EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi klienci zainwestowali
już 650 mln zł WIĘCEJ >>>

Nienaganna opinia wśród klientów
8 lat doświadczenia WIĘCEJ >>>

A A A

Ranking funduszy inwestycyjnych – maj 2019

Ranking funduszy inwestycyjnychOstatni etap naszego procesu analitycznego – podsumowanie najlepszych wyników funduszy inwestycyjnych w poprzednim miesiącu, w podziale na fundusze oferowane przez polskie TFI i zagraniczne firmy zarządzające. Pokaż cały proces

Maj przysporzył sporo emocji, a większość z majowych ruchów cenowych jest kontynuowana w pierwszym tygodniu czerwca. Widzimy wyraźne spadki cen akcji, stąd w naszym rankingu fundusze „grające na krótko”, a odpływający z giełd kapitał szuka schronienia w obligacjach i złocie.

Rentowności długu zarówno na rynku amerykańskim, jak i na polskim w bardzo szybkim tempie spadły i przebiły poziomy z początku roku. Równie wysoka dynamika i wzrost popytu wystąpił w ostatnim tygodniu maja na rynku złota oraz spółek wydobywczych. Wyjątkiem pozostają Indie, gdzie po ostatnich wyborach, kapitał cały czas pozytywnie wycenia potencjał premiera Modiego i utrzymuje wyceny tamtejszych spółek, co widzimy w wynikach funduszy inwestujących w tym kraju. Już za chwilę odcedzimy nieco szumu rynkowego od realnych danych, a wyniki naszej analizy znajdą Państwo w Barometrze Gospodarczym F-Trust.


Zapisz się do newslettera i otrzymuj wpisy Szkoły Inwestycyjnej (Ranking Funduszy, Raport Miesięczny, Barometr Gospodarczy), wpisy z naszego bloga oraz informacje o aktualnych promocjach na maila!


Ranking funduszy inwestycyjnych maj 2019 r. – polskie TFI

Fundusze polskieStopa zwrotu maj 2019*Stopa zwrotu 12 miesięcy**
BPS Obligacji Korporacyjnych +4,84% +4,36% szczegóły funduszu
Quercus Stabilny +4,15% -4,66% szczegóły funduszu
Quercus short +3,80% -8,25% szczegóły funduszu
Ipopema Short Equity A +3,61% -7,48% szczegóły funduszu
BPS Dłużny +2,90% +4,24% szczegóły funduszu

*30 kwietnia 2019 r. – 31 maj 2019 r. ** 31 maj 2018 r. – 31 maj 2019 r.

Ranking funduszy inwestycyjnych maj 2019 r. – zagraniczne firmy zarządzające

Fundusze zagraniczneStopa zwrotu maj 2019*Stopa zwrotu 12 miesięcy**
BGF World Gold A2 Acc EUR (EUR) +3,62% -0,39% szczegóły funduszu
Schroder ISF Indian Opportunities A Acc USD (USD) +3,51% +1,68% szczegóły funduszu
Schroder ISF Global Inflation Linked Bond A Acc USD (H) (USD) +2,59% +5,69% szczegóły funduszu
BGF India A2 Acc EUR (EUR) +2,26% +7,69% szczegóły funduszu
Franklin India Fund A Acc EUR (EUR) +2,22% +2,44% szczegóły funduszu

*30 kwietnia 2019 r. – 31 maj 2019 r. ** 31 maj 2018 r. – 31 maj 2019 r.

Zobacz także inne wpisy Szkoły Inwestycyjnej F-Trust:

Barometr gospodarczy F-Trust Portfele modelowe Platforma Funduszy Newsletter F-Trust

Nota prawna 
Niniejszy ranking obejmuje wszystkie fundusze inwestycyjne znajdujące się w ofercie F-Trust, w okresie obejmującym przedział od 30.04.2019 r. do 31.05.2019 r. Tabela przedstawia zestawienie pięciu najlepszych polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych na podstawie osiągniętej stopy zwrotu w okresie przedział od 30.04.2019 r. do 31.05.2019 r. Jeżeli dany subfundusz/fundusz występuje w większej liczbie klas i walut, wówczas w tabeli został ujęty jedynie typ jednostki oraz waluta, które dla danego subfunduszu/funduszu wypracowały najwyższą stopę zwrotu.

Informacje dotyczące treści.
Wszelkie wyniki inwestycyjne przedstawione w ramach niniejszego opracowania w chwili jego publikacji mają charakter historyczny i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych w przyszłości. Informacje zamieszczone w rankingu zostały przygotowane na podstawie źródeł własnych. F-Trust S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy lub braki w niniejszym opracowaniu, ani za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte w związku z tym opracowaniem.

Informacje dotyczące ryzyka.
F-Trust S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko. Fundusze nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością częściowej utraty wpłaconych środków. Indywidualna stopa zwrotu uczestnika nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym funduszu i jest uzależniona od dnia zbycia i odkupienia jednostek uczestnictwa oraz od poziomu pobranych opłat oraz innych obciążeń dochodów z inwestycji w fundusze, w szczególności podatku od dochodów kapitałowych. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w odpowiednim dla danego funduszu prospekcie informacyjnym oraz kluczowych informacjach dla inwestorów.