EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

LIMIT IKZE

W 2019 ROKU WYNOSI:

5 718 zł

2013 2014 2015 2016 2017 2018
4 231,20 4 495,20 4 750,80 4 866 5 115,60 5 331, 60

Emerytura – głodowa lub własna

Prognozy wysokości emerytur, również te przedstawiane przez ZUS, nie napawają optymizmem, a ekonomiści wahają się między określeniem przyszłych emerytur jako „niskie” i „głodowe”. Możemy oczywiście liczyć na cud, ale lepszym wyjściem wydaje się samodzielne zadbanie o przyszłą emeryturę.

Wbrew pozorom na rynku nietrudno znaleźć instrumenty, przy pomocy których można już dzisiaj zacząć poprawiać swoją przyszłą, emerytalną, rzeczywistość. Jednym z takich instrumentów są inwestycje w fundusze inwestycyjne, innym – IKE oraz IKZE.

Czym jest IKZE?

Indywidualne Konta Emerytalne oraz Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego zaliczane są do tak zwanego trzeciego filara. Pierwszym, bardzo niestety chwiejnym, jest ZUS. Drugim były do niedawna Otwarte Fundusze Emerytalne, które teraz zostały zastąpione przez Pracownicze Programy Emerytalne. Ich przyszłość jest jednak na razie mglista, bo brakuje wielu odpowiedzi nawet na podstawowe pytania, w tym również odpowiedzi, czy pieniądze zebrane w PPE będą dziedziczone.

Tego dylematu nie ma w wypadku IKE i IKZE. W obu wypadkach pieniądze są dziedziczone, a zaletą obu tych rozwiązań jest również zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych.

Skąd się bierze limit IKZE?

Ustawa z 2004 roku stanowi, że wpłaty dokonywane na IKZE w roku kalendarzowym nie mogą być wyższe niż 1,2 przeciętnego, prognozowanego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej. W tym roku ta wartość wynosi 4765 zł, co oznacza, że limit w 2019 roku wyniesie 5718 zł. Warto z tego skorzystać, bo zapewnia on:


ulgę podatkową

ucieczkę przed tzw. podatkiem Belki

bezpieczeństwo środków

bardziej zasobną przyszłość

Warto też pamiętać, że wpłaconą na IKZE kwotę odlicza się od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Dzięki temu – najzupełniej legalnie – wykazujemy mniejszy dochód. Konkretnie mniejszy, bo w zależności od progu, w którym się znajdujemy, nasz podatek zostanie zmniejszony o 18 bądź nawet 32 procent! Z tego rozwiązania mogą też skorzystać ci przedsiębiorcy, którzy rozliczają się stawką liniową w wysokości 19 procent.

Na jakie korzyści możesz liczyć, gdy wypełnisz limit IKZE?

Osoby, która w 2019 roku wypełni limit IKZE będzie mogła obniżyć swój PIT o następujące kwoty:

  • 1 029 zł przy 18-procentowej skali podatkowej
  • 1 086 zł przy 19-procentowej skali podatkowej
  • 1 830 zł przy 32-procentowej skali podatkowej

Zobacz także:

Ranking Funduszy F-Trust Notowania funduszy Platforma Funduszy Newsletter F-Trust