EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi klienci zainwestowali
już 1,2 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Budujemy kapitał dla naszych dzieci – rok oszczędzania z portfelami 500+

W tym miesiącu mija rok, od kiedy na konta rodziców z dwójką i więcej dzieci, zaczęły spływać świadczenia w ramach programu „Rodzina 500+ ”. Razem z tym programem ruszyły portfele modelowe F-Trust „500+ agresywny” i „500+ defensywny”, dla osób, które chciałyby te dodatkowe środki wykorzystać w przyszłości na większe potrzeby swoich pociech. Przy takiej okazji warto zatem podsumować pierwszy rok zaproponowanego przez nas wariantu wykorzystania dodatkowego strumienia pieniędzy w budżecie domowym.

Skąd pomysł na portfele modelowe 500+?

Wiele razy w tym miejscu pisaliśmy, że naszym zdaniem to świadczenie jest trochę na wyrost, że jego finansowanie odbywa się na kredyt, który przyjdzie spłacać właśnie naszym dzieciom. Ta spłata to nie tylko obsługa zadłużenia w formie obligacji skarbowych, ale na przykład również płatne studia lub służba zdrowia. Właśnie to przeświadczenie zmotywowało nas do tego, żeby popularyzować przeznaczanie tych 500 złotych na przyszłe wydatki lub jak najlepsze przygotowanie dzieci do tego, żeby w przyszłości mogły funkcjonować na rynku pracy czy w biznesie.

Oto główne zasady funkcjonowania naszych portfeli 500+:

  • składają się z funduszy dostępnych on-line w Platformie Funduszy
  • dla celów demonstracyjnych co miesiąc lokujemy w nich nominalne 500 złotych
  • ewentualne zmiany w portfelu robimy raz w miesiącu przy okazji kolejnej dopłaty
  • każdego miesiąca piszemy słowo komentarza na temat dokonywanych zmian i dopłat.

Wyniki naszych działań 18 kwietnia, po roku działań, wyglądają następująco:

„500+ Akcyjny” +17,27%
500+ portfel agresywny

„500+ Defensywny” -0,24%
500+ portfel defensywny

Jakie wnioski z portfeli modelowych “500+”?

Spostrzeżenia po pierwszym roku są m.in. takie, że opłacało się podjąć ryzyko inwestycji w fundusze akcyjne, gdyż dzięki temu nasz model jest bogatszy o wartość 1,5-miesięcznej wpłaty. Po drugie: każda inwestycja wiąże się z ryzykiem – choć jest ono podwyższone w przypadku funduszy akcyjnych, winno być brane pod uwagę także w przypadku mniej „agresywnych” funduszy.

Doświadczyliśmy tego na portfelu defensywnym, gdzie szukając nieco więcej zysku, otworzyliśmy pozycje na funduszach dłużnych, które w okresie globalnego zwrotu na rynku stóp procentowych doznały przeceny. W efekcie wypracowane wcześniej zyski zostały skonsumowane, a zmienność na portfelu wyraźnie wzrosła. Jednak wynik oscylował w zakresie +1 do -1 pkt procentowego, zatem ciągle w sferze bezpiecznej dla wartości portfela, niemniej jednak po listopadowej przecenie wróciliśmy do bardziej pieniężnego składu portfela i zmniejszaniu jego wahań. Na uwagę zasługuje również fakt, że naturalnym ograniczaniem ryzyka są regularne wpłaty. Lokując regularnie małe kwoty, rozkładamy ryzyko wejścia na rynek w złym momencie.

Przed nami kolejny rok. Bogatsi o doświadczenie i zgromadzone środki, zachęcamy do budowania kapitału na przyszłość pociech. Kiedy tylko uznają Państwo, że fundusze inwestycyjne są wygodnym sposobem do budowania oszczędności na przykład w ramach świadczenia „Rodzina 500+”, to zapraszamy do śledzenia naszych portfeli, zapoznania się z materiałami dotyczącymi funduszy inwestycyjnych – fundusz inwestycyjny jak to działa i kontaktowania się z nami w razie pytań.

Aby mieć zyskać dostęp do naszych portfeli modelowych załóż darmowe konto na naszej Platformie Funduszy.

OTWÓRZ DARMOWE KONTO