynajmniej o kilka punktów procentowych. Z drugiej strony, w świecie pozbawionym prawdziwych możliwości rozwoju Chiny zawsze będą się szczycić dynamicznymi firmami, niezależnie od klimatu politycznego. Pewnie to nie będzie ostatni atak w rozrastającej się wojnie na rynkach kapitałowych, ani ostatnia niemiła niespodzianka dla rynków finansowych.

Należy zatem mieć na uwadze, że ryzyko inwestowania na rynku chińskim jest ponadprzeciętne. Żaden sektor tamtejszej gospodarki nie jest bezpieczny, bo rząd przyznał sobie bardzo szerokie uprawnienia do ingerowania we wszystko, co ma wpływ na „wspólny dobrobyt”. Wszechstronny charakter takiej polityki jest znacznie szerszy, niż widzieliśmy do tej pory i potęguje obawy, że każdy zyskowny podmiot może znaleźć się pod kontrolą Pekinu. Spadki cen akcji w tym roku pokazują, że zagraniczni inwestorzy schodzą coraz niżej na liście ważnych interesariuszy chińskich władz w dążeniu do reform. Pytanie o to, czy to już koniec zmian musi więc pozostać bez odpowiedzi.

Zobacz także:

Platforma Funduszy Notowania funduszy Platforma Funduszy Newsletter F-Trust

TAGI: f-trust opinie,