EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Covid i co dalej? – Andrzej Miszczuk dla Gazety Giełdy Parkiet

Andrzej Miszczuk dla Gazety Giełdy Parkiet Andrzej Miszczuk, Główny Strateg F-Trust – współautor comiesięcznego Raportu F-Trust

Czteroletnia kadencja Jeremy Powella dobiegnie końca w lutym przyszłego roku. Czy Joe Biden przedłuży jego mandat? Spekulacje wokół wyboru nowego prezesa Rezerwy Federalnej wkrótce się nasilą. Fed, podobnie jak NBP, stoi przed historyczną decyzją o stopach procentowych. Przedłużenie mandatu dałoby Powellowi więcej czasu na kształtowanie polityki monetarnej i rozłożenie w czasie trudnych decyzji. Jeśli miałby odejść w lutym, to może być skłonny do pozostawienia trudnych decyzji następcy. To może oznaczać, że pierwsza podwyżka stóp w USA nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Miód na serce inwestorów. Będą spokojnie świętować początek Nowego Roku, a wyniki giełdowe wprawią ich w doskonały humor. Brak podwyżek stóp procentowych w tym roku może być także wynikiem spowolnienia wzrostu gospodarczego w końcówce tego roku. Wzrost fali zachorowań, który doświadcza obecnie wiele krajów, w tym Stany Zjednoczone wskazuje, że pandemia jeszcze się nie skończyła. Tymczasem wiele programów doraźnej pomocy zakończyło się lub wkrótce się skończy. A więc jakie mamy szanse, aby uniknąć lockdownu tej jesieni? Po pozytywnej stronie jest mała śmiertelność wśród zakażonych wirusem Delta, chociaż łatwo się nim zarazić. To jeden z argumentów przeciw lockdownowi. Drugim jest doświadczenia ze Szwecji, gdzie prowadzono zupełnie inną politykę niż w pozostałej części Europy. W 2020 roku życie toczyło się tam w miarę normalnie, ale ze sporą liczbą zachorowań. Dzisiaj Szwecja osiąga wysoki stopień odporności, z małą ilością nowych zachorowań i przypadków śmiertelnych.


Zapisz się do newslettera F-Trust aby otrzymywać darmowe materiały edukacyjne

 Zgoda na przesyłanie informacji handlowej Wyrażam zgodę na otrzymywanie od F-Trust SA, informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez F-Trust Spółka Akcyjna w celach marketingowych teraz i w przyszłości. Ponadto oświadczam, iż zostałem poinformowany, że administratorem danych osobowych jest F-Trust Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu, ul. Półwiejska 32, 61-888 Poznań, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000397407. Celem zbierania danych osobowych jest wykonywanie usług pośrednictwa finansowego. W celu wglądu, poprawienia lub usunięcia danych osobowych powinienem się skontaktować z F-Trust Spółka Akcyjna.

W Norwegii odbyły się właśnie wybory i zmienia się rząd. Norwegowie chcą iść drogą Szwecji w znoszeniu ograniczeń. Trzecia pozytywna wiadomość to mały stopień śmiertelności w krajach wysoko rozwiniętych wśród osób aktywnych zawodowo, czyli do sześćdziesiątego piątego roku życia. Ten przypadek nie dotyczy jednak USA, gdzie śmiertelność wśród osób w wieku produkcyjnym jest znacznie wyższa niż przed pandemią. Czy z pomocą przyjdzie więcej szczepień? Na przykładzie Izraela widać, że masowe szczepienia mogą nie chronić w takim stopniu, jak zakładano. Ten przypadek i powody, dla których w Izraelu zwiększa się zachorowalność są jeszcze badane.

Społeczeństwa są już zmęczone ograniczeniami i dają temu wyraz w wyborach. Przykładem jest Norwegia, ale podobnie jest w Kanadzie, we Francji jest silna fala opozycji wobec polityki ograniczeń i wiosną 2022 roku prezydent Macron może mieć trudności z odnowieniem mandatu. W Japonii premier Yoshihide Suga podał się do dymisji i chociaż rządzi ta sama partia, to zmiana premiera wskazuje, że Suga poniósł konsekwencje polityki ograniczeń. To są wyraźne ostrzeżenia dla polityków w jakim kierunku chce zmierzać społeczeństwo. To jest także dobra wiadomość dla gospodarki i jej dalszego wzrostu. Chociaż niewiadomych jest wiele, stan gospodarki będzie wyznaczał dalsze kroki bankom centralnym i rządom, a giełda będzie to dyskontować.

Andrzej Miszczuk Główny Strateg F-Trust SA
Artykuł ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów “Parkiet” 16 września 2021 r.


Zobacz także:

Platforma Funduszy Notowania funduszy Platforma Funduszy Newsletter F-Trust

TAGI: f-trust opinie,